Klaipėdiečių įspūdžiai iš verslo misijos Suomijoje

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP) Lietuvos jūrinio sektoriaus specialistams, mokslininkams surengė verslo misiją Suomijoje. Klaipėdiečiai susipažino su Suomijos jūriniu klasteriu, mokslo ir tyrimų institucijomis, verslo paramos organizacijomis bei jūrinio sektoriaus bendrovėmis.

Verslo misijoje dalyvavo Klaipėdos universiteto, asociacijos „Baltijos slėnis“, AB „Vakarų laivų gamykla“, UAB „Klaipėdos keleivių ir krovinių terminalas“, Lietuvos Laivų savininkų asociacijos, UAB „Baltic technical and technological solutions“ ir  UAB „Aros Marine“ atstovai.

„Verslo misija buvo puiki proga pasisemti patirties iš suomių. Suomiai turi senas jūrines tradicijas ir padedami valdžios institucijų, jie turi labai toli pažengusį ir sėkmingai veikiantį jūrinį klasterį. To Lietuvai dar reikėtų pasimokyti. Be valstybės paramos ir reikiamo savivaldos požiūrio, mums įgyvendinti jūrinio klasterio idėją gana sudėtinga, reikia pasiekti bendrą sutarimą ir supratimą, kad klasteris ne skambus pavadinimas, o reali nauda visam mūsų šalies jūriniam sektoriui, mokslo institucijoms. Vizitas Suomijoje padėjo praplėsti akiratį ir susipažinti su sėkmingu tokio klasterio pavyzdžiu, taip pat sužavėjo jaunimui suteikiamos galimybės semtis mokymo įstaigose ne tik teorinių žinių, bet ir praktiškai prisidėti prie jūrinio sektoriaus plėtojimo“, – įspūdžiais dalijosi Lietuvos laivų savininkų asociacijos vykdantysis direktorius Gintautas Kutka.

Klaipėdos delegaciją priėmė Suomijos jūrinio klasterio koordinatoriai, jie surengė susitikimus su Suomijos jūrinio sektoriaus aukščiausio lygio įmonių vadovais. Klaipėdiečiai dalyvavo diskusijose su Turku universiteto ekspertais, su jais aptarė laivų statybos ir remonto sektoriaus perspektyvas Baltijos jūros regione ir pasaulyje. Lietuvos atstovai lankėsi Turku mašinų ir technologijų centre.

„Šiame centre teko išvysti, kaip studentų valdomi robotai itin tiksliai pjausto ir virina metalinius korpusus, taip jaunimas gali prisidėti įgyvendinant įvairius verslo užsakymus. Šis pavyzdys dar kartą įrodo, kad jūrinio sektoriaus valstybės, norinčios išlikti konkurencingos, privalo pasirūpinti, kad jaunimas būtų suinteresuoti studijuoti specialybes, kurios šiuo metu tikrai turi dideles perspektyvas, pavyzdžiui, rinktis mechanikos, suvirinimo specializacijas. Buvo labai naudinga išgirsti, kaip suomiai rengiasi įgyvendinti ES Tarybos direktyvas dėl sieros kiekio skystame kure mažinimo. Ši naujovė, kuri įpareigoja laivuose naudoti mažo sieringumo kurą, jau po trejų metų palies visą Baltijos jūros laivybos sektorių“, – pasakojo Tamperės ir Turku miestuose viešėjęs UAB „Klaipėdos keleivių ir krovinių terminalas“ komercijos direktorius Arvydas Skuodas.

Su diegiamosios investicijomis ir naujausiomis jūrinėmis technologijomis Lietuvos delegacija susipažino didžiausiose Suomijos energetikos ir suvirinimo technologijų parodose Tamperėje. Čia buvo pristatytos naujausios tendencijos elektromobilių, vėjų jėgainių, energijos variklių ir suvirinimo sektoriuose. Parodos dalyviai galėjo ne tik pamatyti, bet ir išbandyti įvairius siūlomus produktus, laivų remonto ir statybos įmonių atstovai apžiūrėjo žmonių ir robotų suvirintas ar išpjautas detales, metalinius korpusus. Lietuvos įmonių atstovai ne tik domėjosi technologijomis, bet ir užmezgė ne vieną naudingą kontaktą su potencialiais verslo partneriais, pristatė jiems savo paslaugas ir gaminamą produkciją.

„Verslo misija į Suomijos jūrinį klasterį parodė, kad bendradarbiauti būtina ne tik tarp Suomijos ir Lietuvos, bet tarp visų Baltijos jūros regiono verslo įmonių ir tyrimų institucijų. Diskusijos ir susitikimai leido įmonėms plačiau pažvelgti į esamas Lietuvos jūrinio sektoriaus problemas ir palyginti, kaip kolegos iš Suomijos, Švedijos ar Vokietijos, susidoroja su šiais iššūkiais. Ši informacija, sėkmingų ar klaidingų sprendimų patirtis leidžia efektyviau spręsti Lietuvos jūrinio sektoriaus bėdas. Išvyka davė ne tik naudingos informacijos, bet ir suteikė progą užmegzti tiesioginius kontaktus su aukščiausio lygio Suomijos jūrinio verslo ir organizacijų vadovais, kurie, padedant KMTP, bus plėtojami ir ateityje“, – teigė KMTP vadovė Roma Stubrienė.

Vizitas Suomijoje surengtas įgyvendinant projektą ECOBSR. Jis finansuojamą Šiaurės Ministrų Tarybos, verslo ir pramonės mobilumo programos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių