Klaipėdiečiai diskutuos apie vokiškąjį kultūros paveldą

Uostamiestyje vykstančios Vokiečių kultūros dienos antradienį kviečia padiskutuoti apie vokiškąjį Klaipėdos kultūros paveldą ir dabartį.

Klaipėdiečius ir šiam miestui simpatizuojančius festivalis į diskusiją buria Klaipėdos apskrities viešojoje I.Simonaitytės bibliotekoje antradienį 18 val.

Diskusijos „Vokiškasis Klaipėdos paveldas ir dabartis“ dalyviai bandys atsakyti į klausimą – „Vokiškoji Klaipėdos savimonė: istorija ar dabartis?“

Klaipėdos istorija yra neatsiejama nuo vokiškos tradicijos. Neretai didžiuojamasi miesto ir krašto vokišku paveldu, kuris yra kitoks, negu Didžiojoje Lietuvoje. Minima, kad Klaipėda yra seniausias Lietuvos miestas, beje, įkurtas vokiečių ordino.

Kiek vokiška istorinė ir kultūrinė tradicija yra svarbi miestiečių tapatybei šiandien? Ar vokiškas kultūros paveldas ir kultūra tėra tik turistams pritraukti skirta etiketė, ar natūrali kultūrinės veiklos orientacija? Ką šioje srityje veikia Klaipėdos miesto valdžios institucijos, visuomeninės organizacijos, menininkai? Ar reikia Klaipėdoje vokiškos bibliotekos, kultūros centro ir didesnio dėmesio vokiečių kalbos mokymui bei skaidai?

Į šiuos klausimus, anot festivalio koordinatorės Rasos Miuller, bus bandoma pažvelgti iš lietuviškos ir vokiškos perspektyvos.

Diskusijoje dalyvaus Vilniaus Goethe‘s instituto vadovė Johanna M. Keller, Klaipėdos miesto Kultūros skyriaus vedėja Goda Giedraitytė, Klaipėdos universiteto BRIAI vadovė dr. Silva Pocytė, Klaipėdos universiteto docentas literatūrologas dr. Rimantas Kmita, I.Simonaitytės viešosios bibliotekos direktorius rašytojas Juozas Šikšnelis, Klaipėdos muzikinio teatro projektų koordinatorė Maria Luise Knechtel, Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas“ atstovas Michailas Denisenko, diskusiją moderuos dr. Vygantas Vareikis.

Bus sinchroninis vertimas. Diskusiją remia Vilniaus Goethe‘s institutas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių