Klaipėdiečiai Amerikoje: A.Steponavičius svajoja nusifilmuoti Holivude

Portale kl.lt galite susipažinti su Amerikoje gyvenančių klaipėdiečių istorijomis, kurias skaitytojams pristato už Atlanto emigravusi Ramutė Strauka, anksčiau taip pat gyvenusi Klaipėdoje.

Prieš keletą mėnesių kalbinau Antaną Steponavičių, kuris šią vasarą "World Championship of Performing Arts" konkurse keliose talentų rungtyse nuskynė laurus, parsivežė apdovanojimų, užmezgė reikiamas pažintis ir toliau atkakliai siekia savo svajonės - nusifilmuoti Hollywood'o filme.

Susitikome su Antanu lietingo lapkričio gale. Vyruko akys spindėte spindi džiaugsmu ir tikėjimu. Klausiu Antano, kas naujesnio, gal jau teko praverti kino studijos duris, o jis linksmai atsako, kad ką tik sugrįžęs iš filmo "Angel Camouflaged" filmavimo. Taigi, pateikiu  mūsų pokalbio detales, kurios, manau, pasirodys Jums, mieli skaitytojai, įdomios, o galbūt ne vieną iš Jūsų paskatins atkakliau siekti savo svajonės.

- Antanai, kaip nutiko, kad tik laimėjęs konkurse, jau po keletos mėnesių atsidūrėte filmavimo aikštelėje?

- Kaip jau anksčiau minėjau, daug ką mano gyvenime lemia atsitiktinumai ir pažintys. Iš tiesų šiame filme atsidūriau kitos lietuvaites, mano kraštietes, Violetos Leškytės- Cucchiaros, dėka. Ji filmuojasi šiame filme. Sužinojusi, kad renkami aktoriai antro plano ir masiniams vaidmenims, pasiūlė man pabandyti savo laimę. Nusiuntęs savo aprašymą, nuotraukas, konkurso diplomus, buvau pakviestas filmuotis.

- Kaip susipažinote su Violeta? Ar jau buvote pažįstami anksčiau?

- Ši pažintis irgi labai įdomi... Su Violeta susipažinome Teatrų festivalio metu. Išsišnekėjome, pasirodo, ji irgi iš Klaipėdos. Dar įdomiau -  ji iš to paties rajono, gyvenome per kelis namus vienas nuo kito, bet vienas kito nepažinojome. Jeigu būtų buvusi berniukas, būtume kartu spardę kamuolį... Tad  susitikome ir susipažinome gerokai vėliau ir toli nuo savo kiemo.

- Kokį vaidmenį kuriate "Cinema Island Productions" kompanijos kuriamame filme?

- Filme esu prastos reputacijos baro, kuriame vyksta daug filmo scenų, bilijardo žaidėjas.

- Ar pats mėgstate žaisti bilijardą?

- Iš tiesų, nesižaviu  bilijardu, nors žinau šio žaidimo taisykles ir yra tekę stumdyti kamuoliukus. Filme daugiau reikėjo "apvaidinti", kad žaidžiame bilijardą, nes žaisti reikėjo taip, kad kamuoliukų ir lazdų bildesys netrukdytų pagrindinių artistų dialogui, neskleistų pašalinių  garsų. Svarbiau man buvo įsijausti į to baro lankytojo, bilijardo žaidėjo charakterį, pagauti to baro nuotaiką.

- Ar turite filme savo tekstą?

- Ne. Šį kartą mano vaidmuo "tylus". Bet čia tik pradžia...

- Tačiau sutikite, Antanai, kad gera pradžia, kaip liaudis sako, jau yra pusė darbo. Papasakokite daugiau apie šį filmą.

- Filmas turėtų pasirodyti kino teatrų ekranuose jau kitų metų gegužės - birželio mšnesį. Manau, kad jis pritrauks nemažai jaunimo, nes filme pasakojama apie jaunus žmones, praradusius ryšius su šeima, pasinėrusius į bohemišką gyvenimą, svaigalus ir, atrodo, nebeturinčius vilties išbristi iš to liūno. Tačiau filme kuriama situacija pakeičia jaunų žmonių likimus, atskleidzia tikrąsias gyvenimo vertybes. Beje, filme skambšs gera roko muzika, dainos, kurias atlieka žinoma roko dainininkė ir pagrindinė filmo herojė Dilana. Filme ji vaidina Scotte. Jeigu prisimenate prieš keletą metų per nacionalinę televiziją rodytą show "Rock Star Supernova", tai tikrai turėtumėte šią dainininkę prisiminti. Ji kilusi iš Pietų Afrikos Respublikos, anksti pradėjusi muzikuoti, tačiau didžiausios sėkmės susilaukė tik atvykusi į Europą ir Olandijoje įkūrusi savo roko grupę. Ši grupė per pusmetį iškopė į Olandijos topus. Dabar Dilana gyvena ir muzikuoja JAV. Šiame filme skambės 9 naujos Dilanos dainos, o pati atlikėja pirmą kartą paragaus "aktorės duonos". Kaip pati Dilana sako, nors filme vaidina pirmą kartą, tačiau didelės baimės nejaučia, nes kuriamas Scotte vaidmuo turi paralelių su jos pačios asmeniniu gyvenimu.

Filmo scenaristas ir režisierius-gerai žinomas kinematogafininkas R.Michaelis Givensas. Su filmo scenarijumi įvyko įdomus dalykas. Pradžioje idėja parašyti filmui scenarijų, remiantis gyvenimiška istorija apie du brolius ir jų restoraną, kilo amerikietiškų filmų prodiuseriui, kuris turi 40 metų stažo filmų kūrimo pasaulyje, Ken Dalton'ui. Jo mintis buvo sukurti komedijinio žanro scenarijų su muzikiniais intarpais. Pagal šią idėją buvo parašytas scenarijus. Kai M.Givens'as buvo paprašytas režisuoti ir filmuoti šį filmą, jis sutiko tik su ta sąlyga, jeigu scenarijus bus perrašytas. Pats M.Givens prisidėjo prie scenarijaus perrašymo. Komedijos neliko ne kvapo, dabar tai gyvenimiška drama su gera roko muzika ir laiminga pabaiga.

- Antanai, kokios kino žvaigždės, be minėtų anksčiau, filmuojasi filme?

- Filme filmuojasi žinomas kino aktorius James Brolin (Barbaros Streisand vyras), Terry Serpico iš televizijos serialo "Army Wives", Carlos Bernard iš TV serialo “24”, Pietų Afrikos jaunas, bet jau gerai žinomas aktorius, Warrick Grier, Tessie Santiago, pagrindinė aktorė iš filmo “Cell 2”, o taip pat ir pasaulinio masto labai įžymi grupė - country music “Marshall Tucker Band”. Šis filmas įdomus ir tuo, kad jame filmuojasi mūsų tautietė Violeta Leškytė- Cucchiara, kuri jau yra nusifilmavusi ir atlikusi pagrindinį vaidmenį amerikiečių statytame filme “The Price”.  Labai gerai įvertinęs jos vaidybą, M. Givens'as specialiai parašė jai vaidmenį. Violetos vaidmuo yra tarsi veidrodinis pagrindinės herojės atspindys. Violeta turi ne tik savo tekstą, bet taip pat filme dainuoja savo sukurtą dainą. Kaip sako filmo prodiuseris Ken Dalton'as, Violeta yra šimteriopai talento apdovanota menininkė, turinti daug ką pasakyti ir duoti pasauliui. Ji ne tik kuria nuostabias dainas, jas atlieka, bet filmuose atskleidžia  ir savo aktorinius sugebėjimus. Ken Dalton'as ypač pabrėžė menininkų iš Rytų Europos aukštą išsilavinimo lygį, Stanislavskio teatrinės mokyklos įtaka, tad darbas su šiais menininkais jam yra įdomus ir mielas. 

- Tad kaip tos žvaigždės spindi iš arti?

- Sakyčiau, kad jos spindi, bet nedegina ir nebaugina. Tai labai šilti ir draugiški žmonės. Man asmeniškai neteko patirti jokios ignoracijos, pasipūtimo iš jų pusės. Visi mielai bendravo, net sutiko man duoti interviu.

- Filmavimo aikštelėje atsidūrėte pirmą kartą, tad papasakokite, kaip  atrodo ta virtuvė, kurioje kuriami filmai?

- Virtuvė, turiu pasakyti, labai tvarkinga, joje dirba daug savo darbą išmanančių žmonių. Režisieriui tik tereikia užsiminti, kad šiai ar anai scenai reikia to ar ano, ir techninis personalas jau čia.  Techniniai darbuotojai patys žino, ko ir kiek reikia vienai ar kitai scenai. Pvz., mūsų scenų filmavimas vyko realiai veikiančiame bare. Baras buvo uždarytas keturias dienas, techninis personalas sustatė į savo vietas reikiamą scenografiją ir tada prasidėdavo filmavimas. Po filmavimo viskas buvo išardyta ir sutvarkyta pagal baro originalią išvaizdą. Jau tą patį paskutinį filmavimo dienos vakarą baras vėl  veikė  ir priiminėjo lankytojus. Tad įsivaizduokite, kiek reikia stalių, dekoratorių ir t.t. Didelį įspūdį man paliko tai, kaip rūpinamasi aktoriais. Šalia filmavimo aikštelės jiems yra pastatomas laikinas paviljonas, kur aktoriai gali pasislėpti nuo saulės, išgerti puodelį kavos, susikaupti prieš scenos filmavimą. Filmo kūrimo virtuvėje veiksmas vyksta labai lėtai. Viena scena yra filmuojama tuo pačiu metu  trimis skirtingais rakursais ir kartojama tiek kartų, kol režisieriui ji atrodo tinkamiausia. Kartais vienos scenos filmavimas užtrunka pusę dienos, o filme ši scena užims tik 4-5 min. Suprantama, kad toje virtuvėje kepami "labai brangus kepiniai". Viena filmavimo diena vidutiniškai kainuoja 75,000 doleriu.

- O kaip su aktorių improvizacijomis? Ar leidžiama aktoriams nukrypti nuo teksto?

- Na, aš šiame filme teksto neturiu, tad nelabai ką galėčiau pasakyti. Bet ką teko matyti, tai sakyčiau, kad tinkama ir reikiamoje vietoje aktoriaus improvizacija yra leistina. Pvz. filmuojant sceną bare su mūsų tautiete Violeta buvo gan juokingas momentas. Violeta turi gerą posakį, kurį dažnai pavartoja gyvenime: "Šviežias agurkas gali tapti raugintu, bet raugintas šviežiu- niekada." Tad filmuojant sceną, kurioje Violeta turėjo sakyti pagrindinei filmo herojei žodžius "What are you looking at, ... sister?", Violeta pasake: "What are you looking at, ... pickle?" Tai sukėlė juoko režisieriui ir kitiems filmavimo grupės nariams, bet tie žodžiai taip tiko scenai, kad nutarta palikti aktorės improvizaciją.

 - Antanai, pirmieji žingsniai jau padaryti. Kas toliau?

- Toliau... Toliau laukia kitas filmas. Jau dabar yra rašomas scenarijus siaubo filmui, kuriame man taip pat skiriamas vaidmuo. Tai bus jau nebe epizodinis vaidmuo, bet normalus, su tekstu vaidmuo. Filmas paremtas istorija apie Flatwood'o miestelio monstrą. Po Naujųjų metų jau teks ilgesniam laikui išvykti filmuotis. Žinoma, toliau  reikia "dirbti su savimi", t.y. gerinti anglų kalbą, sceninį judesį, tiesiog tobulinti save.

- Antanai, o kaip su ta idėja, apie kurią kalbėjote praėjusį kartą: surinkti talentingų lietuvaičių būrį ir nuvežti į konkursą "World Championship of Performing Arts"?

- Ta idėja niekur nedingo. Užtruko šiek tiek laiko, kol gavome atstovavimo licenziją, sutvarkeme visus reikiamus dokumentus, tad mūsų skelbimas šiek tiek užtruko, bet idėja- gyva. Dabar deriname komisijos sudėties, pasirodymų vietos klausimus. Tad visus, kurie jaučiasi turį talentą, bet yra nepastebėti, prašau sekti skelbimus ir bandyti sėkmę. Primenu: amžius-ne riba.

- Linkiu, kad tos svajonės pildytųsi ir gal vieną dieną pamatysime Antaną Hollywood'e žengiantį raudonu kilimu, juk visos svajonės išsipildo, jeigu atkakliai jų sieki.


Šiame straipsnyje: klaipėdiečiai amerikoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių