Karšto vandens tiekėją pasirinko jau 78 proc. klaipėdiečių

Nors vis netyla diskusijos, kuris karšto vandens tiekimo būdas yra geresnis, klaipėdiečiai turi aiškią poziciją - jie nori likti prie senosios tvarkos.

Karštos vandens teikimo būdą jau pasirinko 78,34 proc. uostamiesčio daugiabučių namų gyventojų. 763 namų gyventojai apsisprendė likti prie senosios tvarkos, kai vandenį perka iš bendrovės „Klaipėdos vanduo“, o energiją jam pašildyti iš įmonės „Klaipėdos energija“. Nė vienas namas nepasirinko siūlomo naujo karšto vandens tiekimo būdo, kai ir už vandenį ir už energiją jam pašildyti reikėtų sumokėti „Klaipėdos energijai'.

Gyventojus rinktis senąjį karšto vandens tiekimo būdą paskatino ne sykį paskelbta informacija, jog pokyčiai gali kainuoti - esą kubinis metras karšto vandens vidutiniškai pabrangtų 8 litais.

Energetikos ministras Alvydas Sekmokas savo rašte, adresuotame Seimo nariui Jurgiui Razmai, nurodė, kad išanalizavus esamą situaciją Klaipėdos mieste ir Gargžduose, nurodė, jog klaipėdiečiams ir gargždiškiams kur kas naudingiau įsiteisinti dabar galiojančią tvarką, o ne rinktis naują karšto vandens tiekėją.

Nepaisant to, tokią informaciją išplatinusi „Klaipėdos energija“ buvo apkaltina, jog klaidina vartotojus. Todėl penktadienį bendrovės Šilumos pardavimo ir rinkodaros departamento direktorius Virginijus Zutkis turės aiškintis Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai. Ji ketvirtadienį už tokius pačius pažeidimus tūkstančio litų bauda nubaudė atsakingą „Kauno energijos“ darbuotoją.

Anot „Klaipėdos energijos“ generalinio direktoriaus Vytauto Valučio, atsakymas, kas ir kada klaidino gyventojus, gali būti pateiktas po dviejų savaičių. Seimo Ekonomikos komitetas pavedė Energetikos ministerijai ir Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai per dvi savaites pateikti išsamius skaičiavimus, kiek kiekviename mieste abiem atvejais kainuotų kubinis metras karšto vandens.

Ketvirtadienį posėdžiavusi Klaipėdos miesto tarybos kolegija sutarė, jog politikai ir savivaldybė ir toliau laikysis pozicijos, jog gyventojams yra ir bus kur kas naudingiau likti prie senosios karšto vandens tiekimo tvarkos.


Šiame straipsnyje: karštas vanduo

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių