E.Jurkevičius: gelbėtojų darbas reikalauja specialaus pasirengimo

Vyriausybę pasiekė klaipėdiečio Seimo nario Evaldo Jurkevičiaus inicijuotas Pavojingų darbų sąrašo papildymas, kuriuo į pastarąjį sąrašą siūloma įtraukti skęstančiųjų gelbėjimą.

Įsiklausęs į daugelio klaipėdiečių ir miesto svečių keliamus kompetencijos klausimus Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybai ir, išanalizavęs jau įvykusias skaudžias nelaimes Lietuvos paplūdimiuose, E.Jurkevičius pernai paprašė socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko inicijuoti Vyriausybės nutarimo „Dėl pavojingų darbų sąrašo patvirtinimo“ pataisas, kad ir skęstančiųjų gelbėjimas būtų pripažintas pavojingu.

„Gelbėtojų darbas, jo pobūdis patenka į pavojingo darbo apibrėžimą, kadangi skęstančiųjų gelbėjimas pasižymi didesne profesine rizika, kuriai esant traumos ar kitokia darbuotojo sveikatos pakenkimo tikimybė dėl pavojingo darbo aplinkos veiksnio (veiksnių) poveikio yra didesnė ir ypač ekstremalių atvejų metu, kada tiek gelbėtojo, tiek skęstančiojo gyvybėms gresia vienodas pavojus“. - teigia Seimo narys Evaldas Jurkevičius.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, atsižvelgusi į Seimo nario Evaldo Jurkevičiaus pateiktus pasiūlymus bei į Pavojingų darbų sąrašo taikymo praktiką parengė 2002 m. rugsėjo 3 d. nutarimo „Dėl pavojingų darbų sąrašo patvirtinimo“ papildymo projektą.  Šiam projektui be pastabų pritarė Vidaus reikalų ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija, Teisingumo ministerija ir Lietuvos savivaldybių asociacija.

Į pavojingų darbų sąrašą įtraukus skęstančiųjų gelbėjimą, šį darbą galės dirbti tik specialiai apmokyti asmenys. Darbdavys turės organizuoti darbuotojų mokymą mokymo įstaigoje, turinčioje Švietimo ir mokslo ministerijos išduotą licenziją pagal plaukiko - gelbėtojo programą, kurią baigus išduodamas specialus pažymėjimas.

Jau artimiausiame posėdyje pavojingų darbų sąrašo papildymui pritars ir Vyriausybė.


Šiame straipsnyje: Gelbėtojai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių