Delfinai išskraidinti į Graikiją (papildyta)

Trečiadienio rytą keturi Lietuvos jūrų muziejaus delfinai paliko delfinariumą ir specialiu lėktuvo reisu iškeliavo į Graikiją.

Delfinų kelionė iki Atėnų truks 3 valandas. Apie pusę vienuoliktos gyvūnai iš Palangos oro uosto buvo išskraidinti Turkijos kompanijos krovininiu lėktuvu. Bitė, Lima, Nojus ir Gilė bus įkurdinti Graikijos sostinėje, Atikos zoologijos sode.

Delfinų išskraidinimo operacija delfinariume prasidėjo 7 val. ryto - per 45 minutes gyvūnai buvo perkelti į specialiai pagamintas atviras dėžės su neštuvais, panšiais į hamakus. Keturios gyvūnų transportavimui skirtos dėžės buvo pripildytos 18 laipsn. šilumos vandeniu. Delfinų treneriai jau kurį laiką juos pratino prie mažesnių patalpų ir neštuvų.

Šį procesą stebėję svečiai iš Graikijos buvo maloniai nustebinti sklandžiai ir itin tiksliai vykusiu darbu. Tuo tarpu ne vienas Lietuvos jūrų muziejaus darbuotojas nubraukė ašarą.

Atikos zoologijos sodo vadovas ir bendraturtis Jeanas Jacques Lesueur tvirtino, kad gyvūnams neteks išgyventi didelio streso. Nors tuo metu, kai delfinai buvo išskraidinti iš Lietuvos, vyravo maždaug +3 laipsnių temperatūra, o Graikijoje keliautojus pasitiks 22 laipsnių šiluma, svarbiausia gyvūnams - pastovi vandens temepratūra.

Anot pašnekovo, delfinų atvykimas į Atikos zoologijos sodą taps rezonansiniu įvykiu. Šis gyvūnas labai svarbus Graikijos kultūroje, mitologijoje, tuo tarpu iki šiol garsiausias Graikijos zoologijos sodas delfinų neturėjo.

Į naujuosius namus delfinus išlydėjo du treneriai bei veterinarijos gydytojas. Pastarasis pasiliks porai savaičių, kad galėtų stebėti gyvūnų aklimatizaciją. Visus penkerius metus su delfinais bus ir po vieną jų trenerį iš Lietuvos.

Jei tuo metu gyvūnai susilauks palikuonių, sutarta, kad jais bus "pasidalyta" po lygiai tokia seka - pirmasis delfinukas teks Lietuvos jūrų muziejui, kitas - Atikos zoologijos sodui.

Pasak muziejaus veterinarijos gydytojo Žilvino Kleivos, penkeri metai Atėnuose jautriausiems ir dažniausiai sergantiems delfinams turėtų būti tikra sanatorija. Ten jų laukia ką tik pastatytas ir bemaž trigubai didesnis nei Lietuvos delfinariumas po atviru dangumi.

Iki šiol Jūrų muziejaus delfinariume gyveno rekordinis gyvūnų skaičius - net vienuolika delfinų, tad jiems baseine jau darėsi ankšta.

Atikos zoologijos sodas veikia jau 10 metų ir garsėja trečia pagal dydį pasaulyje paukščių kolekcija. Šis zoologijos sodas yra EAZA (Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacija) narys, dalyvauja daugelyje nykstančių gyvūnų tyrimų ir išsaugojimo programų.

Lietuvos jūrų muziejaus yra pateikęs paraišką delfinariumo rekonstrukcijai finansuoti iš Europos Sąjungos fondų. Tad jei lėšos bus skirtos, rekonstrukcijos metu išsiųsti į kitus zoologijos sodus tektų visus delfinus.

Į Atėnus buvo išskraidinti šie delfinai:

Gilė, kuri pasaulį išvydo 2002 metų liepą. Ji yra delfinų Gabijos ir Argo palikuonė. Gilė labai žaisminga ir jai patinka daryti tik tai, ką mėgsta: žaisti kamuoliu, šokinėti per lanką, taškytis vandeniu, išdykauti su vandens srove. Gilė sugeba iškrėsti netikėtų pokštų ne tik kitiems delfinams, bet ir treneriams.

Lima yra Glorijos ir Argo palikuonis, 2003 metų liepą gimęs delfinariume. Jis labai guvus ir gabus naujiems triukams. Šis delfinas retai tyli, jis nuolat čiauška, kalbina praeinančius pro šalį. Lima niekuomet nepraleidžia progos paišdykauti, papokštauti, atkreipti į save dėmesį rodydamas, ką išmoko.

Premijos ir Argo mažylis Nojus, gimęs 2005 metų liepą, yra vienintelis delfinukas, išvydęs pasaulį per pasirodymą, tūkstančio lankytojų akyse. Nojaus geriausias draugas - Lima, kuris moko jį gyvenimo gudrybių: kaip iš pasalų aptaškyti trenerius, atimti kamuolį ir bendraamžės Bitės, pritraukti dėmesį iškišant liežuvį.

Bitė - jauniausia iš delfinariume gimusių delfinų, kurie iškeliavo į Graikiją. Ji pasaulį išvydo 2005 metų rugpjūtį. Bitė - veržli, energinga, norinti kuo daugiau sužinoti delfinų Gabijos ir Argo atžala.


Šiame straipsnyje: delfinai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių