„Banga“ po atkaklios kovos nusileido „Ventspils“ klubui

Baltijos lygos aštuntfinalio rungtynėse Gargždų "Banga" po atkaklios ir dramatiškos kovos turėjo pripažinti "Ventspils" pranašumą. Namuose žaidęs Latvijos vicečempionas nugalėjo rezultatu 2-1, o pergalingą įvartį pelnė iki mačo pabaigos likus keturioms minutėms.

Ventspilio centrinis stadionas, 300 žiūrovų
Teisėjas - Aivar Israel (Estija)
"Ventspils" 2 - 1 Gargždų "Banga"
(Pirmos rungtynės 0-0, bendras rezultatas 1-1)
59' [1 - 0] Aleksandrs Solovjovs
79' [1 - 1] Israel Awenayeri Douglas
86' [2 - 1] João Martins
"Bangai" mačo pabaigoje apmaudžiai nepavyko
išsaugoti lygiųjų (Evaldo Černiausko archyvo nuotr.)

"Ventspils": Eltermanis; Ignatans (9' Mysikov), Solovjovs, Zamperini, Baimatov, Baturinskis (60' Tigirlas), Laizans, Višnakovs, Butriks, Uche (66' Smirnovs), Martins

"Banga": Spiridonov; Urbaitis, Šlušnys, A.Ivanauskas, Gudauskas; D.Arlauskis, D.Žutautas, Grudys, Lipskis (76' Kura), Douglas, Staponka (63' Kožikis).

Komandų pirmajame mače įvarčių įmušta nebuvo, tad "Bangą" šiame mače būtų tenkinę ir rezultatyvios lygiosios. Gargždiškiai šiame mače vertėsi be saugo Mindaugo Vijeikio". "Ventspils" savo sudėtyje atliko nemažai permainų po UEFA Europos lygos rungtynių su Lisabonos "Sporting" - iš to mačo startinės sudėties šį kartą liko tik Jurijus Laizanas ir Alessandro Zamperini, rašo futbolas.lt.

Mačo pradžioje aktyvesni buvo svečiai. Kartą po "Bangos" nigeriečio Awenayeri Douglaso smūgio iš toli kamuolys praskriejo virš vartų.  14 minutę jau po Davydo Arlauskio smūgio galva kamuolys praskriejo šalia virpsto.

"Ventspils" jau mačo pradžioje turėjo dėl traumos keisti vieną žaidėjai ir apskritai nesugebėjo įrodyti savo pranašumo prieš varžovus, netgi rečiau kontroliavo kamuolį. Tik kėlinio viduryje pavojus kilo Igorio Spiridonovo vartams.

Sėkmingiau šeimininkai pasirodė tik kėlinio pabaigoje. 41 min. A.Zamperini po kampinio smūgiavo netiksliai, o po dviejų minučių Aleksejus Višnakovas turėjo šansą, tačiau pataikė į vartų konstrukciją. Dar po kartą į vartus nepataikė Andrejus Butrikas ir Joao Martinsas.

Antrojo kėlinio pradžioje  abi komandos turėjo po šansą. "Ventspils" gretose į vartus iš 12 metrų nepataikė J.Martinsas, o "Bangos" ekipoje po galingo Karolio Urbaičio smūgio kamuolį atrėmė vartininkas.

Vis dėlto 59 min. šeimininkai išsiveržė į priekį. Po A.Višnakovo smūgio "Bangos" vartininkas Igoris Spiridonovas atmušė kamuolį. Prie šio prišoko Uche, I.Spiridonovas vėl apsigynė, tačiau trečiu bandymu Aleksejus Solovjovas nesuklydo - 1-0.

Po įmušto įvarčio kurį laiką žaidimas daugiausiai vyko aikštės viduryje, vėliau tris kartus pavojingai smūgiavo šeimininkų žaidėjai Igoris Cigirlašas, A.Butrikas ir A.Višnakovas.

78 minutę "Bangai" nepasisekė - po D.Arlauskio smūgio galva kamuolys atsimušė į skersinį. Vis tik po minutės gargždiškiai pasižymėjo. Giedriaus Kožikio smūgiuotas kamuolys atšoko A.Douglasui ir šis išbėgęs vienas prieš vieną nuginklavo varžovų vartininką.

Rezultatas 1-1 jau buvo palankus svečiams, tačiau "Ventspils" metė dideles pajėgas į priekį ir 86 min. atstatė savo pranašumą. Po kampinio kamuolį į vartus pasiuntė portugalas J.Martinsas.

Mačo pabaigoje paskutinio "Bangos" šanso įmušti galva neišnaudojo A.Douglas. Gargždų klubas pasitraukė iš turnyro po garbingos kovos, o "Ventspils" pateko į ketvirtfinalį, kuriame kitais metais žais su Lietuvos vicečempione Vilniaus "Vėtra".