A.Butkevičius žada atsisakyti pirkti 25 proc. iš SGD terminalo

Rinkimus laimėjusios Socialdemokratų partijos vadovas Algirdas Butkevičius antradienį pareiškė, kad jo Vyriausybė atsisakytų prievolės didiesiems dujų vartotojams iš būsimojo suskystintų gamtinių dujų terminalo pirkti 25 proc. jų sunaudojamo dujų kiekio, ir užsiminė, kad į projektą būtų bandoma pritraukti privataus kapitalo.

„Mes norėtume dvi pozicijas pakoreguoti. Tai 25 proc. būtiną pirkimą ir tarifo dabar didinimą, kuris būtų skiriamas to terminalo statybai (vadinamasis terminalo priedas, kurį nuo kitų metų mokės didžiosios bendrovės už dujų perdavimą – BNS)“, – interviu BNS sakė A. Butkevičius. Perklaustas, ar pakoregavimas reiškia 25 proc. prievolės atsisakymą, politikas atsakė: „Aš manau, kad taip“.

Paklaustas, ar tokiu atveju projektas galėtų būti ekonomiškai pagrįstas, A.Butkevičius atsakė: „Skaičiuosim. Manau, kad gali būti svarstomas toks atvejis, kad privatus kapitalas irgi gali būti pritraukiamas“.

„Valstybė turėtų pagrindinį akcijų paketą, bet lygiagrečiai galėtų būti privatus kapitalas“, – sakė socialdemokratų vadovas.

Kadenciją baigianti Vyriausybė tikino, kad įpareigojimas gamtinių dujų tiekėjo licencijas turinčioms įmonėms iš suskystintų gamtinių dujų terminalo ir kol kas vienintelio gamtinių dujų tiekėjo Lietuvai Rusijos koncerno „Gazprom“ pirkti po 25 proc. suvartojamo dujų kiekio skatins konkurenciją. Vadinamoji „25 proc. taisyklė“ yra įtvirtinta SGD terminalo įstatyme.

Labiausiai tokiai prievolei priešinasi daugiausia dujų Lietuvoje suvartojanti Jonavos azotinių trąšų gamybos įmonės „Achema“, didžiausias šilumos tiekimo įmones vienijanti Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija ir bendrovė „Lietuvos dujos“.

Ketinimų protokolą su „Klaipėdos nafta“ dėl dujų pirkimo kol kas yra pasirašiusi tik valstybės valdoma bendrovė „Lietuvos energija“ – šiuo metu šalys derina sutartį, kurią tikimasi pasirašyti iki šių metų pabaigos, BNS sakė „Klaipėdos naftos“ atstovė spaudai Indrė Milinienė.

„Achema“ jau kreipėsi į Europos Komisiją, kuriai apskundė SGD terminalo įstatyme numatytą „25 proc. taisyklę“. EK jau atsiuntė klausimų Energetikos ministerijai ir aiškinasi, ar pradėti tyrimą.

Dalis SGD terminalo statybos išlaidų bus finansuojama iš dujų perdavimo tarifo – Kainų komisijos sprendimu nuo kitų metų jis bus 37,5 lito už 1000 kubų (be PVM) Iš viso per metus dujų vartotojai terminalo statybai „suneš“ 114 mln. litų, o 2014 metais - dar 86 mln. litų. Visa terminalo statyba kainuos apie 600 mln. litų.


Šiame straipsnyje: Algirdas ButkevičiusSGD

NAUJAUSI KOMENTARAI

666

666 portretas
dujų terminalas reiklingas tik mafijai , . o eilinis žmogus būtu apsiėjes su elektra jei ji būtu gaminama iš vėjo ir tai būtu valstybės strateginis ojektas kuris šalį iš skolų būtu išvedes per 5-6 metus nes šildymo sezonu elektros kaina būtu 5-10 ct. 1 kw. tiems kas renovuotusi pinai namą . Kaip be žiūrėsi šalis apvaginėjama ir viskas kuriama tik mafijai . Nesunku kas viską tai sukūrė ir kas kam dirba .

Žiauru...

Žiauru... portretas
Dabar pamatysite kaip tie buduliai kuriuos dabar išrinko Lietuvos "intelektualai" tą patį terminalą parduos ruseliams... Ir šis terminalas nebeturės prasmės, aišku iš statybų pinigus gerus išsiplaus tie išgamos...

1-am

1-am portretas
o tau dujų terminalas nereikalingas? iš ko tu gaminsi elektrą? iš vėjo jėgainių? Ant kieno žemės jas statysi ir už kiek išsipirksi tuos žemės gabalus? Naujieji tik to ir nori. Kol statysime tas jėgaines, tarnausime gazpromui tiek, kiek uspaskichas ir butkevičius norės.
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių