Klaipėdoje sklandantį naftos kvapą šalins brangus įrenginys

Šiaurinėje miesto dalyje dar šiemet turėtų sumažėti sklindantis naftos produktų kvapas, kuriuo skundžiasi gyventojai. Bendrovė „Klaipėdos nafta“ sumontuos specialų įrenginį, kuris padės išspręsti problemą.

Ketvirtadienį įmonėje lankėsi miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto nariai. Jie siekė išsiaiškinti situaciją dėl sklindančių naftos produktų kvapų, nes dėl jų skundžiasi gyventojai.

„Iš gyventojų gauname nusiskundimų dėl kvapų. Norime išsiaiškinti situaciją“, – tvirtino Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto pirmininkas Audrius Vaišvila.

Bendrovės „Klaipėdos nafta“ gamybos direktorius Gediminas Vitkauskas pabrėžė, kad žmonių noras gyventi geroje aplinkoje suprantamas. Bet koks kvapas, kad ir trumpas, jiems kelia nepasitenkinimą.

G.Vitkauskas pasakojo, kad tais laikais, kai buvo statomas ar rekonstruojamas terminalas, nebuvo keliamas klausimas, kad už jo teritorijos ar sanitarinės zonos nebūtų kvapų.

Tada buvo reikalaujama, kad nebūtų viršijama naftos produktų koncentracija. Jos norma – 5 miligramai kubiniame metre. Direktorius pabrėžė, kad žmogus jau užuodžia, kai naftos produktų koncentracija yra 0,3 miligramai kubiniame metre.

„Kasmet susidurdavome su kvapų problema. Žmonių nepasitenkinimas mums jautrus dalykas. Dabar kvapus riboja higienos norma“, – aiškino gamybos vadovas.

G.Vitkausko teigimu, nuo terminalo rekonstrukcijos, kuri baigėsi prieš vienuolika metų, buvo atlikta daug priemonių, kuriuos sumažintų kvapus. Ši problema išspręsta prieplaukoje.

Dabar problemų kyla su geležinkeliais. Kvapų sklidimą šioje srityje bandoma spręsti, įrengus specialius dangčius vagonams. Buvo pastatytas ir rekuperatorius – naftos produktų garų deginimo įrenginys. Tačiau, anot G.Vitkausko, jo galingumas buvo per mažas. Jį tapo pavojinga naudoti.

Siekdama sumažinti kvapus, įmonė „Klaipėdos nafta“ ketina įsigyti naują rekuperatorių. Anot G.Vitkausko, rekuperatorius jau užsakytas. Jį gamina amerikiečių kompanija. Bendrovė jis turėtų pasiekti liepą-rupgjūtį, o sumontuoti ketinama paskutinį šių metų ketvirtį.

„Tokių analogų mažai. Įrenginio funkcija bus deginti garus, kuriuos išmeta ne tik benzinas, bet ir mazutas, žaliavinė nafta, jei ši bus kraunama“, – teigė vadovas.

G.Vitkauskas tvirtino, jog numatoma, kad šis įrenginys išspręstų 85 proc. kvapų problemos. Problemų kils tik su mazutu, kuris žiemą yra sušalęs. Kas išpilti jį reikia atšildyti garu.

„Turėsime spręsti ir šią problemą. Priešingu atveju turėtume atsisakyti 300-400 tonų krovinių. Tai yra 5 mln. litų pajamų“, – pabrėžė vadovas.

Anot jo, bus siekiama, kad žmonės naftos produktų kvapo nejaustų jau už įmonės teritorijos tvoros. Ketinama įrengti 2-3 monitorius ir stebėti situaciją. Pamačius padidėjusią koncentraciją, kelioms valandoms būtų nutrauktas ir naftos išpylimo procesas.


Šiame straipsnyje: Klaipėdos nafta

NAUJAUSI KOMENTARAI

klp

klp portretas
Aš tą dainelę, kad tuoj tuoj ir viskas bus sutvarkyta, girdžiu jau daugiau, nei vieneri metai. O reali situacija nesikeičia. Netgi atvirkščiai, naftos smarvės intenvyvumas/dažnumas tik didėja. Čia kalbinamas vienas iš direktorių, atrodo, meluoja. Aš senas klaipėdietis. Sovietmečiu tokio "bezpredielo", tokios smarvės neatsimenu.. Kol kas iš KN vadovų pusės girdžiu tik pažadus. Plius įvairus pigūs marketinginiai triukai savo įvaizdžiui klaipėdiečių tarpe pagerinti. Štai šį šeštadienį vėl išėjo aiškus tokio tipo, aiškiai užsakytas straipsnis. Maždaug, va koks šaunus KN vadovas, koks žmogiškas, šiuolaikiškas... O man atrodo, kad ne. Antraip, aš nesuprantu, kaip tokio tipo vadovas toleruotų situaciją (turima galvoje, Klaipėdos ir klaipėdiečių "smardinimą" naftos dvoku). Dieve mano, iš mūsų miesto, iš mūsų pajūrio padarė kanalizaciją....Va, jei bus sutvarkyta problema, bus ir pagarba. Tačiau dabar aš iš straipsnio suprantu maždaug taip: gerb. klaipėdiečiai, pakentėkite, mes dar "biškį" pasmardinsime jus, juk pelnus reikia daryti, pagonus prieš Vilnių užsitarnauti... Nė velnio, smardini, nekrauk. Toks būtų atsakymas normalioje šalyje. Be to, ir bauda būtų, ir vadovams už piliečių teisių pažeidimus apie nuskaltėlių suolą būtų užsiminta ....

Vaje

Vaje portretas
"Bet koks kvapas, kad ir trumpas, jiems kelia nepasitenkinimą" Argi kvapas gali būti trumpas ar ilgas - kas čia dabar...mmmmmmmmmmmm?

o gal

o gal portretas
gal pageidaujat kad blynais kvepetu arba bulvem keptom, kaip nuo chemijos gamyklu prie jaku?
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos universitetas ieško rektoriaus
  Klaipėdos universitetas ieško rektoriaus

  Klaipėdos universitetas (KU) ieško naujo rektoriaus. ...

 • Šventę Palangoje sužlugdė pinigai?
  Šventę Palangoje sužlugdė pinigai?

  Palangos gimnazistai sukilo prieš kurorte įsivyravusias taisykles ir nusprendė boikotuoti abejotinas tradicijas. Primygtini siūlymai brandos atestatų šventės vakarėlį brangiai surengti tik "Auskos" viloje dalį gimnazistų įsiut...

  9
 • Kas teršia Pilies uostelį?
  Kas teršia Pilies uostelį?

  Jachtas ir mažuosius laivelius Pilies uostelyje laikantys laivininkai pastebėjo, jog po kiekvieno lietaus vanduo pasidengia naftos produktų plėvele. Įtariama, jog teršalai į vandenį patenka iš šalia esančios naujos automobilių sto...

 • Dėl priaugintų nagų – pykčio audra Klaipėdoje
  Dėl priaugintų nagų – pykčio audra Klaipėdoje

  Grožio procedūros ne visada suteikia laimę. Tuo įsitikino ilgų nagų pirmą kartą įsigeidusi jauna mergina, kuri po prastai atlikto darbo pareikalavo gražinti pinigus, o jų neatgavusi paviešino istoriją feisbuke. Pati nagų meistrė vadino tai...

  25
 • Naujasis Klaipėdos logotipas sukėlė sumaištį
  Naujasis Klaipėdos logotipas sukėlė sumaištį

  Visą praeitą savaitę uostamiesčio visuomenė ūžė po to, kai buvo pristatytas naujasis Klaipėdos miesto ženklas. Žmones piktino ne tik jo kaina, bet ir dizainas, kuris esą nėra originalus. Valdininkų teigimu, palyginti su kitų miestų savivaldyb...

  12
 • Prasideda Irklavimo bazės modernizavimo darbai
  Prasideda Irklavimo bazės modernizavimo darbai

  Pirmadienį, liepos 16 d., pasirašyta rangos sutartis, pagal kurią bus modernizuojama Irklavimo bazė Klaipėdoje. Darbus, kurių metu bus atnaujinti administracinis ir gamybinis pastatai, juos pritaikant sporto paskirčiai, numatyta pradėti jau &scar...

  1
 • Ant dujų fabriko nusileido 15 tonų sveriantis stogas
  Ant dujų fabriko nusileido 15 tonų sveriantis stogas

  Liepų gatvėje esantis dujų fabrikas jau turi stogo konstruktyvą, kuris ant pastato buvo užkeltas ir pritvirtintas specialiu kranu. Kiek vėliau ant 15 tonų sveriančio pagrindo atsiras ir cinkuota skarda. ...

  5
 • Palanga ruošiasi įrengti miesto ženklą
  Palanga ruošiasi įrengti miesto ženklą

  Palanga ruošiasi įsigyti miesto ženklą: reprezentatyvus simbolis su miesto pavadinimu atsirastų naujai įrengiamoje sankryžoje. ...

  4
 • Dėl saugotinų medžių ir krūmų – nauji kriterijai
  Dėl saugotinų medžių ir krūmų – nauji kriterijai

  Ką privalėtų žinoti kiekvienas, panoręs savo privačiame ar daugiabučio kieme kirsti ar persodinti medžius? Nuo šių metų liepos 1-osios įsigaliojo nauja tvarka, sugriežtinusi medžių kirtimo reglamentavimą privačiose valdose. Vyriausybės ...

 • Dujų fabrike – ypatinga operacija
  Dujų fabrike – ypatinga operacija

  Atgimsta Liepų gatvėje esantis dujų fabrikas. Šiandien rangovams teks imtis sudėtingos užduoties – ketinama specialiu kranu užkelti pusiau sumontuotą stogą, kurio svoris siekia 15 tonų. ...

  6
Daugiau straipsnių