Klaipėdoje sklandantį naftos kvapą šalins brangus įrenginys

Šiaurinėje miesto dalyje dar šiemet turėtų sumažėti sklindantis naftos produktų kvapas, kuriuo skundžiasi gyventojai. Bendrovė „Klaipėdos nafta“ sumontuos specialų įrenginį, kuris padės išspręsti problemą.

Ketvirtadienį įmonėje lankėsi miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto nariai. Jie siekė išsiaiškinti situaciją dėl sklindančių naftos produktų kvapų, nes dėl jų skundžiasi gyventojai.

„Iš gyventojų gauname nusiskundimų dėl kvapų. Norime išsiaiškinti situaciją“, – tvirtino Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto pirmininkas Audrius Vaišvila.

Bendrovės „Klaipėdos nafta“ gamybos direktorius Gediminas Vitkauskas pabrėžė, kad žmonių noras gyventi geroje aplinkoje suprantamas. Bet koks kvapas, kad ir trumpas, jiems kelia nepasitenkinimą.

G.Vitkauskas pasakojo, kad tais laikais, kai buvo statomas ar rekonstruojamas terminalas, nebuvo keliamas klausimas, kad už jo teritorijos ar sanitarinės zonos nebūtų kvapų.

Tada buvo reikalaujama, kad nebūtų viršijama naftos produktų koncentracija. Jos norma – 5 miligramai kubiniame metre. Direktorius pabrėžė, kad žmogus jau užuodžia, kai naftos produktų koncentracija yra 0,3 miligramai kubiniame metre.

„Kasmet susidurdavome su kvapų problema. Žmonių nepasitenkinimas mums jautrus dalykas. Dabar kvapus riboja higienos norma“, – aiškino gamybos vadovas.

G.Vitkausko teigimu, nuo terminalo rekonstrukcijos, kuri baigėsi prieš vienuolika metų, buvo atlikta daug priemonių, kuriuos sumažintų kvapus. Ši problema išspręsta prieplaukoje.

Dabar problemų kyla su geležinkeliais. Kvapų sklidimą šioje srityje bandoma spręsti, įrengus specialius dangčius vagonams. Buvo pastatytas ir rekuperatorius – naftos produktų garų deginimo įrenginys. Tačiau, anot G.Vitkausko, jo galingumas buvo per mažas. Jį tapo pavojinga naudoti.

Siekdama sumažinti kvapus, įmonė „Klaipėdos nafta“ ketina įsigyti naują rekuperatorių. Anot G.Vitkausko, rekuperatorius jau užsakytas. Jį gamina amerikiečių kompanija. Bendrovė jis turėtų pasiekti liepą-rupgjūtį, o sumontuoti ketinama paskutinį šių metų ketvirtį.

„Tokių analogų mažai. Įrenginio funkcija bus deginti garus, kuriuos išmeta ne tik benzinas, bet ir mazutas, žaliavinė nafta, jei ši bus kraunama“, – teigė vadovas.

G.Vitkauskas tvirtino, jog numatoma, kad šis įrenginys išspręstų 85 proc. kvapų problemos. Problemų kils tik su mazutu, kuris žiemą yra sušalęs. Kas išpilti jį reikia atšildyti garu.

„Turėsime spręsti ir šią problemą. Priešingu atveju turėtume atsisakyti 300-400 tonų krovinių. Tai yra 5 mln. litų pajamų“, – pabrėžė vadovas.

Anot jo, bus siekiama, kad žmonės naftos produktų kvapo nejaustų jau už įmonės teritorijos tvoros. Ketinama įrengti 2-3 monitorius ir stebėti situaciją. Pamačius padidėjusią koncentraciją, kelioms valandoms būtų nutrauktas ir naftos išpylimo procesas.


Šiame straipsnyje: Klaipėdos nafta

NAUJAUSI KOMENTARAI

klp

klp portretas
Aš tą dainelę, kad tuoj tuoj ir viskas bus sutvarkyta, girdžiu jau daugiau, nei vieneri metai. O reali situacija nesikeičia. Netgi atvirkščiai, naftos smarvės intenvyvumas/dažnumas tik didėja. Čia kalbinamas vienas iš direktorių, atrodo, meluoja. Aš senas klaipėdietis. Sovietmečiu tokio "bezpredielo", tokios smarvės neatsimenu.. Kol kas iš KN vadovų pusės girdžiu tik pažadus. Plius įvairus pigūs marketinginiai triukai savo įvaizdžiui klaipėdiečių tarpe pagerinti. Štai šį šeštadienį vėl išėjo aiškus tokio tipo, aiškiai užsakytas straipsnis. Maždaug, va koks šaunus KN vadovas, koks žmogiškas, šiuolaikiškas... O man atrodo, kad ne. Antraip, aš nesuprantu, kaip tokio tipo vadovas toleruotų situaciją (turima galvoje, Klaipėdos ir klaipėdiečių "smardinimą" naftos dvoku). Dieve mano, iš mūsų miesto, iš mūsų pajūrio padarė kanalizaciją....Va, jei bus sutvarkyta problema, bus ir pagarba. Tačiau dabar aš iš straipsnio suprantu maždaug taip: gerb. klaipėdiečiai, pakentėkite, mes dar "biškį" pasmardinsime jus, juk pelnus reikia daryti, pagonus prieš Vilnių užsitarnauti... Nė velnio, smardini, nekrauk. Toks būtų atsakymas normalioje šalyje. Be to, ir bauda būtų, ir vadovams už piliečių teisių pažeidimus apie nuskaltėlių suolą būtų užsiminta ....

Vaje

Vaje portretas
"Bet koks kvapas, kad ir trumpas, jiems kelia nepasitenkinimą" Argi kvapas gali būti trumpas ar ilgas - kas čia dabar...mmmmmmmmmmmm?

o gal

o gal portretas
gal pageidaujat kad blynais kvepetu arba bulvem keptom, kaip nuo chemijos gamyklu prie jaku?
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių