Palangos viešbutyje ir viloje pasisavintos šimtatūkstantinės lėšos

 • Teksto dydis:

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdybos tyrėjai išaiškino du verslininkus, kurie įtariami iš turimo Palangoje viešbučio ir poilsio vilos pasisavinę 300 tūkst. eurų. Manoma, kad dalis pinigų galėjo būti panaudota darbuotojų atlyginimams vokeliuose sumokėti. 

Pirminiais tyrimo duomenimis, kauniečiai, naudodamiesi vienu didžiausių paslaugų ir prekių pardavimo portalų, Lietuvoje pardavinėjo kuponus, kuriuose siūlydavo nakvynę Palangoje esančiame viešbutyje ir poilsio viloje. Visus metus veikiančiame viešbutyje ir poilsio viloje už labai patraukią kainą buvo siūloma ne tik nakvynė, bet ir maitinimas. Poilsiautojams dar buvo siūloma už tą pačią kupono kainą pasinaudoti ir pramogomis - pasivažinėti dviračiais ar pasivaikščioti su šiaurietiškomis ėjimo lazdomis.

FNTT tyrėjai atskleidė, kad didžioji dalis klientų pinigus už nakvynes viešbutyje ar poilsio viloje pervesdavo į paslaugų ir prekių pardavimo portalų Lietuvoje banko sąskaitas, o šie gautas lėšas pervesdavo į bendrovių, valdančių viešbutį ir poilsio vilą, banko sąskaitas.

Įtariama, kad gautas už apgyvendinimo paslaugas lėšas bendrovių vadovai iš banko sąskaitų iš karto išgrynindavo. Pirminiais skaičiavimais, per trejetą metų grynaisiais pinigais galėjo būti paimta beveik 300 tūkst. eurų. Įtariama, kad dalį pinigų verslininkai pasisavino, o kita dalis grynųjų pinigų galėjo būti panaudota viešbutyje ir poilsio viloje dirbančių darbuotojų neoficialiems atlyginimams sumokėti.

Oficialiai bendrovių vadovai teigė, kad viešbutyje ir viloje dirbančiųjų vidutinis darbo užmokestis svyruoja nuo 86 iki 200 eurų per mėnesį. Patys bendrovių direktoriai gaudavo 31 eurą, neatskaičius mokesčių. Tyrimo metu nustatyta, kad dalis viešbučio darbuotojų apskritai nebuvo įdarbinti. 

Verslininkai, slėpdami viešbučio ir poilsio vilos veiklą, mokesčių administratoriui teikiamose deklaracijose nurodydavo neteisingus duomenis apie bendrovių gautas pajamas, vengė mokėti mokesčius. 

Be to, viešbutis ir poilsio vilą valdančios bendrovės, slėpdamos realiai gaunamas pajamas, nesiregistravo PVM mokėtojais, nors pagal vykdomą veiklą turėjo tai padaryti ir mokėti 9 proc. PVM. 

Preliminariais skaičiavimais, į valstybės biudžetą nesumokėta daugiau kaip 80 tūkst. eurų pridėtinės vertės ir pelno mokesčių. Tyrimo metu bus patikslinta, kokios gyventojų pajamų mokesčio sumos išvengta, išmokant darbuotojams neoficialius atlyginimus ir nemokant privalomo PVM, tad nesumokėtų mokesčių suma gali smarkiai padidėti.

FNTT tyrėjai, atlikę kratas viešbutyje ir poilsio viloje, rado užrašus, buhalterinės apskaitos ir kitus tyrimui svarbius dokumentus. Viename iš šių pastatų administratoriumi dirbančio savininko kambaryje rastas nupjautavamzdis medžioklinis šautuvas, 6 šoviniai, antrankiai ir teleskopinė lazda.

Ikiteisminiame tyrime įtarimai tūkstantinių lėšų pasisavinimu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu pareikšti abiem verslininkams. Jiems skirta kardomoji priemonė - rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

FNTT Klaipėdos apygardos valdybos atliekamam ikiteisminiam tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra.NAUJAUSI KOMENTARAI

NBA

NBA portretas
70% sitaip daro verslovu...tai faktas.

O kaip čia atsitiko...

O kaip čia atsitiko... portretas
Juk visusus 2017 metus laikrašciai rašė, kad documental tvarkomi ii aikštynas su renovuotu viešbučiu bus perdition Palangos savivaldybei, opasirodo kažkas Sukarno nešvaru bizniuka ir jau try’s metai, okodėl tyrėjai neatskleidžia kam priklauso šis viešbutis. o his priklauso sporto dapartamentui pri Vidaus reikalu ministerijos,o kam pavaldi Titian tirianti istaiga FNT tai pačiai vidaus reikalu minisrerijai už tai ir informacijos nėra, kas nuomojasi ir kas išnuomojo, gal toliau paaškins laukiame.

kada baigsite vogti iš valstybės ?

kada baigsite vogti iš valstybės ? portretas
Palangoje viešbučius „Tenisas“ ir „Tylos vila“ išsinuomoję 51 ir 53 metų verslininkai iš Kauno plėšė valstybę, apgaudinėjo kurorto savivaldybę ir mulkino savo darbuotojus. Iš savo veiklos pajūryje kasmet pasiekdama mažiausiai po 100 tūkst. eurų apyvartą kauniečių įmonė Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) deklaruodavo tik iki 45 tūkst. eurų pajamas ir taip išvengdavo prievolės valstybei mokėti 9 proc. pridėtinės vertės mokestį (PVM). IŠ ----- verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/2018/01/12/news/pasiskyre-sau-31-euro-alga-kaunieciai-iklimpo-4203538/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių