Automobiliais prekiaujanti bendrovė įtariama nuslėpusi 2,6 mln. litų pajamų

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) išaiškino bendrovę, įtariamą nuslėpus 2,6 mln. litų pajamų.

Kaip antradienį pranešė FNTT, automobilius iš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) perpardavinėjusi bendrovė, naudodamasi keliose valstybėse įsteigtomis įmonėmis, kaip spėjama, nesumokėjo apie 500 tūkst. litų mokesčių.

Bendrovės savininkui ir penkiems šešėliniams neregistruotą ir neteisėtą veiklą vykdžiusiems automobilių prekeiviams pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, neteisėtos ūkinės komercinės veiklos. Byloje tiriamos aplinkybės ir dėl galimo nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimo, vadinamojo pinigų plovimo.

FNTT Klaipėdos apygardos valdybos tyrėjai ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) specialistai surinko duomenis, kad automobilių prekeiviai JAV aukcionuose įsigydavo mažai naudotas kelerių metų senumo transporto priemones ir organizuodavo jų pargabenimą į Lietuvą.

Automobiliai buvo remontuojami ir parduodami Vokietijos, Švedijos, Rusijos, Kazachstano ir Lietuvos gyventojams. Nustatyta, kad slėpdami tikrąsias gaunamas pajamas ir šešėlinės veiklos mastą, įtariamieji savo vardu nebuvo įsteigę įmonių ir neįregistravę savo veiklos VMI. 

Atsiskaitymams už JAV įsigytus automobilius automobilių prekeiviai naudojosi šešių Lietuvoje, Kipre ir Latvijoje įsteigtų įmonių paslaugomis. Pastarosios bendrovės ne tik atlikdavo piniginius pervedimus už perkamus automobilius, bet ir tvarkydavo Lietuvoje muitinės procedūras.

Vengiant mokėti muito, pridėtinės vertės, pelno mokesčius, automobilių kainos būdavo sumažinamos iki nerealiai žemų kainų: suklastojus automobilio importo ir pardavimo dokumentus, prabangi transporto priemonė būdavo įvertinta tik 5–10 tūkst. litų, kai tuo tarpu pirkėjas už automobilį realiai sumokėdavo apie 130 tūkst. litų.

Atskleista, kad dokumentai buvo klastojami visose šešėlinės prekybos grandyse: suklastotuose dokumentuose buvo įrašoma, kad automobiliai parduodami Latvijos ar Kipro įmonėms, nors faktiškai automobiliai iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto buvo pervežami tiesiai į nelegalias automobilių remonto dirbtuves Lietuvoje.

Ikiteisminio tyrimo metu pas įtariamuosius buvo rasti suremontuoti ar remontuojami automobiliai, kurių kaina siekia beveik 800 tūkst. litų. Siekiant užtikrinti galimus civilinius ieškinius dėl nesumokėtų mokesčių valstybei bei galimą turto konfiskavimą, buvo apribotos nuosavybės teisės į šiuos automobilius.

FNTT teigimu, tyrimo metu surinkti duomenys leidžia daryti prielaidą, kad šešėlinės veiklos mastas, importuojant naudotus automobilius iš JAV, išplitęs labai plačiai. Šioje veikloje dalyvauja daug pavienių fizinių asmenų, legaliai negaunančių jokių pajamų, kurie daugelį metų naudojasi priedangos įmonių, klastojančių dokumentus paslaugomis. Taip yra ne tik nuslepiami mokesčiai, bet ir sudaroma palanki terpė dideliam asmenų skaičiui vykdyti nelegalią veiklą.
 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių