Uostamiesčio girdyklose – jokio alkoholio naktį

Po daugybės gyventojų skundų ir pranešimų dėl dviejų naktinių barų saviveiklos, miesto valdžia ėmėsi griežtesnių veiksmų. Planuojama apriboti prekybos alkoholiu laiką ne tik neteisėtu verslu įtariamoms įmonėms, bet ir toms vietoms, kuriose jos įsikūrusios.

Protokolų lavina

Klaipėdos savivaldybės tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto nariai vieningai sutarė, kad mieste tokia situacija, kokia yra dabar, negali tęstis.

Dėl nesibaigiančių viešosios tvarkos bei Alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimų įmonių "Bistro kasa" (Bijūnų g. 8) ir "Nevtemus" (Mažojo Kaimelio g. 1) valdomuose baruose bus uždrausta prekiauti alkoholiu visą parą.

"Dėl Kaune registruotos bendrovės "Bistro kasa" iš Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento gauname siūlymus riboti prekybos laiką, nes nuolat nustatomi pažeidimai, kai užkandinėje parduodamas alkoholis išsinešimui. Kitaip tariant, pardavinėja alkoholį tada, kai parduotuvėse yra pasibaigęs prekybos laikas", – teigė Klaipėdos savivaldybės Licencijų, leidimų ir vartotojų teisių apsaugos skyriaus vedėja Jolanta Uptienė.

Policijos pareigūnai per tris mėnesius šios užkandinės adresu nustatė 6 pažeidimus, susijusius ne tik su prekyba, bet ir muštynėmis, kitaip sutrikdyta viešąja tvarka.

Sankcijos – laikui ir vietai

Siekiant išvengti gudravimų, kai pakeitusi pavadinimą įmonė ir toliau vykdo prekybą tuo pačiu adresu, riboti pardavimo laiką siūloma ne tik konkrečiai bendrovei, bet ir vietai.

"Kita bendrovė "Nevtemus" taip pat prekybą vykdo visą parą. Gyventojai skundžiasi, kad prekiauti pradedama tik 20 val. vakare ir dirbama iki 8 val. ryto. Būtent tuo laiku, kai alkoholis neparduodamas parduotuvėse", – pridūrė J.Uptienė.

Kam reikia gerti naktį? Atsigerti galima iki vakarienės.

"Kas čia tokią nesąmonę sugalvojo? Kam reikia gerti naktį? Atsigerti galima iki vakarienės. Kažkoks "marazmas" naktimis girdyti žmones" – nusistebėjo komiteto pirmininkas Rimantas Taraškevičius.

Pirmininkas vienareikšmiškai pritarė tam, kad ribojamai būtų taikomi ir prekybos laikui, ir vietai.

Stojo piestu

Posėdyje pasirodžiusi Mažojo Kaimelio g. 1 esančių patalpų savininkė Tatjana Solenkova komisijos narius bandė įtikinti, kad neteisinga skirti sankcijas ir vietai.

"Nuomoju patalpas ne tik bendrovei "Nevtemus", bet ir kitoms įmonėms. Esu prieš, kad apribotumėte laiką. Jei ši įmonė nedirba tvarkingai, ateis kita, kodėl aš negaliu kitai bendrovei išnuomoti patalpas? Juk tai – mano nuosavybė", – tvirtino T.Solenkova.

Kodėl aš negaliu kitai bendrovei išnuomoti patalpas?

Esą visą šį šaršalą sukėlė buvę jos nuomininkai, pažeidinėję įstatymus ir dėl to išprašyti iš patalpų.

Savininkės manymu, smulkiesiems verslininkams šiandien ir taip sunku, todėl nenuostabu, kad žmonės ieško "kitų galimybių".

Pasak T.Solenkovos, draudimai turėtų būti taikomi visoms naktinėms kavinėms, o ne vienai išimtinai.

"Pusė Klaipėdos taip dirba. Aš nesutinku ir kovosiu, nes taip negali būti. Kodėl man, kaip patalpų savininkei, niekas iš anksto to nepranešė?", – piktinosi ji.

Anot R.Taraškevičiaus, jei pažeidimai kartosis ir kitose kavinėse, jose irgi bus ribojama prekyba alkoholiu.

"Naktimis tokie barai nedirbs", – nukirto R.Taraškevičius.

Miesto tarybai bus siūloma sugriežtinti dviejų įmonių prekybos alkoholiniais gėrimais laiką: pirmadieniais–šeštadieniais nuo 10 iki 20 val. ir sekmadieniais nuo 10 iki 15 val.

Jei taryba tam pritars, sprendimas įsigalios gruodžio 1-ąją.

Dar trims senamiestyje veikiančių barų savininkams duota šiek tiek laiko išspręsti triukšmo problemą. Žvejų gatvėje įsikūrusių kavinių "Bardakas" ir "Bukowski" vadovai įpareigoti iki kitų metų sausio 1-osios surasti taikų kompromisą su nepatenkintais gyventojais.

Savininkai žadėjo papildomai patalpose įrengti garso izoliaciją, nes kai kurie klaipėdiečiai iki pat ankstaus ryto negali normaliai ilsėtis dėl naktimis keliamo triukšmo.NAUJAUSI KOMENTARAI

žardės aliux

žardės aliux portretas
Nu tikslę kudie Veryga neapriboje naktiniu baru prekybas laiką, gi tiksls kaip i tur buut ne kad ribuot prekyba etylu alk. bet ribot lakima naktimis ypac. Klaipedos savivalda jei tur potencias tur priimt nepopulistiniu daugiau nutarimu del naktipieciu/naktybariu aliuka. Ja ja i policijas pasonej lak visa nakti prie žardes. Tai kaip cia suprast daba?? chroncis gal gert nevarzomai po 20:00 h o biski samoningesnis piliets kuris tikrai neleis sau eit i tokia uzeiga, net vyno ar shampes su merga pries reikaliuka negal ikalt??

Zygmas

Zygmas portretas
Apssurdas,Klaipedoje,prie Zardes,salia policijos nuovada...ir alchoholis naktimis liejasi laisvai...tsakant,globoja,kad butu darbo...

Humoras

Humoras portretas
Eik tu su savo "bardaku į bardakyną", o ne žmonėms po langais per naktis širšulus kelk. Kur pažiūrėsi, ten bardakas -:)
VISI KOMENTARAI 22
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdoje Kalėdoms atgis ir „Taravos Anikė“
  Klaipėdoje Kalėdoms atgis ir „Taravos Anikė“

  Prieš prasidedant kalėdiniam laikotarpiui, oficialiai paskelbta, kaip šiemet atrodys miestas. Šimtas natūralių eglučių, išskirtinė muzikos ir šviesų efektų instaliacija, iki pat Statybininkų prospekto nušvit...

  4
 • Teismas: Klaipėdos vaikų ligoninės atnaujinimo konkursas turi būti nutrauktas
  Teismas: Klaipėdos vaikų ligoninės atnaujinimo konkursas turi būti nutrauktas

  Klaipėdos vaikų ligoninės skelbtas pastato rekonstrukcijos konkursas turi būti nutrauktas, nes ribojo konkurenciją, nusprendė Klaipėdos apygardos teismas. ...

  5
 • Klaipėda aplenkė Vilnių savivaldybių indekse
  Klaipėda aplenkė Vilnių savivaldybių indekse

  Klaipėdos miestas šiemet nedidele persvara aplenkė Vilnių Lietuvos savivaldybių indekse, kurį rengia Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI). ...

  14
 • Ruošiamasi restauruoti Evangelikų liuteronų bažnyčią Nidoje
  Ruošiamasi restauruoti Evangelikų liuteronų bažnyčią Nidoje

  Neringos savivaldybė ieško, kas restauruotų Nidos Evangelikų liuteronų bažnyčią. ...

 • Apšvies ir daugiau kiemų
  Apšvies ir daugiau kiemų

  Tamsiais daugiabučių kiemais besiskundžiantiems klaipėdiečiams miesto valdžia žada daugiau šviesos. Kitąmet situacija turėtų pagerėti Baltijos prospekte, o dar vėliau – ir Smiltelės gatvėje. ...

  4
 • Remontuojama Klaipėdos rotušė
  Remontuojama Klaipėdos rotušė

  Vienas įspūdingiausių uostamiesčio statinių – Klaipėdos rotušė – praeivius džiugina tik iš fasado. Vidiniame kieme esančią sutrūkinėjusią ir nusidėvėjusią rotušės sieną nuspręsta suremontuoti. ...

  1
 • Mokyklose – šaldytos picos ir pusgaminiai
  Mokyklose – šaldytos picos ir pusgaminiai

  Kilus vajui dėl valgiaraščių pakeitimų mokyklose, mamos nerimavo, jog bandelių ir kitų skanumynų užsimanę vaikai skubės į parduotuves greta ugdymo įstaigų. Vis dėlto kai kuriose uostamiesčio mokyklose šaldytas picas ir kitus pusgam...

  2
 • Žvejai laukia stintų sezono
  Žvejai laukia stintų sezono

  Žvejai mėgėjai stebi orų prognozes, laukdami, kada prasidės stintų sezonas. O jis šiemet gerokai vėluoja. ...

  2
 • Ar prijungti Slengius prie Klaipėdos?
  Ar prijungti Slengius prie Klaipėdos?

  Dalies slengiškių iniciatyva prijungti Slengių kaimą prie Klaipėdos pasiekė ir šalies Vyriausybę. Prieš savaitę vykęs balsavimas parodė, kad iš 223 apklaustųjų 122 Slengiuose gyvenantys suaugusieji teigiamai vertina galim...

  3
 • Peticija prieš gėjų eitynes
  Peticija prieš gėjų eitynes

  Klaipėdiečiai savo pašto dėžutėse rado skrajučių, kurias išplatino viena viešoji įstaiga, prašydama gyventojus palaikyti jų siekį uždrausti kitų metų birželį planuojamas gėjų eitynes Vilniuje. Lietuvos gėjų lygos ...

  36
Daugiau straipsnių