Sukrečiantis mamos liudijimas: ligoninėje klykė paliktas vaikas

Klaipėdos vaikų ligoninėje su savo mažyliu gulėjusi jauna mama Simona prašo viešumo dėl sukrečiančio medikų abejingumo. Moteris teigia, jog į ligoninę atvežto vaiko įstaigos personalas nesiteikė nuraminti.

Sukrėtė abejingumas

„Norėčiau pasidalinti baisia patirtimi Klaipėdos vaikų ligoninėje, sesučių abejingumu ir gudrumu.

Atsigulėme į palatą su sūnumi, o ten buvo viena moteris. Ją anksti ryte perkėlė į kitą palatą. Jos vaikas buvo reanimacijoje. Dar nusistebėjau. Atsakymas buvo – tuojau pat bus atveža į palatą keturių mėnesių mergytė“, – laiške dėsto moteris.

Pasak moters, mergytė buvo paguldyta ir palikta likimo valiai.

„Mergytė iš pradžių buvo rami, bet paskui pradėjo zirzti, po to sekė rėkimas“, – stebėjosi mama.

Tuo pačiu metu moteris maitino savo vaiką, prilaikydama smakru buteliuką, ji kita ranka mėgino duoti klykiančiai mergaitei čiulptuką.

„O kaip kitaip nuraminti mergaitę? Nes ja juk niekas nesirūpina“, – tikino moteris.

Nebe ištvėrusi mama nuėjo pakviesti ligoninėje budėjusios sesutės.

„O ši atėjusi pasakė, kad vaikas neturi tėvų, apsisuko ir išėjo“, – šiurpo motina.

Moteris neatlyžo ir antrą kartą nuėjo ieškoti budinčio personalo.

„Pasakiau, kad vaikas gal valgyti nori? O sesutė, pasakiusiu, kad taip, turbūt vaikas nori valgyti, trenkė durimis ir vėl išėjo“, – negalėjo atitokti moteris.

Moteris trečią kartą mėgino šauktis personalo, tačiau išgirdo akiplėšišką pareiškimą, jo sesutės neprivalo nieko daryti.

„O kaip gi aš su sūnumi? Nejau turiu leisti mažylei šaukti iki springimo? Ir kodėl turiu prižiūrėti svetimą vaiką, kai jos kavą gerią savo kambarėlyje? Žmonės, kas dedasi? Lai pamato visi, kas čia vyksta“, – širdo moteris.

Pradėjo tyrimą

Klaipėdos savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Gražina Aurylienė tikino, jog skyriaus darbuotojams užteks valios šį kartą dėl vaiko nepriežiūros pasiaiškinimų pareikalauti iš medicininės įtaigos.

Jei vaikas yra medicininės įstaigos globoje, jie privalo ne tik gydyti, bet ir prižiūrėti.

„Be beprecedentė situacija. Mums skambino moteris ir informavo apie incidentą. Na taip, už šuns nepriežiūrą ar žiaurų elgesį keliamos baudžiamosios bylos. O čia keturių mėnesių vaikas. Kol kas nėra aišku kur tos mergaitės mama. Tačiau visokių situacijų būna. Ir už vaiko nepriežiūrą yra atsakomybė. Jei vaikas yra medicininės įstaigos globoje, jie privalo ne tik gydyti, bet ir prižiūrėti. Tik kol kas mažoka informacijos. Labai blogai, jei tai iš tiesų vyksta medicininėje įstaigoje“, – tikino G.Aurylienė.

Sankcijų Vaiko teisių apsaugos skyrius Vaikų ligoninės personalui taikyti negali. To turėtų imtis įstaigos vadovybė.

„Tačiau paaiškinimus ligoninė turės pateikti“, – aiškino G.Aurylienė.

Kas turėjo pasirūpinti?

Klaipėdos vaikų ligoninės vadovė Klaudija Bobianskienė patikino, kad ji nors ir nuoširdžiai atsiprašė mamos dėl situacijos, tačiau mano, jog spalvos joje buvo gerokai sutirštintos.

„Viskas vyko ryte, kai buvo dalijami pusryčiai vaikams ir mamos. Šiuo metu ligoninėje guli 33 vaikai ir 22 mamos. Ir visus juo reikia pamaitinti. Ši palata, kurioje gulėjo iš globos namų atvežtas vaikelis, buvo prie pat sesučių posto, galima sakyti už sienos. Tad vaikas tikrai nebuvo paliktas likimo valiai“, – tikino K.Bobianskienė.

Įstaigos vadovė aiškino, kad ligoninėje maistą pacientams nešioja pačios sesutės, tad natūralu, kad tą rytą 4 darbuotojos vienu metu turėjo užsiimti būtent šia užduotimi.

„Jos tuo ir buvo užimtos. Kaip ten bebūtų, mama juk taip pat mama, galėjo ištiesti ranką ir pažaisti su vaiku“, – aiškino įstaigos vadovė.

Į visą šią diskusiją įsijungė Aušra Stančikienė, visuomenininkė, kuri yra labdaros ir paramos fondo „Algojimas“ vadovė ir Pertvarkos priežiūros komiteto narė.

Ligoninės reikalas yra gydyti, o ne globoti.

„Šioje situacijoje visi pamiršo globos įstaigos atsakomybę. Ne ponia K.Bonianskienė ir ne ligoninės personalas yra atsakingas už šį vaikelį 24 valandas per parą. Būtent šio vaiko išlaikymui valstybė per mėnesį skiria tūkstantį eurų. Kartu su tokio amžiaus vaikeliu ligoninėje privalėjo būti ir šios įstaigos atstovai. Ligoninės reikalas yra gydyti, o ne globoti“, – akcentavo A.Stančikienė.

A.Stančikienė priminė, jog šalyje tebegalioja reglamentas, nusakantis kaip elgtis tokiose situacijoje.

„Vaiko globėjai yra sutrikusio vystymosi kūdikių namai. Remiantis naujais teisės aktais, vienas vaikas negali būti paliktas. Suprantu, kad ligoninė metų metus rūpinasi tais vaikeliais, bet mes turime suprasti, kaip taip neturi būti. Antras momentas – ligoninė rūpinasi maistu, bet ne pamaitinimu“, – patikino A.Stančikienė.

Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namų direktoriaus pavaduotoja Raimonda Freitakienė tikino, jog įstaigos darbuotoja vaikelį nuvežė į ligoninę naktį.

„Kaip vienas? Nakčiai darbuotoja nepasiliko. Tada visa grupė vaikų liktų vieni. Mūsų vaikus irgi reikia prižiūrėti. Vaikas ne vienas. Jis ligoninėje buvo. Daugiau neturiu ką pasakyti“, – tikino R.Freitakienė.

Moteris aiškino, kad ji tedirba tris mėnesius ir nežino kokia tvarka galioja tokiais atvejais, kai globotiniai gabenami į ligoninę.

„Juk profesionalų rankose paliekami jie. Kaip nepamaitintas? Tai turėjo ligoninės darbuotojai pamaitinti“, – dūsavo įstaigos atstovė.

A.Stančikienė dienraščiui patikino, jog būtent uostamiestyje įsisenėjusi tvarka, kai į ligonines itin jauno amžiaus globotiniai vežami ir paliekami be globojančios įstaigos personalo priežiūros.

„Mes kalbame apie visos šios sistemos pertvarką ir tokie dalykai tik paliudija, kad ji yra būtina“, – pastebėjo A.Stančikienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

o

o portretas
taigi reikėjo imti ir nuraminti, o ne pulti reikalauti, kad kiti tai padarytų.Būkite atsakingi už savo vaikus, nereikės piktintis...

to taip

to taip portretas
Taigi, visi kalti, tik ne mamaša, numetusi savo vaiką mokesčių mokėtojams užauginti. Gal priteisti iš tokių gegučių alimentus už jų vaikelių auginimą ir bus pinigų tiems vaikeliams geriau prižiūrėti ir sesutėms sumokėti? Ir nereiks čia kaltinti ligoninių.

Danutė

Danutė portretas
Dar vienas blogis yra tai, kad atlyginimas mokamas visiems vienodas. Ar tu sąžiningai rūpiniesi ligoniu, ar atmestinai, vis tiek atlyginimą gausi tą patį. Tai kam čia stengtis.Vienos laksto parūkyt, kavos pagert, o kitos nesitraukia nuo ligonio ir vis tiek atlyginimas vienodas.
VISI KOMENTARAI 76
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Prie Klaipėdos eglutės kvepėjo žuviene ir koše
  Prie Klaipėdos eglutės kvepėjo žuviene ir koše

  Šeštadieni vidurdienį Klaipėdoje merkė lietus, tačiau Teatro aikštėje buvo daugiau nei įprasta žmonių. Aikštė kvepėjo krosnimi, būrys žmonių šildėsi srėbdami žuvienę ir valgydami sodrią košę, kurią ...

 • Ligoninės ir dailininkų draugystė pradėjo trečią dešimtmetį
  Ligoninės ir dailininkų draugystė pradėjo trečią dešimtmetį

  Klaipėdos jūrininkų ligoninė ir Lietuvos dailininkų Klaipėdos skyrius tęsia jau du dešimtmečius puoselėjamą bendrystės tradiciją. Šiemet menininkai į ligoninę vėl sugūžėjo nešini savo darbus, kurių namai nuo šio b...

 • Lengviausia rasti dovanų „Mėmelio mugėje“
  Lengviausia rasti dovanų „Mėmelio mugėje“

  Paskutinė savaitė prieš Kalėdas sukelia stresą iš anksto neapsirūpinusiems dovanomis. Apsilankymas Naujajame turguje iki pat gruodžio 23 dienos išspręs šį galvos sopulį. Mugėje „Mėmelio Kalėdos“ galima rasti ...

 • „Moteris turi būti moteriška“
  „Moteris turi būti moteriška“

  Sporto trenerė Lina Jančauskaitė įsitikinusi, kad moters žavesį ir laimės jausmą lemia ne rodmenys svarstyklėse, o pasitikėjimas savimi. Maža to, Lina griežtai nusiteikusi prieš bet kokias dietas. Jos manymu, pasiekti idealią figūrą pad...

  12
 • Gamta dar pažers išdaigų
  Gamta dar pažers išdaigų

  Neįprasti orai ir kritulių negailinti gamta nesiliauja stebinti. Dėl šiltų orų pajūryje vis dar pastebimi itin gausūs į pietus neišskridusių paukščių pulkai. Iš Palangos į Klaipėdą važinėjantys žmonės jau pusę m...

 • Klaipėdiečiams sniego nežada
  Klaipėdiečiams sniego nežada

  Panašu, kad ruduo pamiršo išeiti, o žiema neranda į pajūrį kelio. Savaitgalį ir kitą savaitę orai vis dar primins vėlų rudenį. ...

  1
 • Pradėjo tiltelio remontą
  Pradėjo tiltelio remontą

  Į Jono kalnelį ves atnaujintas tiltelis. Statinio remonto ėmėsi nekilnojamojo turto vystytojai, netoliese statę gyvenamuosius namus. ...

 • Uždarys eismą Jūrininkų prospekto ruože
  Uždarys eismą Jūrininkų prospekto ruože

  Uostamiesčio vairuotojų laukia nauji iššūkiai. Savaitei bus sudarytas eismas Jūrininkų prospekto dalyje nuo Šilutės plento iki Bandužių gatvės. Labiausiai šie apribojimai palies į uostą ir iš jo vykstantį sunkiasv...

  9
 • Atsinaujinęs Naujasis turgus startuoja rekordine muge
  Atsinaujinęs Naujasis turgus startuoja rekordine muge

  Jau rytoj, šeštadienį, nuo 11 valandos atnaujintoje Naujojo turgaus aikštėje, Taikos pr. 80, prasidės Kalėdinė mugė, kurioje visai savaitei įsikurs daugiau nei pusė šimto prekybininkų.  ...

  5
 • Potvynio žalą atlygins dar šiemet?
  Potvynio žalą atlygins dar šiemet?

  Lapkričio 13-ąją Klaipėdą paskandinęs potvynis pridarė daugybę nuostolių gyventojams. Dalis jų nutarė netylėti ir kreiptis į miesto savivaldybę dėl žalos atlyginimo. Valdininkija šiuo metu sprendžia, ar gali patenkinti visų nukentėjus...

Daugiau straipsnių