Siūlo steigti naują viešąją įstaigą

Jei Klaipėdai būtų suteiktas 2022 m. Europos kultūros sostinės titulas, projektui įgyvendinti reikėtų įkurti naują viešąją įstaigą. Tokiam siūlymui bus prašoma pritarti miesto tarybos.

Viešoji įstaiga „Klaipėdos šventės“ ir miesto savivaldybė rengia antrojo etapo paraišką 2022 m. Europos kultūros sostinės titului gauti.

Pastaroji tarptautiniam ekspertų vertinimui bus pateikta vasario pabaigoje. Finaliniame etape Klaipėda varžysis su Kaunu.

Klaipėdos savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Narūnas Lendraitis informavo, kad antrojo etapo paraiškoje reikia atsakyti į klausimą, kokia yra projekto veiklos valdymo ir įgyvendinimo struktūra, nurodyti, ar bus steigiama atskira įstaiga.

N.Lendraitis pabrėžė, kad Klaipėdos – Europos kultūros sostinės 2022 m. projektas – ilgametis. Jei pavyktų laimėti, darbus reikėtų pradėti jau šiemet. Pasirengti ir įgyvendinti juos truktų šešerius metus. Tad darbo grupė nusprendė, kad būtina steigti atskirą viešąją įstaigą.

Ši atliktų visus pasirengimo, įgyvendinimo bei tęstinumo užtikrinimo veiksmus, rūpintųsi, kaip pritraukti viešuosius ir privačius finansus, palaikytų ryšius su tarptautiniais partneriais, atliktų kitas su projekto įgyvendinimu susijusias funkcijas.

Atkreiptas dėmesys, kad įstaiga turėtų dirbti ir dvejus metus po to, kai bus įgyvendintas projektas, kad būtų išlaikytas veiklų tęstinumas.

„Viešoji įstaiga būtų steigiama tik laimėjimo atveju. Prašysime miesto tarybos pritarimo“, – tvirtino vedėjas.

Pasak N.Lendraičio, įsivaizduojama, kokia turėtų būti viešosios įstaigos struktūra, padalinių skaičius, tačiau kol kas skaičiuoti, kiek visa tai kainuotų, nesiimama.

„Turtiniai ir neturtiniai įnašai būtų aptarti steigimo akte, nuostatuose. Pastarieji taip pat būtų teikiami tvirtinti miesto tarybai“, – pasakojo vedėjas.

N.Lendraitis teigė, kad, pasibaigus Klaipėdos – Europos kultūros sostinės 2022 m. projektui, viešoji įstaiga galėtų būti pervadinta ir dirbti su kitais projektais.NAUJAUSI KOMENTARAI

patirtis - 2 kaip įsisavinti pinigus ? :)

patirtis - 2 kaip įsisavinti pinigus ? :) portretas
Tačiau įdomiausia yra tai, kad ta VšĮ „Lietuviškos šventės“ suburta kompetentinga viešinimo komanda – tai Telšių kultūros įstaigose bei Savivaldybėje dirbantys asmenys: Žemaitės dramos teatro viešųjų ryšių specialistai L. Normantas ir D. Kazlauskienė, Telšių kultūros centro archyvarė (oficiali „Telšių – Lietuvos kultūros sostinės“ renginių fotografė!) S. Gailiuvienė, Telšių kultūros centro dailininkė-scenografė Aušra Misiūrienė, Telšių rajono savivaldybės administracijos vyr. kompiuterinio tinklo specialistė Audronė Barkė. Klausimas: kam reikėjo tarpininkų iš Klaipėdos, kad prie vieno stalo susodintų telšiškius specialistus, kurie ir taip galėjo prie jo susėsti, parengti viešinimo strategiją, veiksmų planą ir sutaupyti biudžeto pinigus?! Dabar išleista 2 500 Eur, kuriuos buvo galima panaudoti, tarkime, jau minėtai renginio „Sugrįžimai“ transliacijai lauke įrengti. Dar geriau – už tą sumą būtų buvę galima transliuoti lauke netgi 5 Kultūros sostinės renginius!

patirtis - 1 kaip įsisavinti pinigus ? :)

patirtis - 1 kaip įsisavinti pinigus ? :) portretas
Geležinė logika: Petras samdo Joną, kad Jonas nusamdytų Petrą ---- Tam, kad žinia apie šiemet vyksiančius renginius Žemaitijos sostinėje pasiektų kuo daugiau žmonių, Telšių kultūros centras sudarė sutartį su Klaipėdoje registruota VšĮ „Lietuviškos šventės“. Ši įstaiga už 2 500 Eur įsipareigojo parengti „Telšių – 2016 m. Lietuvos kultūros sostinės“ viešinimo strategiją bei viešinimo planą, suburti kompetentingą viešinimo komandą, ją apmokyti, parengti pasiūlymus rėmėjams, tarpininkauti pasirašant bendradarbiavimo, rėmimo sutartis, derybose. Ir visa tai žadėjo atlikti iki balandžio 30 d. Taigi, renginiai prasideda, o viešinimo strategijos vis dar nėra.

matyt reikia įsisavinti piniguus

matyt reikia įsisavinti piniguus portretas
Jau ir taip dvi institucijos dubliuojasi: kultūros skyrius ir Klaipėdos šventės. Tai dar negana. Užsimanė steigti dar vieną. O kultūros kaip nėra taip nėra.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Inspektoriai kontroliuos ir žvejybinius laivus
  Inspektoriai kontroliuos ir žvejybinius laivus

  Susisiekimo ministras pakoregavo užsienio laivų kontrolės taisykles. ...

  3
 • Dėl saugumo griežtės vizitai į uostą
  Dėl saugumo griežtės vizitai į uostą

  Vyriausybė svarsto naują užsienio šalių karo ir valstybinį statusą turinčių laivų atplaukimo tvarką. ...

  3
 • Mokyklos gatvėje – mistinė įduba
  Mokyklos gatvėje – mistinė įduba

  Vairuotojams užkliuvo Mokyklos gatvėje per visą važiuojamąją kelio dalį susiformavusi įduba. Ratuoti klaipėdiečiai stebisi, kodėl niekas nesiaiškina, kodėl ši susidarė. Nuogąstaujama, kad jei nebus imtasi veiksmų, gatvė gali įgri...

  1
 • Išgirdo sodininkų prašymus
  Išgirdo sodininkų prašymus

  Miesto viešojo transporto organizatoriai atsižvelgė į sodininkų prašymus. Šaltuoju metų laiku 25 maršruto autobusas šeštadieniais užsuks į sodų bendriją „Rasa“. ...

  1
 • Pirmą gavėnios penktadienį – mėsa ant stalo
  Pirmą gavėnios penktadienį – mėsa ant stalo

  Pelenų dieną prasidedančią gavėnią, skirtą pasirengti Jėzaus Kristaus prisikėlimo šventei Velykoms, tradiciškai ženklina pasninkas. Tačiau šiemet Lietuvos vyskupų konferencija padarė išimtį ir atleido tikinčiuosius nu...

  5
 • Sausio 13-tą prie Lietuvos vėliavos juodo kaspino kabinti nereikia
  Sausio 13-tą prie Lietuvos vėliavos juodo kaspino kabinti nereikia

  „Uostamiesčio gyventojai tapo kur kas pilietiškesni nei prieš kelerius metus“, – pastebi Klaipėdos m. savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Saulius Valiulis. Anot jo, prie&...

  1
 • Gerumo proveržis mieste – jaunuoliai suskubo padėti neįgaliajam
  Gerumo proveržis mieste – jaunuoliai suskubo padėti neįgaliajam

  Geri žmonių darbai nelieka nepastebėti. Klaipėdietis Kęstutis Maskolaitis trečiadienį nufilmavo neeilinį reginį, kaip Taikos prospekto ir Agluonos gatvės sankryžoje iš automobilio išlipę du jauni žmonės skuba į pagalbą sniege užs...

  19
 • Uždraustas eismas apsemtame Šilutė–Rusnė kelio ruože
  Uždraustas eismas apsemtame Šilutė–Rusnė kelio ruože

  Pakilus vandens lygiui apsemtame kelio Šilutė–Rusnė ruože, jame draudžiamas lengvųjų automobilių eismas. ...

  1
 • Kruizinis sezonas bus karštas
  Kruizinis sezonas bus karštas

  Ir 2018-ųjų kruizinis sezonas Klaipėdoje turėtų būti sėkmingas. Į uostamiestį šią vasarą ketina atplaukti 64 keleiviniai laineriai. Tarp jų – šeši didesni už legendinį "Titaniką". Kai kurie kruiziniai laivai ...

  2
 • Dėl namo – nauji iššūkiai
  Dėl namo – nauji iššūkiai

  Miesto valdžiai prabilus, kad reikia nugriauti Naujojoje Uosto gatvėje stovintį apleistą pastatą, Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba nusprendė, kad statinys vertingas ir jį reikia išsaugoti. Galutinį žodį dėl avarinės būklės ...

  21
Daugiau straipsnių