Saugomoje teritorijoje – pirties pramogos

Kuršių nerijos nacionaliniame parke, kur nustatytos itin griežtos lankymo taisyklės, gudragalviai pirtininkai nuošalioje vietoje surentė mobiliąją sauną ant paties jūros kranto.

Kuršių nerijos nacionaliniame parke, kur nustatytos itin griežtos lankymo taisyklės, gudragalviai pirtininkai nuošalioje vietoje surentė mobiliąją sauną ant paties jūros kranto.

Pajūryje – mobilioji pirtis

Dienraščio "Klaipėda" skaitytojų užfiksuotas vaizdelis nustebino net visko mačiusius aplinkosaugininkus.
Pajūriu vaikštinėję klaipėdiečiai liko labai nustebinti, kai ties Vecekrugo kopa, kuri kitaip dar vadinama Senosios smuklės kalnu, išvydo rūkstantį dūmelį iš gana plačios palapinės.

Tik priėję arčiau, žmonės suprato, kad tai surenkama pirtis, kurią veikiausiai gudruoliams teko atsigabenti automobiliu.

Praeiviai nufotografavo net iš pirtelės galvą kyštelėjusį vyriškį, kuris kaip tik tuo metu ir mėgavosi pirties malonumais.

Vecekrugo kopa yra tarp Preilos ir Nidos, šioje vietoje yra Karvaičių kraštovaizdžio draustinis.

Baustų už palapinės rentimą

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovė Aušra Feser, išvydusi fotografiją, nusistebėjo, kad parke tokių vaizdų direkcijos darbuotojai dar nebuvo matę.

"Jei būtume sučiupę šiuos pirtininkus, jiems grėstų bauda. Bent jau už tai, jog draudžiamoje vietoje pasistatė palapinę. O tai tikrai yra palapinė, nesvarbu, kad joje yra pirtis", – tikino A.Feser.

Po dienraščio skaitytojo fiksuoto pažeidimo A.Feser susimąstė, kad veikiausiai parko direkcijai teks papildyti parko lankymo taisykles nauju punktu.

"Parke draudžiama statyti palapines. Tačiau teks įrašyti, kad ir mobiliąsias pirtis", – patikino parko vadovė.

Naujai remontuojamose gelbėtojų stočių patalpose kaip tik yra įrenginėjamos pirtys.

"To žmonėms trūksta, ir pirtis ant jūros kranto yra didelis malonumas. Tačiau jos bus legaliai įrengtos, kad poilsiautojams būtų patogu", – priminė A.Feser.

Už palapinių statymą parko teritorijoje aplinkosaugininkai baudžia nuo 100 iki 300 litų bauda. Palapines galima statyti tik Nidos kempinge.

Ieško pažeidėjų katerio

"Šiemet baudų sulaukė apie 25 parko lankytojai. Baudų nusipelnė draudžiamose vietose automobilius pastatę vairuotojai ir turistai už palapinių statymą. Aš girdžiu priekaištų, kad trūksta vietų poilsiauti palapinėse. Kiek žinau, galvojama įkurti kempingą Pervalkoje. Pagal Kuršių nerijos tvarkymo planą vieno kempingo yra maža, todėl jų turėtų atsirasti daugiau", – pripažino parko vadovė.

Kelerius metus galvos skausmu buvę mobilieji nameliai ant ratų šiemet jau aplenkė parko miškus.

"Tik vieną radome Preiloje paslėptą po šakomis", – prisiminė nidiškė.

Dar vienas įžūlus pažeidimas kol kas liko neišaiškintas, nors aplinkosaugininkai taip pat gavo įdomų faktą atspindinčias nuotraukas.

"Žmogus nufotografavo, kaip rezervate prie kopos prisišvartavo kateris ir stačiąja kopa į viršų pakilo septyni žmonės. Prie pat sienos su Rusija esančiame Grobšto rezervate draudžiama vaikščioti, o šiuo atveju tikrai labai įžūliai pasielgta. Už tokį pažeidimą grėstų nuo 300 iki 500 litų bauda kiekvienam šios kompanijos nariui", – patikino A.Feser.

Aplinkosaugininkams nepavyko rasti katerio savininko, nes nuotraukoje nematyti šio laivelio numerio.NAUJAUSI KOMENTARAI

asd

asd portretas
kam ta pirtele maiso? is ur galima su tokia pirtele tik baudas moka israsyti

drausti

drausti portretas
reikia drausti nusipersti

oi

oi portretas
numirsiu iš juoko - net 500Lt!:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • „Švyturio“ arenoje šurmuliavo mados ir grožio mugė
  „Švyturio“ arenoje šurmuliavo mados ir grožio mugė

  Klaipėdiečiai šeštadienį traukė į "Švyturio" areną, kur vyko didžiausia nemokama mados ir grožio mugė "Design for life". Po vienu stogu buvo galima rasti visko – nuo drabužių iki kosmetikos ar net inter...

 • Žygeivių subjuręs oras neišgąsdino
  Žygeivių subjuręs oras neišgąsdino

  Nors šeštadienio rytas pasitaikė itin lietingas ir vėjuotas, į žygį pajūriu išsiruošė tūkstančiai dalyvių iš visos Lietuvos. Kai kurie paplūdimiu nupėdinti ketina net 100 kilometrų. Tokį atstumą planuojama įve...

  1
 • Švedas – Ukrainos ir Lietuvos draugas
  Švedas – Ukrainos ir Lietuvos draugas

  Žurnalistas, dokumentinių filmų kūrėjas, vertėjas ir visuomenininkas švedas Jonas Ohmanas Lietuvoje gyvena jau kelis dešimtmečius. Pastaraisiais metais jis vadovauja Ukrainos paramos organizacijai "Blue/Yellow" ir aktyviai remia ...

  21
 • Uostamiestyje greičiausias autobusas
  Uostamiestyje greičiausias autobusas

  Europos judumo savaitės pagrindiniu akcentu tapusi akcija "Diena be automobilio" vakar gyventojus skatino rinktis ekologiškesnes transporto priemones bei suteikė progą įvertinti Klaipėdos susisiekimo infrastruktūros būklę. ...

  7
 • Klaipėdos pramonininkai aktyvina veiklą
  Klaipėdos pramonininkai aktyvina veiklą

  Sparčiau spręsti verslo problemas, stiprinti mokymo kokybę, aktyviau dalyvauti miesto gyvenime Klaipėdos pramonininkų asociacijos (KPA) nariai nusprendė suburdami tris komitetus. Verslo aplinkos, Darbo aplinkos bei Švietimo, mokslo ir inovacijų k...

  4
 • Pajūryje baigėsi vasariškas ruduo
  Pajūryje baigėsi vasariškas ruduo

  Anot sinoptikų, penktadienį atsisveikinome su vasariškai šiltais orais – jau netrukus ruduo parodys savo nagučius. ...

  3
 • Klaipėdoje kriminalai liejosi ir sovietmečiu
  Klaipėdoje kriminalai liejosi ir sovietmečiu

  Teiginiai, kad sovietiniais laikais laikraščiai nespausdindavo pranešimų apie kriminalinius įvykius, nėra visiška tiesa. Apie negeroves Klaipėdoje rašyta dažname vienintelio tada miesto laikraščio numeryje. Nepaisant j...

  15
 • Naktiniams barams Klaipėdoje – griežtesnė kontrolė
  Naktiniams barams Klaipėdoje – griežtesnė kontrolė

  Klaipėdoje svaigiaisiais gėrimais išsinešti net ir naktį prekiaujančioms įstaigoms – miesto valdžios kirtis. Nelegaliu verslu įtariamoms įmonėms žadama apriboti alkoholio pardavimo laiką. ...

  2
 • Klaipėdoje daugės dviračių takų
  Klaipėdoje daugės dviračių takų

  Klaipėdoje aktyviai vykdomi pėsčiųjų ir dviračių takų tiesimo ir tvarkymo darbai. ...

  14
 • Nidoje – atminimas prancūzams
  Nidoje – atminimas prancūzams

  Parnidžio kopa Nidoje pasipuošė dar vienu atminimo ženklu. Tai skulptoriaus Kęstučio Musteikio akmeninis suoliukas, padabintas paukščiu. Meno kūriniu siekiama įamžinti prancūzų karo belaisvius, padėjusius apželdinti Kuršių ne...

  3
Daugiau straipsnių