Saugomoje teritorijoje – pirties pramogos

Kuršių nerijos nacionaliniame parke, kur nustatytos itin griežtos lankymo taisyklės, gudragalviai pirtininkai nuošalioje vietoje surentė mobiliąją sauną ant paties jūros kranto.

Kuršių nerijos nacionaliniame parke, kur nustatytos itin griežtos lankymo taisyklės, gudragalviai pirtininkai nuošalioje vietoje surentė mobiliąją sauną ant paties jūros kranto.

Pajūryje – mobilioji pirtis

Dienraščio "Klaipėda" skaitytojų užfiksuotas vaizdelis nustebino net visko mačiusius aplinkosaugininkus.
Pajūriu vaikštinėję klaipėdiečiai liko labai nustebinti, kai ties Vecekrugo kopa, kuri kitaip dar vadinama Senosios smuklės kalnu, išvydo rūkstantį dūmelį iš gana plačios palapinės.

Tik priėję arčiau, žmonės suprato, kad tai surenkama pirtis, kurią veikiausiai gudruoliams teko atsigabenti automobiliu.

Praeiviai nufotografavo net iš pirtelės galvą kyštelėjusį vyriškį, kuris kaip tik tuo metu ir mėgavosi pirties malonumais.

Vecekrugo kopa yra tarp Preilos ir Nidos, šioje vietoje yra Karvaičių kraštovaizdžio draustinis.

Baustų už palapinės rentimą

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovė Aušra Feser, išvydusi fotografiją, nusistebėjo, kad parke tokių vaizdų direkcijos darbuotojai dar nebuvo matę.

"Jei būtume sučiupę šiuos pirtininkus, jiems grėstų bauda. Bent jau už tai, jog draudžiamoje vietoje pasistatė palapinę. O tai tikrai yra palapinė, nesvarbu, kad joje yra pirtis", – tikino A.Feser.

Po dienraščio skaitytojo fiksuoto pažeidimo A.Feser susimąstė, kad veikiausiai parko direkcijai teks papildyti parko lankymo taisykles nauju punktu.

"Parke draudžiama statyti palapines. Tačiau teks įrašyti, kad ir mobiliąsias pirtis", – patikino parko vadovė.

Naujai remontuojamose gelbėtojų stočių patalpose kaip tik yra įrenginėjamos pirtys.

"To žmonėms trūksta, ir pirtis ant jūros kranto yra didelis malonumas. Tačiau jos bus legaliai įrengtos, kad poilsiautojams būtų patogu", – priminė A.Feser.

Už palapinių statymą parko teritorijoje aplinkosaugininkai baudžia nuo 100 iki 300 litų bauda. Palapines galima statyti tik Nidos kempinge.

Ieško pažeidėjų katerio

"Šiemet baudų sulaukė apie 25 parko lankytojai. Baudų nusipelnė draudžiamose vietose automobilius pastatę vairuotojai ir turistai už palapinių statymą. Aš girdžiu priekaištų, kad trūksta vietų poilsiauti palapinėse. Kiek žinau, galvojama įkurti kempingą Pervalkoje. Pagal Kuršių nerijos tvarkymo planą vieno kempingo yra maža, todėl jų turėtų atsirasti daugiau", – pripažino parko vadovė.

Kelerius metus galvos skausmu buvę mobilieji nameliai ant ratų šiemet jau aplenkė parko miškus.

"Tik vieną radome Preiloje paslėptą po šakomis", – prisiminė nidiškė.

Dar vienas įžūlus pažeidimas kol kas liko neišaiškintas, nors aplinkosaugininkai taip pat gavo įdomų faktą atspindinčias nuotraukas.

"Žmogus nufotografavo, kaip rezervate prie kopos prisišvartavo kateris ir stačiąja kopa į viršų pakilo septyni žmonės. Prie pat sienos su Rusija esančiame Grobšto rezervate draudžiama vaikščioti, o šiuo atveju tikrai labai įžūliai pasielgta. Už tokį pažeidimą grėstų nuo 300 iki 500 litų bauda kiekvienam šios kompanijos nariui", – patikino A.Feser.

Aplinkosaugininkams nepavyko rasti katerio savininko, nes nuotraukoje nematyti šio laivelio numerio.NAUJAUSI KOMENTARAI

asd

asd portretas
kam ta pirtele maiso? is ur galima su tokia pirtele tik baudas moka israsyti

drausti

drausti portretas
reikia drausti nusipersti

oi

oi portretas
numirsiu iš juoko - net 500Lt!:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos sukilimo metinės bus paminėtos naktiniu žygiu
  Klaipėdos sukilimo metinės bus paminėtos naktiniu žygiu

  Palangoje naktį iš penktadienio į šeštadienį vyks pėsčiųjų žygis 95-osioms Klaipėdos sukilimo metinėms paminėti. ...

 • Architektui – kolegų kirtis
  Architektui – kolegų kirtis

  Dėl konstatuotų architekto Stasio Juškos profesinės etikos pažeidimų, rengiant dviejų dvibučių gyvenamųjų namų Palangoje projektą, Architektų rūmų profesinės etikos taryba siūlo jam stabdyti kvalifikacijos atestato galiojimą. Esą &sca...

  3
 • Problemas kvies spręsti kartu
  Problemas kvies spręsti kartu

  Naktinių pasilinksminimo vietų, barų šeimininkus uostamiesčio savivaldybė pakvies į konferenciją-diskusiją. Renginio metu bus ieškoma priemonių, kaip sumažinti įtampą tarp verslininkų ir triukšmu besipiktinančių gyventojų, ...

  1
 • Inspektoriai kontroliuos ir žvejybinius laivus
  Inspektoriai kontroliuos ir žvejybinius laivus

  Susisiekimo ministras pakoregavo užsienio laivų kontrolės taisykles. ...

  3
 • Dėl saugumo griežtės vizitai į uostą
  Dėl saugumo griežtės vizitai į uostą

  Vyriausybė svarsto naują užsienio šalių karo ir valstybinį statusą turinčių laivų atplaukimo tvarką. ...

  5
 • Mokyklos gatvėje – mistinė įduba
  Mokyklos gatvėje – mistinė įduba

  Vairuotojams užkliuvo Mokyklos gatvėje per visą važiuojamąją kelio dalį susiformavusi įduba. Ratuoti klaipėdiečiai stebisi, kodėl niekas nesiaiškina, kodėl ši susidarė. Nuogąstaujama, kad jei nebus imtasi veiksmų, gatvė gali įgri...

  6
 • Išgirdo sodininkų prašymus
  Išgirdo sodininkų prašymus

  Miesto viešojo transporto organizatoriai atsižvelgė į sodininkų prašymus. Šaltuoju metų laiku 25 maršruto autobusas šeštadieniais užsuks į sodų bendriją „Rasa“. ...

  3
 • Pirmą gavėnios penktadienį – mėsa ant stalo
  Pirmą gavėnios penktadienį – mėsa ant stalo

  Pelenų dieną prasidedančią gavėnią, skirtą pasirengti Jėzaus Kristaus prisikėlimo šventei Velykoms, tradiciškai ženklina pasninkas. Tačiau šiemet Lietuvos vyskupų konferencija padarė išimtį ir atleido tikinčiuosius nu...

  7
 • Sausio 13-tą prie Lietuvos vėliavos juodo kaspino kabinti nereikia
  Sausio 13-tą prie Lietuvos vėliavos juodo kaspino kabinti nereikia

  „Uostamiesčio gyventojai tapo kur kas pilietiškesni nei prieš kelerius metus“, – pastebi Klaipėdos m. savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Saulius Valiulis. Anot jo, prie&...

  1
 • Gerumo proveržis mieste – jaunuoliai suskubo padėti neįgaliajam
  Gerumo proveržis mieste – jaunuoliai suskubo padėti neįgaliajam

  Geri žmonių darbai nelieka nepastebėti. Klaipėdietis Kęstutis Maskolaitis trečiadienį nufilmavo neeilinį reginį, kaip Taikos prospekto ir Agluonos gatvės sankryžoje iš automobilio išlipę du jauni žmonės skuba į pagalbą sniege užs...

  21
Daugiau straipsnių