Rūšiuokime ir tinkamai atsikratykime pakuotės atliekomis

  • Teksto dydis:

Lietuvos gyventojams svarbu suprasti, kad nerūšiuojamos ir netinkamai tvarkomos pakuočių atliekos jau po kelių dešimtmečių gali Lietuvą padaryti vienu dideliu sąvartynu. Neišrūšiuotos ir neperdirbtos jos išlieka nesuirusios ilgą laiką:

•    popierius ir kartonas- 2 metus;

•    metalinės konservų dėžutės - 90 metų;

•    plastiko pakuotės - 200 metų;

•    stiklainiai, buteliai - 900 metų.

Kadangi pakuočių atliekos yra alternatyvus žaliavų šaltinis, jas rūšiuojant ir perdirbant gaunama nauda pramonei, tausojami mūsų planetos gamtiniai ištekliai. Todėl labai svarbu pakuočių atliekas išskirti iš bendro susidarančių atliekų srauto, jas rūšiuoti ir tinkamai jomis atsikratyti, taip užtikrinant, kad nebus teršiama aplinka, o jų antrinis panaudojimas padės išsaugoti daug įvairių gamtinių resursų.

Miestų ir gyvenviečių gyventojai tinkamai atsikratyti įsigytų prekių pakuočių atliekomis gali:

- mesdami surūšiuotas pakuotes į viešose vietose pastatytus specialius pakuotės atliekų konteinerius (geltonas konteineris skirtas plastikui ir metalui, žalias-stiklui, mėlynas-popieriui).

-mesdami išrūšiuotas pakuotes į privačiose gyvenamųjų namų valdose esančius konteinerius pagal pakuočių atliekų surinkėjo pateiktas instrukcijas.

- pakuotes, už kurias nustatytas piniginis užstatas – priduodami pakuočių atliekų supirkimo punktuose, esančiuose maisto prekių prekybos vietose.

Kad būtų lengviau rūšiuoti, pakuotė žymima sutartiniais ženklais. Naudojami tokie pakuotės medžiagų žymėjimai:

Trikampio viduryje paprastai yra vienas ar du skaičiai kurie nurodo medžiagos tipą (1 -19 plastikas, 20 – 39 popierius ir kartonas, 40 – 49 metalas, 50 – 59 mediena, 60 – 69 audiniai ir tekstilė, 70 – 79 stiklas, 80-99 kombinuota pakuotė).


Šiame straipsnyje: rūšiavimaspakuotėsatliekos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Klaipėdiete

Klaipėdiete portretas
Kodėl straipsnio autorius kalba tik apie gyventojus? O kas turėtų kontroliuoti ir paauklėti kolektyvus, pvz., kavinių? Šalia mūsų gyvenamojo namo įsikūrusios kavinės darbuotojai nerūšiuoja atliekų, o ir kartoną bet kaip krauna šalia konteinerių. Patarčiau šiukšlintojams bent susisiekti su Meridiano ar Jolos kavinės darbuotojais ir pasiteirauti jų, kaip jie sugeba taip tvarkytis, kad nė karto nesu mačiusi prišiukšlintos jų aplinkos...

Bite

Bite portretas
Daug zmoniu rusiuoja , bet kainos uz siuksles tik dideja kasmet ,net mokestis tapo dviaukstis . Siuksles -aukso kasyklos ! (kai kam ).

Sigitas

Sigitas portretas
Rūšiuoti galima ir reikia, bet Klaipėdos miestas dar turi bėda kad dar yra daugiabučių namų kurie nėra užakinę įėjimų aikštelėse kom. atliekų šachtų angas. Gyventojai nerūšiuodami savo atliekas meta į dar veikiančius daugiabučiuose esamus konteinerius. Jiems patinka gyventi atliekų dvoke.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių