Naujojoje perkėloje – intensyvūs pertvarkymai

Jau šiuo metu vykstanti Naujosios Smiltynės perkėlos rekonstrukcija ateityje iš esmės pakeis transporto judėjimo per šį mazgą schemą.

Keltuose platins rampas

„Smiltynės perkėla” rengiasi pertvarkyti Naujojoje Smiltynės perkėloje kursuojančius keltus „Neringa”, „Baltija” ir „Žalgiris”.

Keltuose iš esmės bus keičiama įvažiavimo į juos schema. Numatyta, kad ateityje automobilių srautas į keltus ir iš jų vienu metu judės dviem eilėmis. Įvažiavimą reguliuos pačiuose keltuose įrengti šviesoforai.

Keltuose bus įrengiamos naujos rampos. Jos nuo dabartinio 4,2 metrų praplatės iki 8 metrų. 

Keltai vienu metu galės priimti du sunkvežimius, kurių bendroji masė iki 50 tonų arba vieną sveriantį iki 50 tonų. Dabar keltai gali priimti iki 25 tonų sveriantį sunkvežimį.

Atliekant keltų rekonstrukciją tiek jų laivapriekyje, tiek laivagalyje vietoje dalies denių apvadų ir senųjų rampų bus įmontuojamos naujos konstrukcijos nuleidžiamos rampos.

Keltų rekonstrukcija bus atliekama pagal Vakarų laivų gamyklos inžinierių bendrovės parengtą keltų pertvarkymo projektą.

Paraleliai keltuose bus pertvarkomos rampų valdymo, apšvietimo, eismo srautų reguliavimo, švartavimo įrenginių sistemos.

Planuose – ir keltų keitimas

Planuojama, kad keltų pertvarkymas prasidės atsižvelgiant į Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos keliais etapais numatytą 76 ir 79 krantinių žemyninėje dalyje bei 153 ir 156 krantinių Smiltynėje rekonstrukciją.

Kai Uosto direkcija pasirašys šių krantinių rekonstrukcijos sutartį „Smiltynės perkėla” ketina duoti startą savo keltų pertvarkymui. Keltai bus keliami į doką.

Šiuo metu vyksta šių keltų pertvarkymo rangos darbų konkursas.

Vienu metu planuojama pertvarkyti ne daugiau kaip vieną keltą. Dėl didelio automobilių srauto į Kuršių neriją keltų pertvarkymas nevyks intensyviausiu apkrovimo laikotarpiu nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 1 d.

Iš Naujosios Smiltynės perkėlos kursuojantys keltai „Neringa”, „Baltija” ir „Žalgiris” yra statyti atitinkamai 2004, 2005 ir 2009 metais. „Smiltynės perkėlos” veiklos strategijoje jau yra sudėlioti šių keltų atnaujinimo terminai - atitinkamai 2024, 2025 ir 2027 metai.

Iki tol „Smiltynės perkėla” pagal strategiją planuoja šiais metais pakeisti keltą „Kintai”, kuris statytas net 1977 metais. Iki 2022 metų planuojama keisti ir keltą „Nida”, kuris statytas 2006 metais.

Krantinės prastos būklės

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija yra parengusi krantinių 76, 79, 153 ir 156 rekonstrukcijos projektus. Pirmu etapu planuojama rekonstruoti į uosto vartų pusę esančių 76 ir 156 krantinių jungtį. 

Šiuo metu visos yra susidėvėjusios, neleidžia sklandžiai ir saugiai įvažiuoti į keltus autobusams bei kitiems automobiliams, kyla daug eksploatacinių problemų. Atmušimo įrenginiai krantinėse yra prasti, pačių krantinių išvaizda nėra gera - jos konstrukcijos aprūdijusios.

Apie prastą krantinių būklę yra konstatavusios uoste veikiančios krantinių ekspertinės bendrovės.

Po rekonstrukcijos krantinėse planuojama įrengti reguliuojamas pantonines plaukiojančias rampas. Prie krantinių bus beveik 6 metrų gylis.

Baigiantis 2018 metams Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija skelbė krantinių 76, 79, 153, 156 rekonstravimo, įrengiant reguliuojamas rampas statybos darbų konkursą. Sutartis dėl šių darbų dar nepasirašyta.

Pertvarkymai žemyninėje dalyje

Šiuo metu vyksta ir privažiavimo į keltus nuo žemyninės dalies pertvarkymas taip, kad vienu metu į juos automobiliai galėtų važiuoti dvejomis eilėmis.

Prieš keltus bus 12 juostų, kurios galė sutalpinti iki 140 automobilių. Dabar telpa iki 65 automobilių. Prie Centrinio Klaipėdos terminalo bus įrengta ir speciali autobusų sustojimo aikštelė.

Pradinė darbų vertė 1,1 mln. eurų. Jie bus baigti iki šių metų intensyviojo laivybos sezono pradžios. Po to prasidės krantinių, tiltelių ir keltų rekonstrukcija.

Ateityje Naujosios Smiltynės perkėlos žemyninėje dalyje planuojama pertvarkyti ir administracinį pastatą dalį vietos skiriant keleiviams aptarnauti.

Vietoje seno pastato atsiras keleivių aptarnavimo centras, biurai. Kelerius metus truksianti Naujosios perkėlos rekonstrukcija bus atlikta iš „Smiltynės perkėlos“ lėšų.NAUJAUSI KOMENTARAI

M1 Abrams

M1 Abrams portretas
Labai gerai!

Va taip

Va taip portretas
O kas ten eidavo prie tų marių per siaurą tarpelį koks 20 metrų. Tik žvejai, kurie palikdavo krūvas šiukšlių. Priėjimai prie marių turi būti, bet tvarkingi ir kultūringi.

Pastebėjimas

Pastebėjimas portretas
Nei jokie NEW Vasiukai - realus projektas ir realūs darbai. Uostas dirba, stengiasi, kad miestui būtų geriau. Nori to ar nenori, bet žmones į neringą reikės kelti. Nebent būtų pastatytas tiltas.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Baltijos uostuose – sunkoka metų pradžia
  Baltijos uostuose – sunkoka metų pradžia

  Dalis Baltijos uostų metus pradėjo dideliu kritimu, kiti, kaip Klaipėdos uostas, išlaikė ir net šiek tiek padidino krovą. ...

  3
 • Taikos prospekte – naujas greičio matuoklis
  Taikos prospekte – naujas greičio matuoklis

  Vairuotojai turėtų būti atidesni važiuodami Taikos prospektu, mat čia įrengtas dar vienas modernus greičio matuoklis. Prospekte matuoklį nuspręsta sumontuoti dėl daugėjančių kelių eismo taisyklių pažeidimų. ...

  11
 • Už mėlynąją vėliavą – 10 tūkst. eurų
  Už mėlynąją vėliavą – 10 tūkst. eurų

  Uostamiestis ir šiemet sieks tarptautinio paplūdimio kokybės ženklo – mėlynosios vėliavos. Ją norima iškelti dviejuose paplūdimiuose – Smiltynės ir Melnragės. ...

  8
 • Į mišką – tekinti sulos
  Į mišką – tekinti sulos

  Atšilus orams, sulos mėgėjai traukia į miškus. Šią savaitę pradėjo tekėti klevų sula, tikimasi, jog po savaitės ar dviejų galima bus paskanauti ir šviežios beržų sulos. ...

  1
 • Uostamiestyje veriasi smegduobės
  Uostamiestyje veriasi smegduobės

  Tiek išsiklaipiusių šaligatvių, atsivėrusių duobių ir smegduobių dar nebuvo nė vieną pavasarį. Tai tvirtina Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vadovė Irena Šakalienė. ...

  4
 • Žaidimų aikštelėse Klaipėdoje – nesaugu
  Žaidimų aikštelėse Klaipėdoje – nesaugu

  Artėjant pavasariui, kai kuriuose uostamiesčio daugiabučiuose gyvenantys tėvai griebiasi už galvos. Susidėvėję žaidimų aikštelių įrenginiai, sutrešę vandeniu apsemti suolai, iš lentų kyšančios vinys ir iškryp...

  7
 • Prasidėjo priėmimas į Jūrų kadetų mokyklą
  Prasidėjo priėmimas į Jūrų kadetų mokyklą

  Jau šį rudenį uostamiestyje duris atvers Jūrų kadetų mokykla. Kuriamoje įstaigoje mokiniai kartu su pagrindiniu išsilavinimu įgis ir jūreivystės, laivybos, krašto gynybos ir kitų žinių. Mokinių priėmimas į ugdymo įstaigą j...

  7
 • Kultūros darbuotojų atlyginimams – didesnis finansavimas
  Kultūros darbuotojų atlyginimams – didesnis finansavimas

  Klaipėdos kultūros darbuotojų atlyginimams bus numatytas didesnis finansavimas. Savivaldybės taryba šiandien, vasario 21 d. posėdyje, pritarė mero Vytauto Grubliausko protokoliniam pavedimui įpareigoti savivaldybės administraciją papildomai ski...

  5
 • Šalia geležinkelio bus statomos triukšmą slopinančios sienutės
  Šalia geležinkelio bus statomos triukšmą slopinančios sienutės

  Šalia geležinkelio gyvenančių klaipėdiečių ramybę saugos 3–6 metrų aukščio sienelės. Jas planuojama įrengti Vitės bei stoties kvartale ir Giruliuose. ...

  4
 • Uostamiesčio daugiabučių kiemuose – anarchija
  Uostamiesčio daugiabučių kiemuose – anarchija

  Kai kurie uostamiesčio daugiabučių namų kiemai virsta stambiųjų atliekų surinkimo aikštelėmis, mat neatsakingi gyventojai nusidėvėjusių, nereikalingų baldų ir buitinės technikos išgabenti nesivargina. Neretai daiktus tiesiog i&scaro...

  20
Daugiau straipsnių