Į „Regitros“ egzaminą – už pinigus

Dėl valstybės įmonės "Regitra" ir vėl netyla priekaištai. Paaiškėjo, kad įmonės organizuojamų egzaminų eilę vairuotojams įmanoma įveikti už pinigus, mokamus privačiam asmeniui. Ir visa tai – legalu.

Eilėje – pusantro mėnesio

Sukurta tokia registravimosi į praktinio vairavimo egzaminą sistema, kad pusantro mėnesio nenorintys laukti vairuotojai gali išvengti lūkuriavimo.

Tiems, kurie randa, kam duoti pinigų, stebuklingai atsiveria visos durys.

Klaipėdietis Laimonas pasakojo, kad, registruojantis elektroninėje egzamino perlaikymo sistemoje liepos pabaigoje, laikyti egzaminą jam buvo pasiūlyta rugsėjį.

"Visą vasara be vairuotojo pažymėjimo. Pusantro mėnesio liepia laukti, o pati "Regitra" skelbia, kad perlaikyti egzaminą galima jau po 20 dienų. Apie eiles į egzaminą pasidomėjau internete. Lengvai radau socialiniame tinkle "Facebook" besireklamuojančio piliečio paskyrą. Susisiekus su juo, buvo patikinta, kad data egzaminui bus parinkta, kai tik pervesiu jam 20 eurų. Ir gausiu bet kurią datą, kurią tik panorėsiu. Išeitų, kad valstybės įmonėje tikrai ne viskas gerai, jei ne pirmus metus kažkas prekiauja eilėmis?" – stebėjosi klaipėdietis.

Kas užsiima tokia veikla, paaiškėjo vos vaikinas ėmė derėtis su socialinio tinklo paskyros autoriumi.

Paslaugus pilietis atsiuntė pamokymų jaunajam vairuotojui ir net rašytinę sutartį, pilną gramatinių klaidų.

Joje nurodyta, kad "Užsakovas paveda Vykdytojui užregistruoti Užsakovą į VĮ "Regitra" vairuotojų praktinio egzaminą į artimiausią datą, bet ne vėliau nei po 20 dienų nuo sutarties sudarymo. Ši sutartis yra atlygintinė pavedimo sutartis. Vykdytojas nepardavinėja "Regitra" praktinio egzamino vietos, o tik registruoja į egzaminą. Vykdytojas atstovaudamas Užsakovui jungiasi prie VĮ "Regitra" interneto tinklalapio, naudodamas Užsakovo šioje sutartyje pateiktus duomenis ir tikrina laisvų vietų atsiradimą".

Už paslaugą – pavedimas

Anoniminis paslaugos teikėjas nurodė, kad už B kategorijos egzamino vietos suradimą teks mokėti 20 eurų, o už A, C, CE kategorijos egzaminą – 25 eurus.

Sutartyje nurodoma ir banko sąskaita, į kurią reikia pervesti pinigus.

Gudruolis vairuotojui patarė pačiam atsisakyti registracijos "Regitros" sistemoje.

"Prisijungus per e. valdžios vartus jums automatiškai bus išjungta galimybė prisijungti naudojant asmeninius duomenis, o tai reiškia, kad ir mes jau negalėsime jums padėti. Prašome, tausokite mūsų ir savo laiką ir nepildykite sutarties, jeigu negalite prisijungti prie sistemos, naudojant asmeninius duomenis", – patarinėjo paslaugos teikėjas.

Paslaugos teikėjas sutartyje net nurodo, kad jis veikia pagal individualios veiklos pažymėjimą, pažymi, jog moka mokesčius valstybei ir net nurodo duomenų valdytojo numerį Asmens duomenų valdytojų valstybės registre.

Liko be pažymėjimo

Ar gali privatus asmuo pelnytis iš valstybės įmonės teikiamų paslaugų?

Klaipėdos apylinkės prokuratūros vyriausioji prokurorė Dalia Pocienė tikino, kad jos artimiesiems šią vasarą teko susidurti su iš tiesų ilgomis eilėmis "Regitroje".

"Ir egzamino perlaikyti nepavyko, jaunimui teko išvykti į užsienį, vairuotojo pažymėjimo įgijimą atidedant visiems metams, nes iki rugsėjo perlaikyti vairavimo egzamino nebuvo įmanoma. O kitais metais ir teorijos egzaminą teks laikyti iš naujo. Problema dėl didelių eilių iš tiesų yra. Tačiau gal "Regitroje" tikrai dideli krūviai darbuotojams?" – retoriškai klausė prokurorė.

Išklausiusi apie situaciją, kurią "Klaipėdai" papasakojo klaipėdietis, D.Pocienė pastebėjo, jog iš tiesų valstybės įmonė turi padaryti viską, kad piliečiui jos paslaugos būtų prieinamos kuo sklandžiau.

Valstybės teikiamose paslaugose neturėtų dalyvauti privatūs asmenys, kurie esą užtikrina šių paslaugų teikimą.

"Negalime vesti sąsajos, kad pas gydytojus eilės taip pat tenka laukti kelis mėnesius. O susimokėjus, galima patekti ir kitą dieną. Teisės aktai leidžia gydymo įstaigoms teikti mokamas paslaugas. Tačiau "Regitroje" jos ir taip yra mokamos. Iš tiesų kyla klausimas, kaip privatus asmuo gali užsiiminėti tokia veikla, kurią užtikrina valstybės įmonė? Sunku pasakyti, ar tokia pusiau atvira privataus asmens veikla yra nusikalstama. Reikėtų nuodugnesnio policijos pareigūnų tyrimo. Valstybės teikiamose paslaugose neturėtų dalyvauti privatūs asmenys, kurie esą užtikrina šių paslaugų teikimą. O gal tokių paslaugų niekas ir neteikia? Gal tai yra elementarus sukčiavimas? O jei jis tokias paslaugas vis tik teikia, vadinasi, "Regitros" kompiuterinė sistema yra pažeidžiama. Manyčiau, visiems piliečiams turi būti prieinamas būdas atrasti laisvą egzaminui vietą kuo greičiau, o ne tik kažkokiam vienam asmeniui", – svarstė prokurorė.

Įžvelgia sukčiavimą

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininkas Vaidas Petniūnas tokioje privataus asmens veikloje taip pat įžvelgė prieštaravimų.

"Koks individualios veiklos pažymėjimas gali leisti verstis eilių pardavinėjimu "Regitroje"? Negali valstybės įmonėje būti eilės eilėje, o joje dar eilė – už pinigus. Mano tvirtu įsitikinimu, tai yra sukčiavimas ir visa tai reikia išsiaiškinti. Tačiau pati "Regitra" turi rūpintis, kad negautų per kepurę dėl nežinia kokių tarpininkų, kurie pačios "Regitros" eilę pareguliuoja", – stebėjosi V.Petniūnas.

Viskas teisėta?

Pats šių paslaugų teikėjas, internetu susirašinėdamas su žurnalistais, iš pradžių rėžtelėjo, kad nustojo dalyti interviu po esą žurnalistų pateiktos neteisingos informacijos.

"Apie visas VI "Regitros" nesąmones galite paskaityti mūsų puslapio sienoje. Jie nieko nedaro ir neketina daryti, kad susidorotų su eilėmis. Interviu po vieno karto nustojome dalinti, kadangi "žurnalistai" mėgsta iškraipyti faktus ir užmesti savo nuomonę, kuri visiškai neturi ryšio su tikrove. Jokios "Regitros" sistemos apėjimo nėra ir negali būti. Tu tiesiog užeini į jų puslapį ir tikrini vietas", – žurnalistams rašė eilių asas.

Vis dėlto prabilus apie mokesčius valstybei ir individualios veiklos subtilybes, eilių reguliuotojas susirašinėjimą nutraukė, prieš tai pasiūlęs neva skandalingos informacijos apie "Regitrą" mainais, kad apie jo veiklą būtų nutylėta.

Suteikė išskirtines teises

Nežinia ko staiga išsigando paslaugos teikėjas?

Asmens duomenų valdytojų valstybės registre iš tiesų šio piliečio pavardė yra.

Tačiau kyla klausimas, kaip asmens duomenų apsauga turinti rūpintis Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija suteikė privačiam asmeniui teises valdyti privačius duomenis?NAUJAUSI KOMENTARAI

Airidas

Airidas portretas
Šaunuoliai , kad butu daugiau tokiu regitru. Ožius šaudyt. Geriau sumokėti daugiau pinigu nei laikytis visus mėnesius. As laikiausi , teorija išlaikiau , mokiklini išlaikiau o kai važiavimas buvo 4kartus tipo susikirtau. Nebelaikysiu daugiau . Kas gali situo man klausimu padėti parašykit i komentarus. Susisieksiu.

Viktoras

Viktoras portretas
Kaip buvo pyderu ožiu tai ir loja kitėms gadina gyvenima tokius pyderus pisti nu važdo jie gavo vėta akčiau ir čiaukis bet neluok kaip pyderas!

Regitra iš esmės

Regitra iš esmės portretas
yra monopolinė organizacija orentuota ne teikti paslaugą LR visuomenei, bet kuo daugiau pasipinigauti.Kodėl negali jai sudaryti konkurenciją pvz.kelių policijos institucija?Ir valstybė daugiau laimėtų.Užtenka jau kažkada prasirovusiems banditams ir pasėmusiems šį auksinį avinėlį,sunkti bašlių.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Į Klaipėdą atplaukia didžiausias uosto istorijoje konteinerių laivas
  Į Klaipėdą atplaukia didžiausias uosto istorijoje konteinerių laivas

  Klaipėdos uoste sekmadienį turėtų švartuotis didžiausias uosto istorijoje konteinerių laivas „MSC Francesca“. ...

  2
 • Neringos miškus puola naktinių drugių verpikų vikšrai
  Neringos miškus puola naktinių drugių verpikų vikšrai

  Smiltynės miškus užpuolė lapus ir spyglius graužiantys kenkėjai – naktinių drugių verpikų vikšrai. Šių kenkėjų invazijas Lietuvos miškuose girininkai stebi kone kasmet, tačiau šiemet – ypatingas antpl...

 • Klaipėdiečiai pirmieji atšventė Jonines
  Klaipėdiečiai pirmieji atšventė Jonines

  Didieji trumpiausios metų nakties renginiai visoje Lietuvoje prasidės tik šeštadienį, Joninių išvakarėse, tačiau klaipėdiečiai buvo pirmieji ir šią šventą atšventė jau penktadienio vakarą. ...

  10
 • Neringoje atsiradę mielos išvaizdos gyvūnai žmonėms krečia nemielus pokštus
  Neringoje atsiradę mielos išvaizdos gyvūnai žmonėms krečia nemielus pokštus

  Poilsiautojai ir vietiniai gyventojai Neringoje jau ne kartą yra susidūrę su šernais, lapėmis, briedžiais. Kai kurie juos mėgsta šerti ir tai tampa savotiškai tradicine, nors ir nelabai skatintina, poilsio dalimi. ...

  5
 • G. Burbulis rado kelią į laimę
  G. Burbulis rado kelią į laimę

  Prieš kelis dešimtmečius buvęs vienas įtakingiausių Rusijos žmonių, pirmojo Rusijos Federacijos prezidento Boriso Jelcino pavaduotojas Genadijus Burbulis nebedalyvauja tiesioginiame savo valstybės valdyme. Tačiau jis nesėdi sudėjęs ran...

 • Kariniuose įtvirtinimuose – naujas muziejus
  Kariniuose įtvirtinimuose – naujas muziejus

  Giruliuose esantys kariniai įtvirtinimai netrukus gali padovanoti dar daugiau istorijos žinių apie Antrojo pasaulinio karo mūšius pajūryje. Šeštadienį būrys Pasieniečių klubo vyrų rankomis atkasinės pietinės gynybinių įtvirti...

  1
 • Vyrų pliaže – mažos mergaitės
  Vyrų pliaže – mažos mergaitės

  Pajūriu ėjusį klaipėdietį šokiravo vyrų pliaže tarp nuogalių laigančios dvi nuogos mažametės mergaitės. Jos esą čia veikiausiai atėjo su tėčiu. Tačiau kilo klausimas, ar šis paplūdimys išties tinkama ir saugi vieta ma...

  18
 • Vaikystę pavogė karas
  Vaikystę pavogė karas

  Smurtas, išdavystės, nuolatinė baimė ir šiurpios kasdienės mirtys. Tokia buvo tada penkiametės Marijos Rėklaitytės vaikystė. Dabar Klaipėdoje gyvenanti moteris gimė ir augo Kaune, kur ji išgyveno ir karą. Šiandien 77-eri...

  10
 • Per Jonines pajūryje lis
  Per Jonines pajūryje lis

  Vasarvidžio savaitgalis nenudžiugins geru oru. Lis ir bus vėjuota, užtat kitą savaitę oras pamažu rims, po kelių dienų sugrįš tradicinė lietuviška vasara. ...

  3
 • Palangoje apsistoję svečiai mėgaujasi ne tik jūra
  Palangoje apsistoję svečiai mėgaujasi ne tik jūra

  Palangą savo poilsiui pasirinkę svečiai vis aktyviau renkasi ne tik pasyvų poilsį, bet ir galimybę „atrasti“ dar nematytą Palangą. Tad kurorto Turizmo informacijos centro siūlomos nemokamos apžvalginės ekskursijos po Palangą nestokoja p...

  1
Daugiau straipsnių