Eurai už Karklės festivalio bilietą kybo ore?

Į uždarbį nepretenduoja

Dėl bilietų pardavimų tiesiogiai atsakingas Karklės festivalio organizatorius – "Renginių Centras", kuris dėl didelių įsiskolinimų ir sankcijų sustabdė veiklą.

Šios bendrovės direktoriaus pareigas ėjo klaipėdietis M.Tumšys.

Įmonei šių metų kovą iškelta bankroto byla, todėl 2017-ųjų festivalis organizuojamas po kitos bendrovės – "Renginiai LT", kuriai vadovauja tas pats M.Tumšys, vėliava.

"Aš esu tik idėjinis organizatorius, o juridiškai – visiškai kita įmonė", – tarstelėjo jis.

Paklaustas, ar renginys įvyks, M.Tumšys tikino kad pradėti realūs pasiruošimo darbai.

"Jau dabar esame iškrovę pirmuosius gyvenamuosius konteinerius, o nuo rugpjūčio 10 d.. įrenginėsime pagrindinę sceną, palapines, zonas. Esame gavę renginiui leidimą, suderinome su policija eismo organizavimo schemas. Savo planus deriname ir su šiuo metu Karklės kelio remonto darbus vykdančia bendrove, tikimės, kad bus galima naudotis abejomis kelio juostomis", – kalbėjo pašnekovas.

Esą kreipimųsi dėl bilietų, kuriuose nebematyti brūkšninio kodo, organizatoriai negavo.

"Mūsų sistema veikia operatyviai, reaguojame į visas užklausas ir, reikalui esant, galime atsekti pirkėją pagal vardą, pavardę, elektroninį paštą, telefono numerį ir pakeisti bilietą. Be to, popieriniai bilietai turi ne vieną apsaugą. Primename, kad bilietų tikrai nereikia registruoti ar keisti, nes visi praėjusių metų bilietai – popieriniai ir elektroniniai – galios ir šiemet. Tik elektroninius bilietus turintys žmonės turėtų būti budrūs, kad jais nepasinaudotų kažkas kitas", – įspėjo organizatorius.

Pinigų negrąžins, tačiau tie, kurie negali atvykti į šiųmetį renginį, kviečiami ateiti į vyksiantį 2018-aisiais.

"Buvo du keliai: nedaryti nieko arba gelbėti renginį, kad žmonės vis dėlto galėtų pasinaudoti bilietu, jį padovanoti ir tie pinigai "nenuplauktų". Pasitikėjimas sunkiai, bet grįžta. Stengiamės viską padaryti maksimaliai. Jei tik pasiseks dėl oro, nieko netrūks. Šių metų festivalis nepretenduoja nė į jokį uždarbį, nė į vieną eurą. Viskas daroma tik tam, kad atgautume vardą", – įrodinėjo M.Tumšys.

Tarnybos įpareigojimų nevykdė

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba gavo beveik 100 prašymų dėl neįvykusio renginio ir priėmė sprendimą tenkinti vartotojų reikalavimus.

"Dėl daugumos prašymų buvo priimtas nutarimas įpareigoti atlyginti vartotojų patirtus nuostolius bilietų platintoją "Tiketa", kuris ant parduodamų bilietų nenurodė renginio organizatoriaus. Sutartyje buvo numatyta, kad pirkėjams, neįvykus renginiui, pinigus už bilietus grąžina bilietų platintojas. Tais atvejais, kai ant vartotojų įsigytų bilietų nebuvo nurodomas nei renginio organizatorius, nei bilietų platintojas, laikyta, kad vartotojai bilietų pirkimo sutartį sudarė su renginio organizatoriumi – bendrove "Renginių centras", todėl atsakomybę prisiima būtent ji", – teigė Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Vartotojų konsultavimo, asmenų aptarnavimo ir komunikacijos skyriaus vedėja Giedrė Nenartavičiūtė.

Nė viena bendrovė tarnybos nutarimų nevykdė ir pinigų vartotojams negrąžino.

"Tiketa" kreipėsi į bendrosios kompetencijos teismus dėl ginčų, kilusių su vartotojais, nagrinėjimo.

"Bendrovei "Renginių centras" yra iškelta bankroto byla. Klaipėdos apygardos teismas šios įmonės bankroto administratoriumi paskyrė Gintautą Vaškelį. Tarnybos turimais duomenimis, šiais metais Karklės festivalį organizuoja kita bendrovė – "Renginiai LT", – komentavo G.Nenartavičiūtė.

Papildoma informacija

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba informuoja, kad pagal Civilinio kodekso 6.205 straipsnį "Sutarties neįvykdymu laikomos bet kokios iš sutarties atsiradusios prievolės neįvykdymas, įskaitant netinkamą įvykdymą ir įvykdymo termino praleidimą".

Vartotojui negavus visų ar dalies paslaugų, už kurias iš anksto sumokėta (šiuo atveju – neįvykus renginiui, už kurį mokėta įsigyjant bilietus), tai laikoma sutarties neįvykdymu ir prieštarauja teisės principui "sutarčių reikia laikytis", kuris įtvirtintas Civilinio kodekso 6.189 straipsnio 1 dalyje.

Sutartinė civilinė atsakomybė yra turtinė prievolė, kuri atsiranda dėl to, kad neįvykdoma ar netinkamai įvykdoma sutartis, kurios viena šalis turi teisę reikalauti nuostolių atlyginimo, o kita šalis privalo atlyginti dėl sutarties neįvykdymo ar netinkamo įvykdymo padarytus nuostolius (Civilinio kodekso 6.245 straipsnio 3 dalis), pavyzdžiui, grąžinti už bilietus į neįvykusį renginį sumokėtus pinigus.

Tokiu atveju vartotojai pirmiausia turėtų raštu kreiptis į renginio organizatorių, nurodytą ant bilieto, o jei biliete informacijos apie renginio organizatorių nėra – į bilietų platintoją ir išdėstyti savo reikalavimus.

Būtina išsaugoti pinigų sumokėjimą už bilietus patvirtinantį dokumentą (pirkimo kvitą, mokėjimo kortelės sąskaitos išrašą ir pan.) bei bilietus į renginį.

Jei per 14 kalendorinių dienų nuo raštiško kreipimosi į paslaugų teikėją vartotojui nėra pateikiamas atsakymas, arba gautas atsakymas vartotojo netenkina, vartotojas turi teisę kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą dėl ginčo nagrinėjimo Vartotojų teisių apsaugos įstatyme įtvirtinta vartotojų ir pardavėjų, paslaugų teikėjų ginčų sprendimo ne teisme tvarka.



NAUJAUSI KOMENTARAI

As

As portretas
Nu jooo-kokia nauda is tu vartotoju teisiu,gali ten skustis nesiskundes,jai jie jokios galios neturi,matai ipareigoja jie,bet visiem pox...i,dar viena biudzetine veltedziu ystaiga!

ezys

ezys portretas
>>>Bizonas. Karkles festivali organizuoja UABas, o jus kalbat apie savininko turto konfiskavima :D Niekur pasaulyje to nera ir buti negali, pasidomekite pries rasydamas ;)

Bizonas

Bizonas portretas
Nu jo tik Lietuvoj taip įmanoma "Bet žmonės gali būti ramūs ir negalvoti, kad kuriam nors gudresniam pasisekė" tai yra akivaizdus žmonių žeminimas susirenkam pinigus ir pašol n* visi, tegul patikrina VMI kokiu vilu Karklej ponas organizatorius prisistates gal tada nereiks bankroto kelt ir pinigu atsiras. Europoj senai būtu visas turto konfiskavimas ir belangė
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių