Daugiabučių renovacijos loterijos prizininkai

Uostamiesčio savivaldybė atrinko 19 namų, kurie bus renovuojami. Tai padaryta vadovaujantis tam tikrais kriterijais. Vertintas ne tik pastato šilumos suvartojimas, bet ir vieta – ar aplink yra atnaujintų namų – bei gyventojų skolų dydis.

Norinčiųjų – daug daugiau

Klaipėdos savivaldybė sulaukė 73 paraiškų renovacijai. Didžioji dalis šių namų yra pasirengusi investicinius projektus. Jie nebuvo sulaukę tik Būsto ir energijos taupymo agentūros patvirtinimo, nes strigo modernizacijos darbų finansavimas.

Aplinkos ministerija Klaipėdai nusprendė skirti lėšų, kurios atiteks 19-ai pastatų atnaujinti. Tad savivaldybė turėjo sąrašą sumažinti beveik keturis kartus.

Klaipėdos savivaldybės Butų ir energetikos poskyrio vedėjas Algis Gaižutis teigė, kad pastatai, kurie bus renovuojami, atrinkti atsižvelgiant į tam tikrus kriterijus.

Vienas jų – namo energijos suvartojimas. Pirmenybė teikiama kiauriausiems pastatams, kuriems apšildyti reikia daugiausia energijos.

Svarbu buvo, ar butų savininkai buvo aktyvūs, priimant sprendimą dėl renovacijos, kiek procentų už ją pasisakė. Kuo pritarusiųjų daugiau, tuo didesnis balas buvo skiriamas.

"Pagal Civilinį kodeksą užtektų, kad namo renovacijai pritartų 50 proc.+1 namo būsto savininkų. Tačiau bankas reikalauja, kad tokių būtų 60 proc.", – komentavo vedėjas.

Vertintas ir butų skaičius

Papildomi balai buvo teikiami, jei pastatas yra savivaldybės tikslinėje teritorijoje, kuri apima Baltijos, Dubysos, Vėtrungės, Birutės, Rumpiškės ir Baltikalnės rajonus bei Danės upės pakrančių zonas.

Šiai miesto daliai yra numatyta didelių investicijų. Bus atnaujinami ir visuomeniniai pastatai, ir viešosios erdvės, tvarkoma aplinka, šaligatviai.

"Norima, kad ne tik aplinka, bet ir namai šioje teritorijoje atsinaujintų", – teigė vedėjas.

Vertintas ir name esančių butų skaičius. Kuo būstų daugiau, tuo balas – didesnis.

Anot A.Gaižučio, galvota, jog tokius namus renovuoti vertingiau, tačiau nebuvo eliminuoti ir maži daugiabučiai namai – jie pralenkė kitais kriterijais.

Atsižvelgta ir į tai, kiek savivaldybės būstų yra pastate. Į sąrašą įtrauktas Vingio gatvės 35-asis namas. Jame savivaldybei priklauso per 90 gyvenamųjų pastatų, o savininkams – tik keli. Taip pat žiūrėta, ar aplink pastatą yra daugiau renovuotų namų.

Svarbus kriterijus buvo ir būstų savininkų skolos. A.Gaižutis atkreipė dėmesį, kad dėl jų bankas gali nesuteikti paskolos. Tokiu atveju namas taip ir nebus renovuotas.

"Kai vyko pirmasis renovacijos, kurios procese dalyvauja ir savivaldybė, etapas, buvo namų, kurių skolos – gana didelės. Gyventojai bandė jas sumažinti, bet nepavyko. Tad bankas neskyrė finansavimo darbams. Dalis namų atkrito", – prisiminė vedėjas.

Atsinaujinti nori ne visi

Pasak A.Gaižučio, 19 daugiabučių namų renovacijai atrinkta įvertinus visus kriterijus – susumavus jiems skirtus balus.

"Neabejojome, kad atrinkus namus bus įvairių nuomonių. Kodėl tas, o ne kitas pastatas? Tačiau viskas šiuo atveju yra matematika", – aiškino vedėjas.

A.Gaižutis tvirtino, kad atrenkant namus paaiškėjo ir liūdnų dalykų. Pavyzdžiui, namas suvartoja labai daug energijos, tačiau gyventojai nenori renovacijos.

"Tačiau vis dėlto atrinkome tokius namus. Aišku, gal būtų paprasčiau rinktis tuos, kurių gyventojai nori renovacijos, bet yra ir kitų kriterijų. Be to, tiek Aplinkos ministerija, tiek savivaldybė nori, kad namai būtų atnaujinami tikslinėje teritorijoje. Dabar joje modernizuotų namų tikrai nėra daug", – pabrėžė vedėjas.NAUJAUSI KOMENTARAI

mrrrrrr

mrrrrrr portretas
Geriau uz paskola tuos pacius pinigus kloti, ir gyventi siltai ir jaukiai, nei uz sildyma, ir salti. Gyvenu renovuotame ir negali atsidziaugti, kad galvos skausmai del salcio namuose yra ne mano.

ezys

ezys portretas
ir vel "ekspertu" komentarai :)

Puiki renovacijos idėja

Puiki renovacijos idėja portretas
padedanti įklampinti žmones į tokias paskolas kad jų išimokėjimas nusitesia iki tų laikų kai namą jau reikės griauti.Sėkmės sėdint ant kruopų.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Į mokyklas pateks visi Klaipėdos pirmokai
  Į mokyklas pateks visi Klaipėdos pirmokai

  Aiškėja, kiek pirmokų šių metų rugsėjo pirmąją pravers mokyklų duris. Nors galutiniai duomenys bus patvirtinti pirmąją mokslo metų dieną, kol kas mažųjų skaičiuojama beveik tiek pat, kiek pernai, – apie tūkstantį aš...

  2
 • Šventojoje Joninių savaitgalį nestigs senųjų apeigų bei linksmybių
  Šventojoje Joninių savaitgalį nestigs senųjų apeigų bei linksmybių

  Šventojoje visą savaitgalį nestigs linksmybių – jau penktadienį čia prasidės ir keletą dienų tęsis renginiai, skirti Rasų šventei bei Joninėms. Įdomios veiklos ras kiekvienas – tiek vaikai, tiek suaugusieji. Neliks nusivyl...

 • Išvalė paplūdimių smėlį
  Išvalė paplūdimių smėlį

  Prižiūrėtojai specialia mašina, kurią įsigijo praėjusiais metais, iškuopė pliažus. Surinktos ne tik smulkios šiukšlės – apverstas ir smėlis, kad išdegtų bakterijos. ...

  2
 • Klaipėdiečiams šaligatvių teks palaukti iki rudens
  Klaipėdiečiams šaligatvių teks palaukti iki rudens

  Gargžduose registruota įmonė, laimėjusi konkursą prižiūrėti uostamiesčio šaligatvius, yra nepajėgi kloti naujų. Nedidelė bendrovė laikosi įsipareigojimo tik pasirūpinti jau esamais šaligatviais ir didesnių objektų imtis nespėja....

 • Padidėjo Klaipėdos jūrų uosto krovinių apyvarta
  Padidėjo Klaipėdos jūrų uosto krovinių apyvarta

  2018 m. sausio–gegužės mėn. Klaipėdos uoste krauta 18,22 mln. t, tai 5,8 proc. arba 991,7 tūkst. t daugiau nei 2017 m. sausio–gegužės mėn. ...

  4
 • Buvęs Klaipėdos policijos pastatas sukėlė grėsmę
  Buvęs Klaipėdos policijos pastatas sukėlė grėsmę

  Ketvirtadienį po 14 val. ugniagesių automobiliai skubėjo į Naująją Uosto gatvę. Garsiniai sunkių automobilių signalai vertė spėlioti, ar nebus vėl apleistame pastate kilęs gaisras. ...

  5
 • Verčiamas naujas uosto istorijos puslapis
  Verčiamas naujas uosto istorijos puslapis

  Klaipėdos jūrų uostas rengiasi priimti didžiausią iš visų buvusių laivą. Preliminariais duomenimis, sekmadienio rytą uosto vartus turėtų kirsti 363 metrų ilgio 46 metrų pločio konteinerinis laivas „MSC Francesca“. ...

  7
 • Kirai žuvų skrenda į turgų
  Kirai žuvų skrenda į turgų

  Klaipėdoje porelė kirų kas rytą žuvų skrenda ne prie jūros, o į turgavietę. Čia jie "kalbina" žuvų pardavėją ir sulaukia vaišių. ...

  3
 • Nuoma Nidoje: kaip už nakvynę sumokėti mažiau?
  Nuoma Nidoje: kaip už nakvynę sumokėti mažiau?

  Plieskiant karštai vasaros saulei ir vyraujant saulėtiems orams ne vienas susimąsto apie kelionę prie jūros. Ši vasara kaip niekada dėkinga pramogoms ir turiningam poilsiui. Lietuviai vasarą paprastai nelepinami saulėtu ir karštu or...

 • Įgriuvas apjuosė tvorelėmis
  Įgriuvas apjuosė tvorelėmis

  Kol vyksta remonto darbai, vandentiekininkai moderniai ir tvarkingai pažymi prie šulinių susiformavusias ir pavojų transporto priemonėms keliančias įgriuvas. Tam naudojamos specialios tvorelės. ...

  1
Daugiau straipsnių