Daugiabučių renovacijos loterijos prizininkai

Uostamiesčio savivaldybė atrinko 19 namų, kurie bus renovuojami. Tai padaryta vadovaujantis tam tikrais kriterijais. Vertintas ne tik pastato šilumos suvartojimas, bet ir vieta – ar aplink yra atnaujintų namų – bei gyventojų skolų dydis.

Norinčiųjų – daug daugiau

Klaipėdos savivaldybė sulaukė 73 paraiškų renovacijai. Didžioji dalis šių namų yra pasirengusi investicinius projektus. Jie nebuvo sulaukę tik Būsto ir energijos taupymo agentūros patvirtinimo, nes strigo modernizacijos darbų finansavimas.

Aplinkos ministerija Klaipėdai nusprendė skirti lėšų, kurios atiteks 19-ai pastatų atnaujinti. Tad savivaldybė turėjo sąrašą sumažinti beveik keturis kartus.

Klaipėdos savivaldybės Butų ir energetikos poskyrio vedėjas Algis Gaižutis teigė, kad pastatai, kurie bus renovuojami, atrinkti atsižvelgiant į tam tikrus kriterijus.

Vienas jų – namo energijos suvartojimas. Pirmenybė teikiama kiauriausiems pastatams, kuriems apšildyti reikia daugiausia energijos.

Svarbu buvo, ar butų savininkai buvo aktyvūs, priimant sprendimą dėl renovacijos, kiek procentų už ją pasisakė. Kuo pritarusiųjų daugiau, tuo didesnis balas buvo skiriamas.

"Pagal Civilinį kodeksą užtektų, kad namo renovacijai pritartų 50 proc.+1 namo būsto savininkų. Tačiau bankas reikalauja, kad tokių būtų 60 proc.", – komentavo vedėjas.

Vertintas ir butų skaičius

Papildomi balai buvo teikiami, jei pastatas yra savivaldybės tikslinėje teritorijoje, kuri apima Baltijos, Dubysos, Vėtrungės, Birutės, Rumpiškės ir Baltikalnės rajonus bei Danės upės pakrančių zonas.

Šiai miesto daliai yra numatyta didelių investicijų. Bus atnaujinami ir visuomeniniai pastatai, ir viešosios erdvės, tvarkoma aplinka, šaligatviai.

"Norima, kad ne tik aplinka, bet ir namai šioje teritorijoje atsinaujintų", – teigė vedėjas.

Vertintas ir name esančių butų skaičius. Kuo būstų daugiau, tuo balas – didesnis.

Anot A.Gaižučio, galvota, jog tokius namus renovuoti vertingiau, tačiau nebuvo eliminuoti ir maži daugiabučiai namai – jie pralenkė kitais kriterijais.

Atsižvelgta ir į tai, kiek savivaldybės būstų yra pastate. Į sąrašą įtrauktas Vingio gatvės 35-asis namas. Jame savivaldybei priklauso per 90 gyvenamųjų pastatų, o savininkams – tik keli. Taip pat žiūrėta, ar aplink pastatą yra daugiau renovuotų namų.

Svarbus kriterijus buvo ir būstų savininkų skolos. A.Gaižutis atkreipė dėmesį, kad dėl jų bankas gali nesuteikti paskolos. Tokiu atveju namas taip ir nebus renovuotas.

"Kai vyko pirmasis renovacijos, kurios procese dalyvauja ir savivaldybė, etapas, buvo namų, kurių skolos – gana didelės. Gyventojai bandė jas sumažinti, bet nepavyko. Tad bankas neskyrė finansavimo darbams. Dalis namų atkrito", – prisiminė vedėjas.

Atsinaujinti nori ne visi

Pasak A.Gaižučio, 19 daugiabučių namų renovacijai atrinkta įvertinus visus kriterijus – susumavus jiems skirtus balus.

"Neabejojome, kad atrinkus namus bus įvairių nuomonių. Kodėl tas, o ne kitas pastatas? Tačiau viskas šiuo atveju yra matematika", – aiškino vedėjas.

A.Gaižutis tvirtino, kad atrenkant namus paaiškėjo ir liūdnų dalykų. Pavyzdžiui, namas suvartoja labai daug energijos, tačiau gyventojai nenori renovacijos.

"Tačiau vis dėlto atrinkome tokius namus. Aišku, gal būtų paprasčiau rinktis tuos, kurių gyventojai nori renovacijos, bet yra ir kitų kriterijų. Be to, tiek Aplinkos ministerija, tiek savivaldybė nori, kad namai būtų atnaujinami tikslinėje teritorijoje. Dabar joje modernizuotų namų tikrai nėra daug", – pabrėžė vedėjas.NAUJAUSI KOMENTARAI

mrrrrrr

mrrrrrr portretas
Geriau uz paskola tuos pacius pinigus kloti, ir gyventi siltai ir jaukiai, nei uz sildyma, ir salti. Gyvenu renovuotame ir negali atsidziaugti, kad galvos skausmai del salcio namuose yra ne mano.

ezys

ezys portretas
ir vel "ekspertu" komentarai :)

Puiki renovacijos idėja

Puiki renovacijos idėja portretas
padedanti įklampinti žmones į tokias paskolas kad jų išimokėjimas nusitesia iki tų laikų kai namą jau reikės griauti.Sėkmės sėdint ant kruopų.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Finansavimas kultūrai įplieskė ginčus
  Finansavimas kultūrai įplieskė ginčus

  Finansavimas kultūrai įplieskė ginčus tarp miesto valdžios atstovų. Vienų manymu, prieš dvejus metus duotas pažadas padvigubinti finansavimą šiai sričiai įvykdytas, kiti įsitikinę, kad šis rodiklis dar nepasiektas. ...

 • Kas mokės kompensacijas už Kuršių nerijoje nugriautus pastatus?
  Kas mokės kompensacijas už Kuršių nerijoje nugriautus pastatus?

  Kuršių nerijoje esančių statinių savininkai ruošiasi teismams. Vyriausybei nutraukus Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo plano pakeitimų derinimą, teks vykdyti teismų sprendimus – griauti pastatus, o išlaidas ir...

  5
 • ES medaliai – misijos „Sophia“ kariams
  ES medaliai – misijos „Sophia“ kariams

  Klaipėdoje iškilmingoje Karo laivų flotilės rikiuotėje įteikti Europos Sąjungos medaliai šiemet tarptautinėje operacijoje Viduržemio jūroje „Sophia“ dalyvavusiems kariams. ...

 • Karklės senbuviai atkovojo protėvių keliuką
  Karklės senbuviai atkovojo protėvių keliuką

  Karklės kelio remontas apkarto šio Klaipėdos priemiesčio senbuviams. Dviejų Plazės gatvės sodybų gyventojams grasinta panaikinti įvažas į jų sodybas. Nepaisant sveiko proto kriterijaus, esą taip buvo numatyta renovuojamo plento teritoriniuos...

  7
 • Verslo liudijimai būstų nuomotojams brangs
  Verslo liudijimai būstų nuomotojams brangs

  Būstų nuomotojams verslo liudijimas kitąmet atsieis gerokai brangiau. Po ilgų diskusijų miesto taryba panaikino lengvatinį euro mokestį, kuris šiemet buvo taikomas šios paslaugos teikėjams. Už verslo liudijimą jiems teks mokėti 209 eur...

  4
 • „Vyšnia“ senamiestyje – mėsainis nekainuos nė 4 eurų
  „Vyšnia“ senamiestyje – mėsainis nekainuos nė 4 eurų

  Lankytojų neatsiginanti pirmoji "Vyšnia" plečiasi ir nuo šiol veiks senamiestyje. Bare dvelks lietuvių literatūros klasikų dvasia, o meniu ir toliau stebins mažiausiomis kainomis mieste. Jau šiandien 11 val. tuo įsitikinti...

  8
 • Apleistų sklypų savininkus toliau auklės mokesčiais
  Apleistų sklypų savininkus toliau auklės mokesčiais

  Nors buvo atliktas naujas masinis žemės vertinimas, klaipėdiečiams žemės mokestis didės nežymiai. Maksimalus tarifas vėl nustatytas apsileidėliams. ...

  3
 • Investuos į išskirtinius žibintus
  Investuos į išskirtinius žibintus

  Miesto tarybos prašoma didinti bendrovės "Gatvių apšvietimas", kurios vienintelė akcininkė yra savivaldybė, įstatinį kapitalą. Lėšos bus panaudotos dekoratyviniams žibintams istorinėje miesto dalyje įrengti. ...

  8
 • Merijoje – Pasaulio žydų kongreso vizitas
  Merijoje – Pasaulio žydų kongreso vizitas

  Klaipėdoje viešėjusius Pasaulio žydų kongreso atstovus džiugina geri vietos bendruomenės ir miesto valdžios santykiai. ...

  2
 • Prie upės pradėjo ardyti fontaną
  Prie upės pradėjo ardyti fontaną

  Dangės skvere pradėta ardyti fontaną, kuris daug metų džiugino miestiečius. Išmontuoti statinį prireikė, nes jo būklė – avarinė. ...

  12
Daugiau straipsnių