Daugiabučių renovacijos loterijos prizininkai

Uostamiesčio savivaldybė atrinko 19 namų, kurie bus renovuojami. Tai padaryta vadovaujantis tam tikrais kriterijais. Vertintas ne tik pastato šilumos suvartojimas, bet ir vieta – ar aplink yra atnaujintų namų – bei gyventojų skolų dydis.

Norinčiųjų – daug daugiau

Klaipėdos savivaldybė sulaukė 73 paraiškų renovacijai. Didžioji dalis šių namų yra pasirengusi investicinius projektus. Jie nebuvo sulaukę tik Būsto ir energijos taupymo agentūros patvirtinimo, nes strigo modernizacijos darbų finansavimas.

Aplinkos ministerija Klaipėdai nusprendė skirti lėšų, kurios atiteks 19-ai pastatų atnaujinti. Tad savivaldybė turėjo sąrašą sumažinti beveik keturis kartus.

Klaipėdos savivaldybės Butų ir energetikos poskyrio vedėjas Algis Gaižutis teigė, kad pastatai, kurie bus renovuojami, atrinkti atsižvelgiant į tam tikrus kriterijus.

Vienas jų – namo energijos suvartojimas. Pirmenybė teikiama kiauriausiems pastatams, kuriems apšildyti reikia daugiausia energijos.

Svarbu buvo, ar butų savininkai buvo aktyvūs, priimant sprendimą dėl renovacijos, kiek procentų už ją pasisakė. Kuo pritarusiųjų daugiau, tuo didesnis balas buvo skiriamas.

"Pagal Civilinį kodeksą užtektų, kad namo renovacijai pritartų 50 proc.+1 namo būsto savininkų. Tačiau bankas reikalauja, kad tokių būtų 60 proc.", – komentavo vedėjas.

Vertintas ir butų skaičius

Papildomi balai buvo teikiami, jei pastatas yra savivaldybės tikslinėje teritorijoje, kuri apima Baltijos, Dubysos, Vėtrungės, Birutės, Rumpiškės ir Baltikalnės rajonus bei Danės upės pakrančių zonas.

Šiai miesto daliai yra numatyta didelių investicijų. Bus atnaujinami ir visuomeniniai pastatai, ir viešosios erdvės, tvarkoma aplinka, šaligatviai.

"Norima, kad ne tik aplinka, bet ir namai šioje teritorijoje atsinaujintų", – teigė vedėjas.

Vertintas ir name esančių butų skaičius. Kuo būstų daugiau, tuo balas – didesnis.

Anot A.Gaižučio, galvota, jog tokius namus renovuoti vertingiau, tačiau nebuvo eliminuoti ir maži daugiabučiai namai – jie pralenkė kitais kriterijais.

Atsižvelgta ir į tai, kiek savivaldybės būstų yra pastate. Į sąrašą įtrauktas Vingio gatvės 35-asis namas. Jame savivaldybei priklauso per 90 gyvenamųjų pastatų, o savininkams – tik keli. Taip pat žiūrėta, ar aplink pastatą yra daugiau renovuotų namų.

Svarbus kriterijus buvo ir būstų savininkų skolos. A.Gaižutis atkreipė dėmesį, kad dėl jų bankas gali nesuteikti paskolos. Tokiu atveju namas taip ir nebus renovuotas.

"Kai vyko pirmasis renovacijos, kurios procese dalyvauja ir savivaldybė, etapas, buvo namų, kurių skolos – gana didelės. Gyventojai bandė jas sumažinti, bet nepavyko. Tad bankas neskyrė finansavimo darbams. Dalis namų atkrito", – prisiminė vedėjas.

Atsinaujinti nori ne visi

Pasak A.Gaižučio, 19 daugiabučių namų renovacijai atrinkta įvertinus visus kriterijus – susumavus jiems skirtus balus.

"Neabejojome, kad atrinkus namus bus įvairių nuomonių. Kodėl tas, o ne kitas pastatas? Tačiau viskas šiuo atveju yra matematika", – aiškino vedėjas.

A.Gaižutis tvirtino, kad atrenkant namus paaiškėjo ir liūdnų dalykų. Pavyzdžiui, namas suvartoja labai daug energijos, tačiau gyventojai nenori renovacijos.

"Tačiau vis dėlto atrinkome tokius namus. Aišku, gal būtų paprasčiau rinktis tuos, kurių gyventojai nori renovacijos, bet yra ir kitų kriterijų. Be to, tiek Aplinkos ministerija, tiek savivaldybė nori, kad namai būtų atnaujinami tikslinėje teritorijoje. Dabar joje modernizuotų namų tikrai nėra daug", – pabrėžė vedėjas.NAUJAUSI KOMENTARAI

mrrrrrr

mrrrrrr portretas
Geriau uz paskola tuos pacius pinigus kloti, ir gyventi siltai ir jaukiai, nei uz sildyma, ir salti. Gyvenu renovuotame ir negali atsidziaugti, kad galvos skausmai del salcio namuose yra ne mano.

ezys

ezys portretas
ir vel "ekspertu" komentarai :)

Puiki renovacijos idėja

Puiki renovacijos idėja portretas
padedanti įklampinti žmones į tokias paskolas kad jų išimokėjimas nusitesia iki tų laikų kai namą jau reikės griauti.Sėkmės sėdint ant kruopų.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos mero žmona pasidalijo pikantiška vyro ir V. Matijošaičio nuotrauka
  Klaipėdos mero žmona pasidalijo pikantiška vyro ir V. Matijošaičio nuotrauka

  Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko žmona Inga Grubliauskienė, kuri šiuo metu išvykusi į užsienį, savo feisbuko paskyroje pasidalijo nuotaikinga nuotrauka. ...

  38
 • Kai kuriems Stintų šventė baigėsi neprasidėjusi
  Kai kuriems Stintų šventė baigėsi neprasidėjusi

  Šeštadienį į Palangoje vykstančią Stintų šventę pakliuvo anaiptol ne visi norintys. Prie įvažiavimo į kurortą rikiavosi kelių kilometrų ilgio automobilių eilė. Ne tokie kantrūs svečiai gręžėsi ir važiavo atgal, taip ir ...

  8
 • Pirmoji Lietuvos šimtmečio klaipėdietė – Laisvė
  Pirmoji Lietuvos šimtmečio klaipėdietė – Laisvė

  Vasario 16-ąją pirmoji Klaipėdoje gimė mergaitė vardu Laisvė. Šią ypatingą valstybės dieną uostamiestyje pasaulį išvydo net 9 mažyliai – keturios mergaitės ir penki berniukai. ...

  18
 • O. Žalienei – Riterio kryžius
  O. Žalienei – Riterio kryžius

  Ketvirtadienį Prezidentė Dalia Grybauskaitė valstybės atkūrimo 100-mečio proga už nuopelnus Lietuvai ir mūsų šalies vardo garsinimą pasaulyje valstybinius apdovanojimus įteikė 100 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečių, tarp jų –...

  3
 • Mero automobilis nesudomino
  Mero automobilis nesudomino

  Automobilis "Volvo S80", kuriuo važinėjo miesto meras Vytautas Grubliauskas, dėmesio nepatraukė. Viešasis aukcionas, kur pardavinėta transporto priemonė, nesulaukė nė vieno dalyvio. ...

  3
 • Apie pavojų informuos ženklai
  Apie pavojų informuos ženklai

  Prie trijų miesto pagrindinių viadukų siūloma įrengti kintamosios informacijos kelio ženklus. Jie vairuotojus įspėtų apie pavojų – pvz.,kad danga slidi, nurodytų, kokį saugų greitį reikėtų pasirinkti. ...

  6
 • Kova už laisvę: Visvydo tėvonijos brolija
  Kova už laisvę: Visvydo tėvonijos brolija

  Klaipėdoje pokario metais gyvavo Visvydo tėvonijos Vytauto grandis – neginkluotos rezistencijos organizacija, vienijusi būsimuosius mokytojus. Šie jauni žmonės tikėjo, kad jiems pavyks tautą sutelkti kovai su sovietų valdžia ir atkurti Li...

 • Miestas nusidažė trispalvėmis – klaipėdiečiai švenčia Lietuvos atkūrimo gimtadienį
  Miestas nusidažė trispalvėmis – klaipėdiečiai švenčia Lietuvos atkūrimo gimtadienį

  Pasibaigus rytinėms pamaldoms minia klaipėdiečių žingsniavo į Atgimimo aikštę, kur vyko Lietuvos valstybės šimtmečio minėjimas. Ta proga menininkei Aidai Raimondai Pečeliūnienei už neatlygintiną metų darbą įteikta simbolinė Klai...

  17
 • Švelni žiema žada užsibūti
  Švelni žiema žada užsibūti

  Šventinį savaitgalį pajūryje išsilaikys žiemiški orai. Šiandien džiugins viską nubalinsiantis sniegas, o sekmadienį nuotaiką kels šviečianti saulė. ...

  3
 • O. Žalienei – Riterio kryžius
  O. Žalienei – Riterio kryžius

  Ketvirtadienį Prezidentė Dalia Grybauskaitė valstybės atkūrimo 100-mečio proga už nuopelnus Lietuvai ir mūsų šalies vardo garsinimą pasaulyje valstybinius apdovanojimus įteikė 100 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečių, tarp jų –...

  8
Daugiau straipsnių