Bankrotų lavina Klaipėdoje: masiškai atleidžiami darbuotojai

Bankrotų lavina neslūgsta. Vien bankrutuojančios Klaipėdos įmonės per devynis šių metų mėnesius jau atleido kelis šimtus darbuotojų.

Atleidimai maitinimo įstaigose

Rugsėjo 21-ąją Klaipėdos teritorinė darbo birža gavo pranešimą apie numatomą grupės darbuotojų atleidimą bendrovėje "Skenta".

Oficialiame Darbo biržos pranešime rašoma: "Dėl įmonės bankroto numatoma atleisti 20 darbuotojų. Įmonės veikla – restoranų ir pagaminto valgio teikimas."

Portale rekvizitai.lt paminėta, jog vidutinis atlyginimas šioje įmonėje rugpjūtį siekė jau tik 230 eurų, o skola "Sodrai" – 12 tūkst. eurų.

Tai jau antras atvejis per pastaruosius tris mėnesius, kai atleidžiama grupė darbuotojų iš viešojo maitinimo įstaigos.

Birželio 12 d. Klaipėdos teritorinė darbo birža gavo pranešimą, kad įmonė "Kavinuko prekyba", kuri įregistruota Vilniuje, numato atleisti 13 darbuotojų, dirbančių Klaipėdos padalinyje.

Tiesa, ši bendrovė nebankrutuoja, tačiau atsisako savo padalinio uostamiestyje, todėl keliolika žmonių neteko darbo.

Lyderė – "Akmena"

Bene didžiausias atleidimas Klaipėdos regione per pastaruosius mėnesius užfiksuotas balandį, Teritorinė darbo birža gavo pranešimą apie numatomą grupės darbuotojų atleidimą bendrovėje "Akmena".

"Dėl įmonės bankroto numatoma atleisti 175 darbuotojus. Įmonės veikla – baldų gamyba", – rašoma Darbo biržos tinklalapyje.

Vaikiškus baldus, taburetes, stalus ir kitus gaminius iš gryno medžio masyvo gaminusi įmonė buvo įregistruota Vydmantuose.

Iki šių metų balandžio vidurio joje dirbo 179 darbuotojai, paskui palikti tik keturi oficialiai apdraustieji. Likusieji – atleisti.

Remiantis portalu rekvizitai.lt, šios bankrutuojančios bendrovės skola "Sodrai" išaugusi iki 790 tūkst. eurų.

Šių metų gegužę grupę darbuotojų uostamiestyje atleido valstybės įmonė "Kelių priežiūra".

"Dėl įmonės struktūrinių pokyčių numatoma atleisti 23 darbuotojus, dirbančius Klaipėdos padalinyje", – rašoma Darbo biržos pranešime.

Birželį Klaipėdoje 14 darbuotojų atleido ir Žuvininkystės tarnyba.

Žlungančių bendrovių srautas

Nuo šių metų sausio 2 d. vien Klaipėdos įmonėms iškeltos 174 bankroto bylos. Iki šios dienos likviduota 71 iš jų.

Remiantis Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybos duomenimis, per šių metų pirmąjį pusmetį bankroto bylos teisme iškeltos 1 030 įmonių.

Palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, iškeliamų bankroto bylų teisme skaičius sumažėjo beveik 35 proc. (2017 m. bankroto bylos iškeltos 1 696 įmonėms).

Per visą laikotarpį nuo Įmonių bankroto įstatymo taikymo pradžios (1992 m. spalio 15 d.) iki 2018 m. birželio pabaigos bankrotas buvo paskelbtas 16 bankų ir per 25 tūkst. įmonių.

Per tą laikotarpį dėl bankroto likviduota 20 tūkst. įmonių, 258 bankroto bylos panaikintos, 300 įmonių bankroto bylos nutrauktos arba nutraukti ne teismo tvarka vykdomi bankroto procesai, iš jų pasirašytos 109 taikos sutartys, 112 įmonių atsiskaitė su kreditoriais, 38 įmonių kreditoriai atsisakė reikalavimų.

2018 m. pirmo pusmečio pabaigoje bankroto procesas buvo vykdomas 4 469 įmonėse, iš jų likvidavimo procedūra vykdoma 3 120 įmonių, 1 349 bankrutuojančioms įmonėms sprendimas dėl tolesnės bankroto procedūros vykdymo dar nebuvo priimtas.NAUJAUSI KOMENTARAI

mociutei

mociutei portretas
kokias sankscijas sodra pritaikys kasoje gryniems pinigams? banko saskaitas viens du ir uzblokuoja, bet maitinimo istaigose ten iplaukia labai maza dalis pajamu, tad ir susikaupia skolos

Gvozd ir Britva

Gvozd ir Britva portretas
Kavinės ir turi bankrutuoti. Jei tas pats koktus kotletas, kuris kainavo 5 litus, dabar kainuoja 5 eurus, alus, kainavęs 3 litus, dabar kainuoja 3 eurus - tai kokio velnio eiti į tą kavinę? Nusiperku butelį ir išdažau su draugu savo devynaukščio virtuvėje - zakuskė: rauginti agurkai, silkė, keptas gaidys (jo kulšys), duona. Tai mums kainuoja po 8 eurus. Ir prisitašome, ir pasikalbame, ir alkani neliekame, gerai, kad bobos sukalbamos neišvaro gerti prie krautuvės. O kavinėje dabar be pidiso net nepirstelsi. O jeigu dar labiau pajudėsi - žalią padėsi ant stalo. Kas dabar eina į kavines? Nu, nebent Palangoj, a ką ten daugiau vakare veikti?

Aš manau tai ,,viarslininkų,,

Aš manau tai ,,viarslininkų,, portretas
išsisukinėjimas , bankrutuos , darbininkai ant ledo , o ,, viarslininkai paisėję užjūriuose grįžta ir naują firmutę įsteigia. Cinizmas .
VISI KOMENTARAI 22
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdoje Kalėdoms atgis ir „Taravos Anikė“
  Klaipėdoje Kalėdoms atgis ir „Taravos Anikė“

  Prieš prasidedant kalėdiniam laikotarpiui, oficialiai paskelbta, kaip šiemet atrodys miestas. Šimtas natūralių eglučių, išskirtinė muzikos ir šviesų efektų instaliacija, iki pat Statybininkų prospekto nušvit...

  4
 • Teismas: Klaipėdos vaikų ligoninės atnaujinimo konkursas turi būti nutrauktas
  Teismas: Klaipėdos vaikų ligoninės atnaujinimo konkursas turi būti nutrauktas

  Klaipėdos vaikų ligoninės skelbtas pastato rekonstrukcijos konkursas turi būti nutrauktas, nes ribojo konkurenciją, nusprendė Klaipėdos apygardos teismas. ...

  5
 • Klaipėda aplenkė Vilnių savivaldybių indekse
  Klaipėda aplenkė Vilnių savivaldybių indekse

  Klaipėdos miestas šiemet nedidele persvara aplenkė Vilnių Lietuvos savivaldybių indekse, kurį rengia Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI). ...

  14
 • Ruošiamasi restauruoti Evangelikų liuteronų bažnyčią Nidoje
  Ruošiamasi restauruoti Evangelikų liuteronų bažnyčią Nidoje

  Neringos savivaldybė ieško, kas restauruotų Nidos Evangelikų liuteronų bažnyčią. ...

 • Apšvies ir daugiau kiemų
  Apšvies ir daugiau kiemų

  Tamsiais daugiabučių kiemais besiskundžiantiems klaipėdiečiams miesto valdžia žada daugiau šviesos. Kitąmet situacija turėtų pagerėti Baltijos prospekte, o dar vėliau – ir Smiltelės gatvėje. ...

  3
 • Remontuojama Klaipėdos rotušė
  Remontuojama Klaipėdos rotušė

  Vienas įspūdingiausių uostamiesčio statinių – Klaipėdos rotušė – praeivius džiugina tik iš fasado. Vidiniame kieme esančią sutrūkinėjusią ir nusidėvėjusią rotušės sieną nuspręsta suremontuoti. ...

  1
 • Mokyklose – šaldytos picos ir pusgaminiai
  Mokyklose – šaldytos picos ir pusgaminiai

  Kilus vajui dėl valgiaraščių pakeitimų mokyklose, mamos nerimavo, jog bandelių ir kitų skanumynų užsimanę vaikai skubės į parduotuves greta ugdymo įstaigų. Vis dėlto kai kuriose uostamiesčio mokyklose šaldytas picas ir kitus pusgam...

  2
 • Žvejai laukia stintų sezono
  Žvejai laukia stintų sezono

  Žvejai mėgėjai stebi orų prognozes, laukdami, kada prasidės stintų sezonas. O jis šiemet gerokai vėluoja. ...

  2
 • Ar prijungti Slengius prie Klaipėdos?
  Ar prijungti Slengius prie Klaipėdos?

  Dalies slengiškių iniciatyva prijungti Slengių kaimą prie Klaipėdos pasiekė ir šalies Vyriausybę. Prieš savaitę vykęs balsavimas parodė, kad iš 223 apklaustųjų 122 Slengiuose gyvenantys suaugusieji teigiamai vertina galim...

  3
 • Peticija prieš gėjų eitynes
  Peticija prieš gėjų eitynes

  Klaipėdiečiai savo pašto dėžutėse rado skrajučių, kurias išplatino viena viešoji įstaiga, prašydama gyventojus palaikyti jų siekį uždrausti kitų metų birželį planuojamas gėjų eitynes Vilniuje. Lietuvos gėjų lygos ...

  36
Daugiau straipsnių