Bandys mažinti nedarbą

Klaipėdos savivaldybė parengė trejų metų užimtumo didinimo programą. Tikimasi, kad ji padės sumažinti nedarbo lygį mieste. Kasmet laikiniems darbams numatoma įdarbinti po kelis šimtus žmonių.

Dėmesys – pažeidžiamiausiems

Užimtumo didinimo programa bus įgyvendinama nuo 2018 m. sausio 1 d. iki 2020 m. gruodžio 31 d. Ji pakeis anksčiau vykdytą Viešųjų darbų programą.

Programos rengėjai atkreipė dėmesį, kad, liepos 1 d. duomenimis, Klaipėdoje buvo užregistruotų 5,53 tūkst. bedarbių. Tai sudaro 6 proc. darbingo amžiaus miesto gyventojų.

Atkreiptas dėmesys, kad Darbo biržoje registruotiems, tinkamos kvalifikacijos neturintiems ir negalintiems laisvai konkuruoti darbo rinkoje žmonėms būtina pasiūlyti nors laikiną užimtumą.

Tokie darbai yra nemenka parama, integruojant ilgalaikius bedarbius į darbo rinką. Taip pat sudaromos sąlygos jiems užsidirbti.

Pabrėžta, kad sudėtingiausia į darbo rinką integruoti skurdo ir socialinės atskirties riziką patiriančius asmenis. Paprastai jie ilgą laiką būna ekonomiškai neaktyvūs, praradę darbo įgūdžius, kvalifikaciją ar socialinius gebėjimus.

Socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugos gavėjų Klaipėdoje 2015 m. buvo 412, o 2016 m. – 434. Asmenų, kuriems suteiktas laikinas apnakvindinimas, skaičius išaugo nuo 280 iki 299.

Visuomenei naudingi darbai

Būtent tie žmonės, kuriems sudėtingiausia integruotis į darbo rinką, ir yra parengtos užimtumo programos tikslinė grupė. Į pastarąja įtraukti ir asmenys vyresni nei 40 metų.

Atkreipiamas dėmesys, kad ji sudaro 60,4 proc. visų registruotų bedarbių.

Nėščios moterys, vaikus iki aštuonerių metų ar neįgalius vaikus iki 18 metų, sergančius ir neįgalius šeimos narius prižiūrintys klaipėdiečiai birželį sudarė 7,7 proc. visų registruotų bedarbių. Socialinės paramos gavėjai – 5 proc.

Parengtoje užimtumo didinimo programoje kasmet laikiniems darbams numatyta įdarbinti 200–300 bedarbių.

Programoje numatomi laikinojo pobūdžio darbai, kurie teiks socialinę naudą vietos bendruomenei, prisidės prie socialinės infrastruktūros palaikymo ir vystymo.

Tai būtų pagalbiniai darbai visuomeninės, sveikatos priežiūros, kultūros, sporto, socialinės paskirties, švietimo objektuose ir įstaigose.

Tikisi padėti įsidarbinti ilgam

Numatoma, kad bedarbiai užimtumo programoje dalyvaus nuo dviejų iki šešių mėnesių.

Atkreipiamas dėmesys, kad dėl laikinų darbų labiausiai socialiai pažeidžiami asmenys turės galimybę atkurti darbo įgūdžius bei užsidirbti pragyvenimui. Sumažės socialinių pašalpų mokėjimas.

Tikimasi, kad dalis programos dalyvių susiras nuolatinį darbą. Prognozuojama, jog pirmaisiais metais pavyks įsidarbinti maždaug 30 proc. laikinus darbus dirbusių asmenų. Viliamasi, kad antrais metais šis skaičius išaugs iki 50 proc.

Programoje numatyta įgyvendinti ir integravimo į darbo rinką projektus. Manoma, kad kasmet jų veiklose dalyvaus apie 50 socialinę atskirtį patiriančių asmenų. Tikimasi, kad apie 40 proc. pastarųjų tai paskatins pradėti ieškoti darbo, mokytis arba dirbti.

Pateikta ir statistika, kaip sekėsi asmenims, kurie dalyvavo Viešųjų darbų programoje. 2015 m. į ją buvo įtraukta 897, 2016 m. – 818, 2017 m. pirmą pusmetį – 202 asmenys.

Po dalyvavimo šioje programoje 114, 88 ir 22 žmonės atitinkamai buvo įdarbinti pagal terminuotas darbo sutartis, 394, 254, 25 – pagal neterminuotas.

2018–2020 m. užimtumo didinimo programą turės patvirtinti miesto taryba.NAUJAUSI KOMENTARAI

Aksioma

Aksioma portretas
Kaip teko įsitikinti tokių ,,programų"veiklos/o kiek jų buvo!/ nukreiptos orentuoti žmogų į pagrindinę mintį, kad tik jo rankose šviesi ateitis ir didžiulės galimybės.Čia ir mokymas kaip įtikti(padlaižiauti iki nepadorumo)bet kokiam darbdaviui, ir kaip peržengus per savigarbą pulti į bet kokį kad ir nuostolingą sau, siūlomą darbą, čia ir mokymas kaip išgauti iš savo darbo įgūdžių bei sugebėjimų didžiausią naudą tam kam dirbi ir t.t.Užsimerkiant prieš tai, kad dabar Lietuvoje su darbo rinka tikras sudas, mokama mažiau už mažai, o darbdaviai daro ką nori.Ne be reikalo taip niekšiškai buvo prastumtas vadinamas naujasis darbo kodeksas..

To Hmmm

To Hmmm portretas
mokės graiciausiai kap visada-Europa

Kontrole

Kontrole portretas
Bandymas mazinti nedarba: darbo birzoj gavao pasiulyma nuo Astos Bauzienes zmogui su aukst. issilav.-270eur (o liet.min.atlyginm.380 eur......) 1 diena pavelavai ateiti pas Asta ir tu tampi BOMZU, nes iskart nutraukia ismokas puse metu ir gali eiti tiesiai i gatve gyventi. Todel belieka emigracija, Astai viesuju tualetu valymas (pagal logika uzteks ir 100eur), o tie kurie bandys mazinti nedarba,tegul nepapuola pas Asta.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Bėdos dėl duobės nesibaigia
  Bėdos dėl duobės nesibaigia

  Vairuotojai, važiuodami lygiu keliu ties Tilžės g. žiedine sankryža, džiaugėsi neilgai. Prieš porą savaičių sulyginta duobė ir vėl atsinaujino. Klaipėdiečiai trauko pečiais ir nesupranta, kaip tai galėjo nutikti. ...

 • Žymaus filosofo vardas bibliotekai kainuos
  Žymaus filosofo vardas bibliotekai kainuos

  Per artimiausią uostamiesčio tarybos posėdį turėtų būti nuspręsta, ar Klaipėdos savivaldybės viešajai bibliotekai bus suteiktas filosofo Imanuelio Kanto vardas. Teigiama, kad šio garsaus vardo suteikimas bibliotekai padidintų jos repre...

 • Kelininkai išvažiavo, duobės liko
  Kelininkai išvažiavo, duobės liko

  Jakų gyventojai kraipo galvomis – praėjusią savaitę asfalto provėžas ėmęsi remontuoti kelininkai po dienos darbų susirinko įrankius ir išvažiavo, palikdami kelis metrus nebaigto tiesti ruožo. ...

  4
 • Vyks orientacinis žygis ne karinėje teritorijoje
  Vyks orientacinis žygis ne karinėje teritorijoje

  Gruodžio 12–13 dienomis nuo 22 iki 6 val. Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono II pėstininkų kuopos ir Štabo kuopos kariai ...

  1
 • Kelionę laikinai nutraukę lietuviai grįžta namo
  Kelionę laikinai nutraukę lietuviai grįžta namo

  Spalio 17-ąją iš uostamiesčio į Bengaliją išlydėti žurnalistas Rimas Bružas ir klaipėdietis Aurimas Mockus žiemos šventėms grįžta namo. Trečiadienį vyrai turėtų sėsti į lėktuvą. Keliautojo Antano Poškos mar&scar...

 • Paaiškėjo, kaip Klaipėdos regione per šventes dirbs „Maximos“ parduotuvės
  Paaiškėjo, kaip Klaipėdos regione per šventes dirbs „Maximos“ parduotuvės

  Kūčių dieną „Maximos“ parduotuvės klientų lauks iki 17 val. O pirmąją šv. Kalėdų dieną nedirbs nei viena „Maxima“ – lietuviško prekybos tinklo darbuotojai laiką leis su šeimomis ir artimaisiais. Ki...

  2
 • Klaipėdoje įsikurs pirmasis Baltijos šalyse karinių inovacijų centras
  Klaipėdoje įsikurs pirmasis Baltijos šalyse karinių inovacijų centras

  Klaipėdoje duris atvers pirmasis Baltijos šalyse Karinių jūrinių inovatyvių technologijų centras (KITC). Praėjusį lapkritį pasirašyta tarpinstitucinio bendradarbiavimo sutartis, davusi impulsą Lietuvos kariuomenės, mokslo ir verslo ben...

  3
 • Klaipėdoje pakrikštytas naujas katamaranas
  Klaipėdoje pakrikštytas naujas katamaranas

  Antradienį ryte Klaipėdoje, uosto teritorijoje, įvykusios kuklios ką tik pastatyto katamarano krikštynų iškilmės tapo naujo uostamiesčio įmonės „SIDC LT“ veiklos etapo pradžia. ...

  3
 • Šviesoforą Minijos gatvėje išjungia per anksti?
  Šviesoforą Minijos gatvėje išjungia per anksti?

  Vakare pereiti Minijos ir Rūtų gatvių sankryžą yra pavojinga, nes čia esantis šviesoforas netrukus po darbo valandų perjungiamas į budėjimo režimą. ...

  5
 • Valstybės išpirktas turtas ir vėl pavirto privačiu
  Valstybės išpirktas turtas ir vėl pavirto privačiu

  Už valstybės milijonus prieš 20 metų iš uostamiesčio gyventojų visuomenės reikmėms išpirkta nuosavybė patyliukais perėjo į privačias rankas. Paaiškėjo, jog itin brangiai miesto sąskaita įsigytas nekilnojamasis turtas n...

  17
Daugiau straipsnių