Ž.Šilgalis bendro čempionato su Baltarusija ragina nesieti sporto su politika

Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Žilvinas Šilgalis pirmadienį išsakė paramą idėjai su Baltarusija rengti bendrą Europos moterų krepšinio čempionatą ir paragino nesieti sporto su politika.

Tokią poziciją Ž.Šilgalis išsakė po to, kai parlamentarė konservatorė Vilija Aleknaitė-Abramikienė sukritikavo Lietuvos krepšinio federacijos paskelbtą idėją kartu su Baltarusija 2015 metais surengti Europos moterų krepšinio čempionatą.

"Nesusipratimu vadinčiau ne Lietuvos krepšinio federacijos planus, bet minėtos konservatorės pareiškimą, kuris visai ne vietoje. Suvokiu sudėtingą situaciją Baltarusijoje žmogaus teisių srityje ir nepateisinu Baltarusijos prezidento diktatoriškų veiksmų, bet kam į tai velti sportą?", - pirmadienį pranešime spaudai sakė Ž.Šilgalis.

Anot jo, nė vienos sporto federacijos veikla Baltarusijoje nėra apribota jokių tarptautinių sankcijų, o šios šalies komandos dalyvauja visuose čempionatuose, kuriuose teisę dalyvauti iškovoja sportiniu principu.

"Jeigu tektų, pavyzdžiui, Olimpinėse žaidynėse ar Pasaulio čempionate Lietuvos rinktinei susitikti su Baltarusijos rinktine (nesvarbu kokioje sporto šakoje), ar ponia V.Aleknaitė Abramikienė siūlytų ir varžybas  boikotuoti? Sportas visada buvo ir turi išlikti aukščiau tarpvalstybinių santykių aiškinimosi. Derėtų prisiminti ir istorijos faktus, kai Olimpinių žaidynių metu net karai būdavo nutraukiami. Sportas turi vienyti, o ne skirti", - teigia Ž.Šilgalis.

Pasak parlamentaro, nors "kartais ir principingiau reaguoti į kai kuriuos kaimyninėse valstybėse vykstančius nedemokratiškus procesus, bet sporto velti į politiką tokiame kontekste tikrai nederėtų".

Ž.Šilgalio teigimu, kai kuriems Lietuvos vadovams vertėtų pasimokyti iš autoritarinio kaimyninės šalies režimo kaip skirti dėmesį sportui.

Praėjusią savaitę V.Aleknaitė-Abramikienė LKF iškeltą bendro krepšinio čempionato su baltarusiais idėją pavadino "politiniu vištakumu".

"Dar vakar Europos Parlamento vadovas paragino Tarptautinę ledo ritulio federaciją atšaukti ledo ritulio čempionatą Baltarusijoje, o mes jau girdime, kad Lietuvos krepšinio federacija nori su autoritariniu šios šalies vadovu surengti krepšinio čempionatą", - BNS ketvirtadienį sakė parlamentarė.

Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) direktorius Klemensas Rimšelis savo ruožtu neslėpė nepasitenkinimo dėl to, kaip buvo iškelta ši idėja.

"Jei valstybės dalyvavimas pageidaujamas, tai pirmiausia turi būti derinamos pozicijos, o tik po to pareiškimai daromi. Kol kas tokių procedūrų nebuvo“, - teigė K.Rimšelis.

Lietuvos krepšinio federacijos pranešimas sukėlė nepasitenkinimą ir Užsienio reikalų ministerijoje, BNS sakė vienas diplomatas, atkreipęs dėmesį, kad Europos Parlamento pirmininkas Jerzy Buzekas (Ježis Buzekas) trečiadienį paragino Pasaulio ledo ritulio federaciją suspenduoti 2014 metais Minske planuotą pasaulio čempionatą, kol nepaleisti politiniai kaliniai.

Baltarusijoje po 2010 metų pabaigoje įvykusių prezidento rinkimų suaktyvėjo opozicijos persekiojimas. Dėl to nuo oficialiojo Minsko ir autoritarinio prezidento Aleksandro Lukašenkos nusigręžė dauguma Vakarų valstybių.


Šiame straipsnyje: Žilvinas Šilgalis

NAUJAUSI KOMENTARAI

deja

deja portretas
sportas visais laikais buvo ir liks politika...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių