Ž.Ilgauską sustabdė nugaros trauma

Ketvirtadienį į Vilnių atvykęs NBA klubo „Cleveland Cavaliers" vidurio puolėjas Žydrūnas Ilgauskas patvirtino, kad nedalyvaus Olimpinėse žaidynėse.

Nors buvo įvykdytos visos draudimo sąlygos,  kelią į rinktinę jam užkirto nugaros trauma.

Ž.Ilgauskas padėkojo Lietuvos krepšinio federacijai ir Lietuvos Respublikos Ministrui Pirmininkui Gediminui Kirkilui už pastangas sprendžiant jo dalyvavimo Olimpinėse žaidynėse klausimą.

„Noriu padėkoti federacijai už visas paslaugas. Ji dirbo dieną ir naktį. Labai norėjau žaisti olimpiadoje, atstovauti Lietuvai ir buvau tam pasirengęs. Jutau didžiulį palaikymą iš Lietuvos, tačiau nelemta trauma sujaukė visus planus", - apgailestavo krepšininkas. „Aš taip norėjau žaisti, kad man širdį skaudėjo", - sakė Ž.Ilgauskas.

Nors draudimo bendrovės tarpininkavimo dėka buvo įvykdyti griežti NBA lygos reikalavimai ir pasiūlytas adekvatus krepšininko draudimas, lietuvių krepšininkui kelią į rinktinę užkirto nugaros trauma.

„Lietuvos krepšinio federacija rado variantą, kaip atlikti draudimą vienu sudėtingiausių atvejų per visą FIBA ir NBA bendravimo istoriją ir pateikė pasiūlymą, kuris tiko visoms suinteresuotoms pusėms. Gaila, bet paskutiniu momentu paaiškėjo, kad Ž.Ilgausko nugaros būklė per sunki, kad krepšininkas galėtų dalyvauti Olimpinėse žaidynėse Pekine", - teigė Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Vladas Garastas.

Lietuvos rinktinės gydytojas Rimandas Gudas teigė, kad krepšininko traumas būtina gydyti.

„Problemos yra iš seniau. Klubas norėjo Ž.ILgauską išsaugoti. Paskutiniai tyrimai rodo, kad jis negali žaisti ir  turi gydytis, nes problemos didelės. Bet tokių problemų, kokias turi Žydrūnas, turi kiekvienas žaidėjas", - teigė R.Gudas.

LKF dar 2007 m. gruodį pradėjo bendrauti su Ž.Ilgausku dėl jo dalyvavimo Pekino Olimpinėse žaidynėse. Išaiškėjus, kad krepšininko klubas „Cleveland Cavaliers" yra neigiamai nusiteikęs prieš krepšininko norą atstovauti savo šalies rinktinei,  buvo pradėtos derybos su NBA lyga.

Ji pagal sutartį su FIBA vienintelė turi teisę uždrausti arba išleisti krepšininkui atstovauti rinktinei FIBA rengiamuose turnyruose. Šios sutarties pagrindu buvo iškeltas vienintelis reikalavimas krepšininko dalyvavimui Olimpinėse žaidynėse - Ž.Ilgauskas  privalo būti apdraustas adekvačiu ir pagrįstu draudimu.

LKF pradėjus ieškoti įmonės, kuri sutiktų apdrausti traumų kamuojamą krepšininką, pasiūlymus pateikė šešios draudimo bendrovės. Buvo pasirinkta „PZu Lietuva".

LKF atstovų teigimu, Ž.Ilgausko draudimas kėlė nemažai iššūkių. Visų pirma, NBA lyga reikalavo, kad būtų apdraustos Ž. Ilgausko pėdos ir nugara - tos kūno dalys, su kuriomis krepšininkas turi daugiausiai sveikatos problemų. Krepšininko pėdas ir nugarą NBA lygoje atsisako drausti net ilgametis „Cleveland Cavaliers" partneris draudimo bendrovė „MetLife", motyvuodama tuo, kad Ž. Ilgausko atveju draudimo rizika yra per didelė ir nekontroliuojama.

NBA lyga kėlė didelius reikalavimus ir pačiam draudikui - visą riziką turėjo prisiimti viena draudimo bendrovė.

Didžioji naujojo draudimo poliso dalis turėjo atitikti „MetLife" draudimo polisą, kuriuo Ž.Ilgauskas apdraudžiamas NBA lygoje, tačiau patį polisą ir lyga, ir „Cleveland Cavaliers" atsisakė duoti, motyvuodami, kad tai yra konfidenciali informacija. Polisą visgi sudaryti pavyko. NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių