Ž.Balčiūnaitė aplenkė olimpinę čempionę

Maratono bėgikei Živilei Balčiūnaitei nepavyko pasiekti geriausią šio sezono rezultatą Lietuvoje, bet ji aplenkė olimpinę čempionę.

Jokohamoje (Japonija) įvykusiame tarptautiniame moterų maratono bėgime lietuvė 42 km 195 m įveikė per 2 val. 32 min. 09 sek. ir užėmė 7-ąją vietą.

Ž.Balčiūnaitė, kuriai nuo 2005-ųjų priklauso Lietuvos rekordas (2 val. 25 min. 15 sek.), tikėjosi Japonijoje nubėgti maratoną greičiau nei per pustrečios valandos. Geriausią šio sezono rezultatą šalyje yra pasiekusi šiaulietė Rasa Drazdauskaitė - 2 val. 30 min. 29 sek.

Jokohamos maratone startavo 477 bėgikės. Finišavo 273, likusios distancijos nebaigė arba buvo diskvalifikuotos.

Nugalėjo rusė Inga Abitova - 2 val. 27 min. 18 sek., antrąją vietą užėmė japonė Kiyoko Shimahara - 2 val. 28 min. 51 sek., trečioji finišavo Pekino olimpiados vicečempionė Kenijos stajerė Catherine Ndereba - 2 val. 29 min. 13 sek.

Ž.Balčiūnaitę dar aplenkė italė Bruna Genovese - 2 val. 29 min. 57 sek., japonė Miki Ohira - 2 val. 30 min. 22 sek. ir etiopė Robe Guta - 2 val. 31 min. 49 sek. Olimpinė čempionė rumunė Constantina Dita atbėgo 11-oji - 2 val. 36 min. 06 sek.

Lietuvė buvo viena iš 11 lengvaatlečių, gavusių vardinius kvietimus į Jokohamos maratoną.

Šiame straipsnyje: balčiūnaitėmaratonasJokohama