„Žalgiris“ - „Unicaja“: pralaimėjimas 68:86 (papildyta D.Maskoliūno komentaru)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai patyrė trečiąjį pralaimėjimą Eurolygos šešioliktuko G grupės varžybose. Trečiadienio vakarą žalgiriečiai Malagoje turėjo pripažinti "Unicaja" komandos pranašumą 86:68 (21:6, 19:23, 24:18, 22:21).

Starto penketai. "Žalgiris": Kalnietis, Pocius, Brownas, Klimavičius, Watsonas.

"Unicaja": Cookas, Dixonas, Jimenezas, Welschas, Archibaldas.

Pirmasis kėlinys. Rungtynės prasidėjo nerezultatyviai, sužaidus 4 min. 4:2 šeimininkų naudai. Taškus pelnė Watsonas. 5 min. jį keičia Begičius. Brownas, Kalnietis iš toli šaudo pro šalį. "Unicaja' įsibėgėja - 13:5. "Žalgiriui" vadovaujanti Maskoliūnas prašo minutės pertraukėlės. Bet krepšys ir toliau kaip užrištas, nekrenta net iš po krepšio. 8 min. "Žalgiris" atsilieka 6:17, pasibaigus pirmajam kėliniui - 6:21.

Antrasis kėlinys. Jį dvitaškiu su bauda pradeda Pocius. Dar prideda ir tritaškį, tačiau taškus renka ir varžovai, kurie 12 min. pirmauja 25:12, 14 min. - 29:12. Nuo šios akimirkos žaidimas pasikeitė, žalgiriečiai surengė greitų atakų, pagaliau iš toli pataikė Brownas ir 16 min. komandas skiria tik 8 taškai - 29:20. "Unicaja" treneris Renesesas prašo minutės. Po jos dviem baudom Begičius skirtumą mažina iki 29:23, tarsi pagauti įkvėpimo žalgiriečiai ir apsigina. 17 min. Brownas baudomis dar labiau mažina deficitą - 29:25. Kalnietis nepasinaudoja galimybe dar labiau sumažinti skirtumą ir tuo pasinaudoja "Unicaja", vėl truktelėdama į priekį - 36:27. Po 20 žaidimo min. šeimininkai pirmauja 40:29.

Rezultatyviausieji žaidėjai po dviejų kėlinių. "Žalgiris": Pocius 7, Begičius ir Brownas (1/5 tritaškių) - po 6, Watsonas 4, Kalnietis (5 rezult. perdavimai), Watsonas ir Šalenga - po 2.

"Unicaja": Printezis 10, Jimenezas 8, Archibaldas 6, Cookas ir Dixonas - po 5, Lima 4, Welschas 2.

Statistika po dviejų kėlinių ("Žalgiris" ir "Unicaja"). Dvitaškiai - 7/18 (39 proc.) ir 16/27 (59), tritaškiai - 2/12 (17) ir 2/5 (40), baudos - 9/13 (69) ir 2/2 (100), atkovota kamuolių - 16 ir 20, perimta - 6 ir 2, rezultat. perdavimai - 5 ir 10, klaidų - 12 ir 14.

Trečiasis kėlinys. 8-12 taškų laimi "Unicaja". 25 min. Cookas tritaškiu didina skirtumą iki 51:36. "Žalgiriui" gintis tampqa vis sunkiau. Tačiau po minutės žalgiriečiai skirtumą mažina 5 taškais. Į kovą metamas Milaknis - galbūt jam pavyks pataikyti iš toli? Beveik ties aikštės viduriu perėmęs kamuolį Begičius pats jį nusivaro prie varžovų krepšio ir krauna iš viršaus. Įkvepianti ataka, tačiau komandas vis tiek da skiria 10 taškų - 55:45. Paskutinė kėlinio minutė susiklosto nesėkmingai, žalgiriečiai praleidžia du tritaškius be atsako ir po 30 žaidimo min. "Unicaja" tvirtai pirmauja 64:47.

Ketvirtasis kėlinys. 35 min. "Unicaja" pirmauja 76:53. Mačo baigtis išspręsta. Aikštės šeimininkai laimėjo 86:68.

Rezultatyviausieji žaidėjai. "Žalgiris": Brownas (2/8 tritaškių) ir Pocius - po 11, Begičius 10, Šalenga 7, Kalnietis (7 rezult. perdavimai), Watsonas ir Klimavičius - po 6, Čapinas 5 (5 klaidos), Milaknis 3, Delašas 2, Juškevičius 1.

"Unicaja": Dixonas 16, Archibaldas 15, Printezis 14, Cookas 13, Jimenezas 10, Lima 9, Welschas 5, Dowdellas 4.

Statistika ("Žalgiris" ir "Unicaja"). Dvitaškiai - 17/35 (48) ir 27/47 (57), tritaškiai - 5/25 (20) ir 7/18 (38), baudos - 19/25 (76) ir 11/13 (84), atkovota kamuolių - 35 ir 35, perimta - 9 ir 8, rezult. perdavimai - 9 ir 19, klaidų - 25 ir 23.