„Žalgiris“ - „Unicaja“: ilgai laukta pergalė 89:84

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pasistengė susigrąžinti nuo jų nusigręžusią sėkmę. Kauno sporto halėje Eurolygos šešioliktuko ketvirtojo turo rungtynėse žalgiriečiai išplėšė pergalę iš Malagos „Unicaja".

Žalgiris" išplėšė pergalę 89:84 ir iškovojo pirmąją pergalę šešioliktuke.

Pozicijos. G grupėje „Unicaja“ turi vieną pergalę iš trijų galimų, „Žalgiris“ - nė vienos.

Akistatos. Vienintelę pergalę šešioliktuke „Unicaja“ iškovojo kovodama su „Žalgiriu“. Eurolygoje abi komandos tarpusavyje yra žaidusios 7 kartus, 4 dvikovas laimėjo „Žalgiris“.

Atsarginiai. Rungtynėms su „Unicaja“ Kauno komandos treneriai nutarė neregistruoti Šarūno Vasiliausko ir Povilo Butkevičiaus.

Žiūrovai. Bilietų prekyba į rungtynes su „Unicaja“ vyko vangokai, tad sporto halėje šįvakar yra tuščių vietų.

Sveikinimai. Po pirmojo rungtynių kėlinio „Žalgirio“ klubas 70-mečio proga pasveikino trenerį Henriką Giedraitį, kuris 15 sezonų gynė „Žalgirio“ garbę kaip žaidėjas, po to daugelį metų dirbo šios komandos treneriu.

Teisėjai. Rungtynėms teisėjaus Costas Mouzakis (Graikija), Recepas Ankarali (Turkija), Milivoje Jovčičius (Serbija).

Starto penketai. "Žalgiris": Kalnietis, Brownas, Šalenga, Klimavičius, Watsonas.

"Unicaja": Cookas, Rodrigesas, Printezis, Jimenezas, Archibaldas.

Pirmasis kėlinys. Komandos keičiasi greitais metimais, po dviejų min. 8:8. 5 min. 10:12 - pirmą kartą priekyje svečiai. Po 4 min. 14:14, tačiau antrą abejotiną pražangą per dvi minutes gauna Begičius. "Unicaja" kol kas visus taškus pelnė iš po krepšio. 8 min. po vienos Pociaus baudos ir tritaškio - 20:14. Pavyksta apsiginti ir iš po krepšio du taškus pelno Watsonas - 22:14. "Unicaja" treneris Renesesas prašo minutės pertraukėlės. Tačiau "Žalgiris" ir toliau neblogai žaidžia. 10 min. Milaknis padidina skirtumą iki 26:16, tačiau kitos atakos metu žalgiriečiai praleidžia tritaškį ir pirmasis kėlinys baigėsi 26:19 jų naudai.

Antrasis kėlinys. "Unicaja" pradeda spausti žalgiriečius, tačiau jiems pavyksta užpulti. Tačiau vėl stringa gynyba. 11 min. 31:23. Įsisiautėja Pocius ir po jo trijų tritaškių atakų 13 min. 37:26. Renesesas vėl prašo minutės. Watsonas skirtumą didina iki 39:26. dar tritaškį smeigia Šalenga - 42:28 beveik įpusėjus ketvirčiui.

Tačiau iškart pasipylė klaidos ir "Unicaja" pasinaudojo savo koziriu - greitomis atakomis. 15 min. skirtumas sumažėjo iki 42:35. Tik į aikštę sugrįžęs Begičius iškart užsidirba trečią pražangą.

17 min. iš turėtos persvaros liko tik 5 taškai - 42:37. Situaciją truputį pataiso Begičiaus dvitaškis su bauda. - 45:37. Po dviejų kėlinių - 50:41 "Žalgiris" priekyje.

Rezultatyviausieji žaidėjai po dviejų kėlinių. "Žalgiris": D.Šalenga 14, M.Pocius 13 (3/3 tritaškių), T.Watsonas 8, T.Klimavičius 4, M.Begičius 3, M.Brownas, A.Čapinas (5 rezult. perdavimai), M.Kalnietis ir A.Milaknis - po 2.

"Unicaja": Freelandas 10, Archibaldas 9, Jimenezas 8, Cookas 4, Rodriguezas, Printezis, Dowdellas, Welshas ir Blanco - po 2.

Trečiasis kėlinys. Jį tritaškiu pradeda Brownas - 53:41. Tačiau 26 min. skirtumas tirpsta iki 59:53., 28 min. - iki 61:57. 30 min. 68:59, bet praleidžiame Dowdello tritaškį su bauda - 68:63. Po 30 žaidimo min. žalgiriečiai pirmauja tik 68:65.

Ketvirtasis kėlinys. 32 min. prabyla Cookas, pataikęs tritaškį - 71:70. Viskas prasideda iš naujo. Tas ptas Cookas baudų metimais 33 min. persveria rezultatą "Unicaja" naudai - 72:71. Prasidėjo kova taškas į tašką. 35 min. Watsonas prasižengė ketvirtą kartą.

Likus pusantros min. ir "Žalgiriui" pirmaujant 84:82, teisėjai nė už nieką skiria nesportinę pražangą. Baudas sumeta Archibakdas, bet nuo atakos apisigynė "Žalgiris". Klimavičius pataiko baudas - 86:84. Vėl apsiginame, liko 51 sek. Čapinas meta baudas - 88:84. Renesesas prašo minutės. Klimavičius perima kamuolį! Liko 23 sek. Tadas meta baudas - 89:85. Pergalė!

Rezultatyviausieji žaidėjai. "Žalgiris": D.Šalenga ir M.Pocius po 17, A.Čapinas 14 (6 rezult.perdavimai), T.Klimavičius 12, T.Watsonas 10, M.Brownas 8, M.Kalnietis 6, M.Begičius 3, A.Milaknis 2.

"Unicaja": R.Archibaldas 17, J.Freelandas 16, O.Cookas ir Z.Dowdellas po 12, B.Rodriguezas 11, C.Jimenezas 8, G.Printezis 4, J.Welshas ir S.Blancas po 2.

Statistika ("Žalgiris" ir "Unicaja"). Dvitaškiai - 22/33 (66 proc.) ir 25/55 (45), tritaškiai - 9/21 (42) ir 6/12 (50), baudos - 18/23 (78) ir 16/16 (100), atkovota kamuolių - 31 ir 29, perimta - 6 ir 8, klaidų - 15 ir 10., naudingumo balai - 102 ir 92.