„Žalgiris“ tiesiausiu keliu pasiekė LKL pusfinalį

Kauno "Žalgirio" krepšininkai, kaip ir visi kiti anksčiau Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio barjerą peržengę šalies klubai, tiesiausiu keliu pasiekė čempionato pusfinalį.

Antrosiose ketvirtfinalio rungtynėse žalgiriečiai 100:77 (27:11, 25:21, 28:23, 20:22) sutriuškino Prienų "Rūdupį" ir serijoje iki dviejų pergalių triumfavo rezultatu 2:0.

Pusfinalyje "Žalgiris" susitiks su "Šiauliais", rašo krepsinis.net.

Svečiai jau pačioje rungtynių pradžioje čiupo jautį už ragų. Pirmąją trijų minučių atkarpą kauniečiai laimėjo 8:0, o dar po kelių minučių "Žalgirio" pranašumas išaugo perpus - 18:2. Aikštės šeimininkai šiaip ne taip atsigavo po patirto nokdauno ir puolime ėmė žaisti kur kas sėkmingiau. Tuo pačiu "Rūdupio" deficitas ištirpo iki dvylikos - 10:22. Tiesa, kėlinuko pabaigoje fortūna labiau šypsojosi žalgiriečiams, kurie po dešimties minučių pirmavo 27:11.

Antrojo ketvirčio pradžioje šeimininkams sunkiai sekėsi tvarkytis su užduotimis tiek puolant, tiek ginantis. O įsibėgėję "Žalgirio" žaidėjai ėmė didinti skirtumą ir 15-ąją minutę svečių pranašumas galiausiai pasiekė dvidešimties taškų ribą - 37:16. "Rūdupis" pagerino žaidimą puolime ir bandė mažinti atsilikimą, bet Kauno klubas rungtyniavo užtikrintai ir persvaros neiššvaistė. Po dviejų kėlinių "Žalgiris" tvirtai žengė priekyje - 52:32.

Po pertraukos žalgiriečiai ir toliau talžė savo varžovus. Dar net neįpusėjus trečiajam kėlinukui kauniečiai pirmavo jau 65:33. Tiesa, Gintautas Vileita ir Valdas Dabkus nesitaikstė su jų komandos triuškinimu ir pastatė "Rūdupį" ant kojų. Vis dėlto prieš lemiamą susitikimo dalį "Žalgirio" pranašumas nekėlė abejonių - 80:55.

Ketvirtajame kėlinyje beliko sutvarkyti formalumus. "Žalgiris" nesunkiai išlaikė solidų pranašumą ir tiesiausiu keliu pasiekė LKL pusfinalį.

"Žalgiris": P.Butkevičius 16 (7 atk. kam.), A.Čapinas 14 (7 atk. kam.), T.Klimavičius 13, A.Juškevičius 10, T.Watsonas (8 atk. kam.), M.Pocius ir A.Milaknis po 8, M.Delašas (9 atk. kam.) ir D.Šalenga po 7, M.Kalnietis 5 (5 rez. perd.), M.Begičius 4.

"Rūdupis": G.Orelikas 25 (7 atk. kam.), V.Dabkus 20, G.Vileita 18, E.Dainys 12, G.Andrijauskas 2.

Šiame straipsnyje: ŽalgirisLKLrūdupis