„Žalgiris“ – teisėjams: būkite objektyvūs

Skandalo istorijoje, kilusioje dėl teisėjavimo per Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynes tarp Vilniaus "Perlo" ir Kauno "Žalgirio", taškas dar nepadėtas.

Kreipėsi į asociaciją

Vakar "Žalgiris" oficialiai kreipėsi į Lietuvos krepšinio teisėjų asociaciją (LKTeA) ir išdėstė savo poziciją dėl arbitrų Mindaugo Večerskio, Rimanto Bielinio ir Tomo Langvinio darbo.

Kauniečių rašte teigiama, kad per vasario 26 d. LKL čempionato rungtynes teisėjai nekontroliavo situacijos aikštėje, toleravo šiurkštų žaidimą, kuris nebuvo adekvačiai stabdomas ir baudžiamas.

Skirtingas panašių epizodų traktavimas sudarė nevienodas sąlygas abiem komandoms, o dėl toleruojamo šiurkštaus žaidimo krepšininkams kilo nemaža grėsmė patirti traumas.

Žalgiriečiams yra nesuvokiamas sprendimas Vilniaus komandos rungtynėms paskirti tris šio miesto arbitrus. Toks sprendimas akivaizdžiai netelpa į kompetencijos rėmus ir sukelia papildomų spekuliacijų viešoje erdvėje.

Siekiant išvengti šališkumo ir tendencingo teisėjavimo, "Žalgiris" paprašė, kad ateityje LKL rungtynėms būtų skiriami arbitrai ne iš vieno miesto.

Nesilaikė neutralumo

"Nežinau, tyčia ar ne, bet neutralumo teisėjams nepavyko išlaikyti", – po varžybų Vilniuje svarstė "Žalgirio" sporto direktorius Rimantas Grigas.

"Žalgirio" strategas I.Zouras vertinti arbitrų darbą diplomatiškai atsisakė, tačiau užsiminė, kad, vykstant šiurkščiai kovai, baiminosi, jog jo auklėtiniai nepatirtų traumų.

"Kova buvo akivaizdžiai per kieta. Mūsų komandoje žaidžia nemažai nacionalinės rinktinės žaidėjų, kurių traumos būtų labai skausmingos visai Lietuvai", – pastebėjo graikas.

Rungtynes išanalizuos

LKTeA prezidentas Kęstutis Pilipauskas kol kas nuo konkretaus vertinimo susilaiko ir teigia, kad išvadas padarys išanalizavęs rungtynes.

"Gavome "Žalgirio" kreipimąsi ir į jį atsakysime, tačiau tikrai nemanau, kad tam reikės kviesti prezidiumo posėdį. Žiniasklaidoje ir visuomenėje šios rungtynės sukėlė nemažą rezonansą, tad privalome jas peržiūrėti. Atkreipiau dėmesį į kelis diskutuotinus epizodus, tačiau padaryti svarias išvadas nebuvus salėje, o tik peržiūrėjus vaizdo įrašą, gana sudėtinga. Televizijos kameros dažniausiai neapima visos aikštės. Tačiau pabandysime padaryti viską, kas įmanoma, ir į pretenzijas atsakysime. Klaidų daro visi", – dienraščiui sakė K.Pilipauskas.

Atsakymą "Žalgirio" krepšinio klubui LKTeA planuoja atsiųsti iki kitos savaitės pradžios.

Paklaustas, kodėl mačui buvo paskirti vieno miesto teisėjai, LKTeA prezidentas buvo konkretus: "Seniai esame atsisakę geografinio neutralumo principo, nes 21 iš 23 mūsų teisėjų priklauso Kaunui arba Vilniui. Tokią praktiką taikome jau seniai."

Pažeidimų netoleruos

"Žalgirio" ir "Perlo" rungtynėms vadovavę arbitrai – praėjusių metų LKL teisėjų reitingo vidutiniokai: M.Večerskis užėmė 7-ą vietą, R.Bielinis – 10-ą, o T.Langvinis – 12-ą.

Be to, T.Langvinis nuo 2010 m. spalio iki 2011 m. sausio neteisėjavo, nes nebuvo išlaikęs fizinio pasirengimo testo.

Teisėjus LKL rungtynėms skiria LKTeA. "Principas yra labai paprastas. Jei mūsų arbitrai neišvykę į tarptautines rungtynes, tuomet visada stengiamės, kad iš trijų bent vienas būtų iš pirmo dešimtuko. Šiose rungtynėse dirbo net du geriausiųjų dešimtukui priklausę arbitrai, tad, turint galvoje, kad čempionato lyderis susitiko su vos devintą vietą užimančia komanda, teisėjų kvalifikacija buvo net aukštesnė, nei reikėtų, – svarstė K.Pilipauskas. – Vis dėlto, jei peržiūrėję rungtynes pastebėsime rimtų pažeidimų, teisėjai neišvengs nuobaudų."

K.Pilipauskas neprisiminė nė vieno atvejo, kad kuris nors iš trijų "Perlo" ir "Žalgirio" mačui vadovavusių vilniečių per pastaruosius dvejus metus būtų sulaukęs kokių nors sankcijų už prastą darbą.

Komentaras.Tomas Langvinis (krepšinio teisėjas)

„Nemanau, kad turėčiau vertinti savo darbą. Tai ne mano pareiga. Lietuvos krepšinio teisėjų asociacijos vadovai peržiūrės rungtynių vaizdo įrašą ir pasakys savo nuomonę, pateiks paaiškinimą. Kol kas nuo bet kokių komentarų stengiuosi susilaikyti. Į visą šiomis dienomis žiniasklaidoje kilusį rezonansą stengiuosi nekreipti dėmesio ir atsiriboju. Nenoriu ir neturiu ką pasakyti. Teisėjo darbas – ne komentuoti. Arbitrai nekomentuoja nei krepšininkų, nei trenerių darbo. Mūsų pareiga – teisėjauti. Tą ir stengiamės daryti.“NAUJAUSI KOMENTARAI

Rička1

Rička1 portretas
Tai - cinizmo virsune. Zalgiris amzinai, pats musa ir pats rekia. Teiseju objektyvumu Zalgirio naudai stebisi jau ne tik Respublikoje, bet ir uz jos ribu. Zalgiris aktyviai besigindamas sukausto priesininku puolima ir gauna 2-3 kartus maziau prazangu uz pasyviai besiginancius priesininkus. Tai jau tampa taisykle. Trumpiau tariant, pjaunate saka ant kurios patys sedite. Jei teisejai bus objektyvus ( o gerai butu), jus nelaimesite nei vieno titulo iki sio desimtmecio pabaigos. Ir tai mazu maziausiai....

Rimas

Rimas portretas
Uzsiciaupk kaimieti! Sirk uz savo makulatura ir sedek ant puodo!

Rička1

Rička1 portretas
To2. Na nelok, nelok brangusis, kaulu as tau duosiu, va jei nori plius dar pabuciuosiu. Cpok
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių