„Žalgiris“ smogė „Neptūnui“ ir yra per žingsnį nuo finalo (komentarai)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai užtikrintai pradėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio seriją. Kauniečiai namuose 99:83 privertė kapituliuoti Klaipėdos „Neptūną“ ir atsirevanšavo už patirtą nesėkmę reguliariajame sezone.

Žalgiriečiai savo sąlygas diktavo nuo pat pirmųjų minučių ir ne kartą buvo įgiję 20 taškų pranašumą. Trečiojo kėlinio pradžioje klaipėdiečiams buvo pavykę skirtumą sumažinti iki 5 taškų, tačiau vėliau „Žalgiris“ spurtavo ir intriga išnyko galutinai.

Kauniečiai į LKL finalą galės žengti jau ketviradienį, kuomet „Švyturio“ arenoje žais atsakomąsias pusfinalio rungtynes.

„Neptūno“ strategas Kazys Maksvytis: „Visada smagu žaisti prieš tokią komandą. Mums tai puiki patirtis. Neapsidžiaugėme pusfinalyje gavę patį stipriausią varžovą. Džiaugiuosi savo komanda, kuri šiandien kovėsi. Galbūt kai kur pritrūko tikslumo, šalto proto. Puolime žaidėme tikrai neblogai, įmetėme daug taškų. Tikiuosi grįžti į Kauną šeštadienį, norėčiau, kad atsakomasis mačas susiklostytų sėkmingai“.

„Žalgirio“ vyriausiasis treneris Joanas Plaza: "Pralaimėjome šiems vaikinams prieš keletą savaičių, taigi turėjome pasimokyti iš savo klaidų. Džiaugiuosi, kad laimėjome, tačiau nesu patenkintais kai kuriais epizodais, dėl kurių nepavyko įtvirtinti persvaros. Tokių klaidų šioje sezono stadijoje turėtume nedaryti.

Šiandien daug eksperimentavome. Dabar mūsų laukia mačas Klaipėdoje, kur tikrai bus žymiai sunkesnė dvikova. Kodėl neįmetėme šimtojo taško? Todėl, kad tai padariusiam žaidėjui reikia pirkti picą komandos draugams. Aišku, juokauju. Man nepatinka tokios situacijos kaip NBA lygoje, kai likus pusei minutės tik bumsima kamuoliu ir nieko nedaroma. Aš noriu, kad kiekvieną kartą būtų kovojama iki pat pabaigos".

Statistika: „Žalgiris“: K. Lavrinovičius 22 (7 atk. kam.), D. Lavrinovičius 17, M. Popovičius 11 (7 rez. perd.), A. Juškevičus ir R. Kaukėnas po 9, O. Lafayette‘as ir R. Javtokas po 8.

„Neptūnas“: D. Gailius 21, V. Šarakauskas 15 (2/2 tritaškių), A. Butkevičius 13 (5/5 dvitaškių), R. Broadusas ir M. Mažeika po 10.

Rungtynių eiga

I kėlinys. „Žalgiris“ mačą pradeda tokiu penketu: Donnie McGrathas Vytenis Lipkevičius, Marko Popovičius, Darjušas Lavrinovičius ir Mario Delašas. M. Popovičius rungtynes pradeda taikliu tolimu metimu. D. Lavrinovičius prideda du taiklius baudos metimus.

Sėkminga „Neptūno“ atkarpa - 5 iš eilės M. Mažeikos taškai, D. Gailiaus dėjimas į krepšį su pražanga. Dvitaškiais kauniečių gretose atsako M. Popovičius, D. Lavrinovičius ir D. McGrathas. Įpusėjus kėliniui 14:10 pirmauja „Žalgiris“.

Kauniečiai didina apsukas ir susikrauna 10 taškų pranašumą - 20:10. A. Butkevičius gražia verpste suklaidina varžovą ir pelno 2 taškus. D. Gailius ketvirtį užbaigia tritaškiu. Sužaidus 10 min. 28:19 priekyje šeimininkai.

II kėlinys. K. Lavrinovičius taiklus iš toli. Kol kas broliai Lavrinovičiai „Žalgiriui“ pelnė 21 iš 33 komandos taškų. E. Dainys mažina svečių deficitą iki 8. Čia pat tritaškį smeigia R. Kaukėnas. A. Juškevičius ir K. Lavrinovičius prideda po dvitaškį. „Žalgiris“ pirmauja 40:27 (16 min).

D. Lavrinovičius už varžovų greitos atakos sustabdymą baudžiamas nesportine pražanga. A. Juškevičius pataiko iš toli paskutinę atakos sekundę. R. Broadusas atsako tuo pačiu. V. Šarakauskas pelno 2 taškus su pražanga, vėliau atsikovojęs kamuolį jis ženkliai sumažina „Neptūno“ atsilikimą. Po dviejų kėlinių „Žalgiris“ pirmauja 48:40.

Iki pertraukos rezultatyviausiai kauniečių gretose rungtyniavo K. Lavrinovičius (15 tšk), D, Lavrinovičius (12) ir M. Popovičius (5).

III kėlinys. D. Gailius pelno 10-ąjį savo tašką, O. Lafayette'as atsako tritaškiu. V. Šarakausko ir M. Mažeikos dvitaškiai kauniečiams palieka 5 taškų pranašumą.

D. Lavrinovičius pelno 2 taškus su pražanga. V. Šarakauskas pataiko iš 3 taškų zonos, antrąjį savo tritaškį smeigia ir O. Lafayette'as. D. Lavrinovičius kala kamuolį iš viršaus. Įpusėjus kėliniui žalgiriečiai vėl tolsta - 61:49 (25 min).

R. Javtokas deda iš viršaus. M. Popovičius tolimu šūviu didina šeimininkų pranašumą iki rekordinės 15 taškų žymos. „Žalgirio“ legionerius iš Kroatijos pataiko 3-iąjį savo tritaškį, vėliau sėkmingai asistuoja M. Kuzminskui, kuris pelno 2 taškus su varžovo pražanga ir didina skirtumą iki 20 taškų -72:52.

5 iš eilės A. Butkevičiaus taškai šiek tiek švelnina klaipėdiečių deficitą. A. Juškevius taikliai atakuoja iš toli. Po trijų kėlinių rezultatu 75:61 pirmauja „Žalgiris“.

IV kėlinys. D. Gailius ketvirtį vėl pradeda taikliu metimu. Kitoje atakoje perduoda kamuolį A. Butkevičiui, kuris deda jį iš viršaus. 77:66 priekyje žalgiriečiai (32 min).

Į veržlų A. Buktevičiaus reidą tuo pačiu atsako V. Lipkevičius. Sėkmingas žalgiriečių žaidimas abiejose aikštės pusėse leidžia ir toliau išlaikyti solidų pranašumą - 90:71 (36 min).

V. Šarakauskas smeigia savo antrąjį tritaškį. K. Lavrinovičius pelno 2 taškus su pražanga. Per likusį laiką „Žalgiris“ persvarą išlaikė ir šventė užtikrintą pergalę - 99:83.

Situacija prieš rungtynes

Kelias į pusfinalį. „Žalgiris“ LKL ketvirtfinalyje abu kart tiesiog nušlavė Kėdainių „Nevėžį“ (94:51 ir 91:71). Klaipėdiečių kelias į Kauną buvo kur kas komplikuotesnis: pirmose rungtynėse „Neptūnas“ Pasvalio „Pieno žvaigždes“ įveikė 85:71, o svečiuose sveiką kailį išnešė tik po 3 pratesimų (94:92).

Nuskriaudė. „Žalgiris“ dar tikrai neprimiršo balandžio 1 dienos. Būtent tada „Švyturio“ arenoje žalgiriečiai patyrė pirmąjį pralaimėjimą šio sezono šalies pirmenybėse (77:78). Kauniečių vyriausiasis treneris Joanas Plaza pažadėjo: „Antradienį vaizdas aikštelėje bus visiškai kitoks. „Neptūnas“, „Prienai“ ir „Lietuvos rytas“ yra klubai, kurie kiekvieną kartą, susidūrę su mumis, kovoja iš visų jėgų. Privalome neprarasti budrumo, nes galime būti stipriai nubausti“, – portalui kaunodiena.lt pasakojo ispanas.

Svečiai pasiruošę kautis. Vienas „Neptūno“ lyderių Deividas Gailius džiaugėsi, jog šioje serijoje nėra laikomi favoritais: „ Pergalė Klaipėdoje mums suteikė pasitikėjimo, bet dabar laukia nauja kova. Gal ir gerai, kad mūsų galimybių LKL pusfinalyje niekas rimtai nevertina. Galbūt bus lengviau psichologiškai.“, - portalui krepsinis.net kalbėjo gynėjo ir lengvojo krašto pozicijose žaisti galintis krepšininkas.

Istorija. LKL čempionams kelias į finalą niekada nebuvo sudėtingas. Kauniečiai ketvirtfinalio ir pusfinalio serijas visados laimėdavo „sausu“ rezultatu 2:0. Nuo pat lygos įkūrimo pirmenybėse žaidžiantis „Neptūnas“ dabartinę turnyro stadiją yra pasiekęs du kartus – 2006-2007 ir 2008-2009-ųjų sezonuose. Abu kartus klaipėdiečiai pralaimėjo pusfinalio serijas ir nusileido varžovams mažuosiuose finaluose dėl bronzos medalių.

Prognozė. Lažybų bendrovės „Neptūno“ šansus pasiekti pergalę vertina 7,5 karto mažiau nei šeimininkų. Ar „Žalgiris“ pasimokė iš klaidų ir išlietas prakaitas treniruotėse duos vaisių? Visi atsakymai jau šį vakarą.

Šiame straipsnyje: ŽalgirisNeptūnasLKLpusfinalis

as

as portretas
girdejau daug ziurovu arenoj. to ir reikejo tiketis po ryto rungtyniu. turiu abonenta, bet neisiu i arena siais metais ir nesiruosiu jo pratesti. neisivaizduoju kiek laiko praeis kol tas farsas pasimirs visiems.