„Žalgiris“ pratęsė pergalių seriją

Kauno „Žalgirio“ komanda sekmadienį pratęsė krepšinio maratoną sužaisdama trečiąsias rungtynes per 4 dienas. Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito diviziono dvikovoje žalgiriečiai išvykoje pranoko Kėdainių „Nevėžio“ ekipą 83:52 (11:15, 26:14, 18:8, 28:15).

Tai buvo penktoji kauniečių pergalė BBL čempionate. Mače su „Nevėžiu“ pirmieji taškai buvo pelnyti tik sužaidus pustrečios minutės. Pasižymėjusiam Travisui Watsonui reikėjo palaukti dar 4 minutes, kol prie jo prisijungė ir kiti žalgiriečiai. Per tą laiką kėdainiečiai įgijo menką persvarą ir po nerezultatyvaus pirmojo kėlinio buvo priekyje 15:11.

Antrojo ketvirčio pradžioje savo sėkmingą pasirodymą tęsė „Nevėžio“ gynėjas Darius Gvezdauskas, suteikęs savo komandai 6 taškų pranašumą (19:13), tačiau komandinėmis pastangomis kauniečiai ėmė mažinti skirtumą. Marcuso Browno tritaškis „Žalgirį“ priartino iki minimumo (24:25) ir pradėjo 4 minučių spurtą 16:4, kuris užbaigė antrąjį kėlinį. Rezultatyvios atkarpos metu išsiskyrė T.Watsono ir Tado Klimavičiaus duetas, surinkęs 11 taškų ir leidęs Kauno ekipai pirmauti 37:29.

Po didžiosios pertraukos žalgiriečiai dar labiau suaktyvino savo gynybą ir pamažu krovėsi persvarą. Dar kartą dėjimu ataką baigė T.Klimavičius (42:39), baudas sumetė T.Watsonas ir Artūras Milaknis (51:37), o tiksint paskutinėms trečiojo kėlinio sekundėms Martynas Pocius dėjimu įtvirtino rezultatą 55:37.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui pagaliau užsikūrė ir „Žalgirio“ puolimo mašina. Du tritaškius įmetė A.Milaknis, kartą taiklus iš toli buvo M.Pocius (68:41), o po krepšiu galingai žaidė Povilas Butkevičius ir Povilas Čukinas, kartu per kėlinį surinkę 14 taškų. Tritaškį pataikė ir Siim-Sander Vene, o P.Čukino dėjimas užfiksavo galutinius skaičius švieslentėje - 83:52.

Kitas artimiausias rungtynes „Žalgiris“ sužais spalio 21 d. namuose su Vilerbano „Asvel“ komanda.

„Žalgiris“: M.Pocius 14, T.Watsonas 14 (8 atk. kam., 5 per. kam., 6 kld.), P.Čukinas 10 (5 atk. kam.), T.Klimavičius 9 (9 atk. kam.), A.Milaknis 8, P.Butkevičius 8, M.Brownas 7, M.Kalnietis 5 (5 rez. perd.), Ž.Janavičius 4 , S.Vene 3, D.Šalenga 1, A.Juškevičius 0.

„Nevėžis“: D.Gvezdauskas 16, E.Dimša 8 (7 atk. kam.), G.Maciulevičius 8, M.Simonavičius 8.

Šiame straipsnyje: BBLŽalgiris