„Žalgiris“ po pertraukos sudorojo Čekijos čempionus (komentarai)

Sekmadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai savo arenoje žaidė VTB Vieningosios lygos rungtynes su Nymburko CEZ komanda ir iškovojo pergalę 90:70. Žalgiriečiai pirmajame kėlinyje ypač prastai gynėsi, svečiams iki pertraukos pavyko su aikštės šeimininkais kovoti kaip lygūs su lygiais.

Tačiau pailsėję „Žalgirio“ krepšininkai iš karto įjungė aukštesnę pavarą ir viskas atsistojo į savo vietas.

Joanas Plaza, „Žalgirio“ komandos treneris: „Visada norėtųsi pirmauti nuo pat pirmosios minutės ir laimėti be vargo, bet tai nėra Dineilendas. Dar neseniai kovojome Eurolygoje su „Olympiacos“, tad nelengva persijungti į kitas varžybas. Po praėjusių rungtynių daugelis buvo nusiminę, bet reikia suprasti, kad pralaimėjimai, ypač Eurolygos čempionams - sezono dalis. Svarbiausia, kad komanda tobulėtų. Šį kartą antroje mačo pusėje perėmėme iniciatyvą ir pabaigėme darbą. Malonu, kad prie to prisidėjo mūsų ekipos jaunimas“.

Kšištofas Lavrinovičius, „Žalgirio“ puolėjas: „Nebuvo lengva, ypač pirmąją pusę. Blankiai žaidėme gynyboje. Antroje pusėje susitvarkėme, ėmėme stipriau gintis – tuo mes ir pasižymime. Daug padėjo mūsų jaunimas, suteikė šviežumo, lengvumo. Antroje pusėje nulėmėme mačo baigtį“.

Ronenas Ginzburgas, ČEZ ekipos treneris: „Rungtynes pradėjome gerai, gerai sužaidėme 25 min., bet vėliau kauniečiai mus pribloškė. Rungtyniaujant tokioje arenoje, su tokiu varžovu mūsų pasirodymas buvo visai neblogas. Lyginant su neseniai žaistomis dviem rungtynėmis Europos taurėje su „Prienais“, mes šiandien pasirodėme gana gerai“.

„Žalgiris“ VTB Vieningosios lygos turnyre buvo iškovojęs keturias pergales ir patyręs vieną pralaimėjimą. Kauniečiai vienintelį kartą suklupo Rygoje, kai 72:77 nusileido VEF ekipai. Žalgiriečiai B grupėje užima antrąją vietą.

Tik du kartus laimėję ir patyrę keturias nesėkmes Čekijos čempionai tarp dešimties komandų yra aštunti.

Prieš šią dvikovą komandos skirtingai pasirodė Europos turnyruose. „Žalgiris“ Eurolygoje 63:77 pralaimėjo Pirėjo „Olympiacos“ krepšininkams, o Nymburko ekipa Europos taurės turnyre 90:66 sutrypė „Prienus“.

Pirmasis kėlinys. „Žalgiris“ rungtynes pradėjo tokios sudėties: Ibrahimas Jaaberas, Marko Popovičius, Mindaugas Kuzminskas, Kšištofas Lavrinovičius, Jeffas Foote'as.

Pirmuosius taškus baudos metimais pelnė Vojtechas Hrubanas, tačiau Marko Popovičius tuoj pat rezultatą išlygino - 2:2. Vėliau iniciatyvą perėmė svečiai, 5-ąją minutę po Radoslavo Rančiko dvitaškio jie įgijo 7 taškų persvarą - 12:5.

„Žalgiris“ atsakė spurtu 5:0 ir po Mindaugo Kuzminsko tritaškio atsilikinėjo tik 10:12. Tačiau svečiai iš Čekijos pelnė aštuonis taškus be atsako ir įgijo dviženklę persvarą - 20:10.9 min. CEZ pirmavo net 25:12. Kėlinio pabaigoje kauniečiams pavyko sumažinti varžovų pranašumą. Po pirmojo ketvirčio „Žalgiris“ atsilikinėjo 18:25. Per pirmąsias dešimt minučių svečiams net 10 taškų pelnė V. Hrubanas.

Antrasis kėlinys. 12 min. po Tremmello Dardeno metimo komandas skyrė tik trys taškai (22:25), tačiau netrukus svečiai vėl nutolo - 22:29. 15 min. iš toli pataikė Kšištofas Lavrinovičius - 30:34. Po K.Lavrinovičiaus dvitaškio „Žalgiris“ visai priartėjo - 32:34. 16 min. Oliveris Lafayette'as pagaliau rezultatą išlygino - 34:34. Tačiau Nymburko komanda vėl spurtavo - 36:41. Komandos išėjo ilsėtis svečiams pirmaujant 43:40.

Iki pertraukos „Žalgirio“ komandoje rezultatyviausiai žaidė T. Dardenas (11 taškų) ir K. Lavrinovičius (7). CEZ ekipai 12 taškų pelnė V. Hrubanas, po 10 R. Rančikas ir Michaelas Tayloras.

Trečiasis kėlinys. Po pertraukos pirmuosius taškus pelnė K. Lavrinovičius - 42:43. 23 min. po M. Kuzminsko ir K. Lavrinovičiaus tolimų šūvių „Žalgiris“ pagaliau išsiveržė į priekį - 48:46. Netrukus LKL čempionai įgijo 9 taškų persvarą - 55:46, o trečiojo kėlinio viduryje pirmavo 58:46. Po pertraukos „Žalgiris“ laimėjo atkarpą net 18:3.

26 min. po Pauliaus Jankūno dvitaškio „Žalgiris“ įgijo 13 taškų persvarą - 60:47. Svečiai rungtyniavo gerokai prasčiau nei pirmoje mačo dalyje. 28 min. Čekijos komanda truputį sumažino atsilikimą - 62:54. 29 min. po Radeko Nečo metimo komandas skyrė tik penki taškai (64:59).

Mario Delašui pataikius iš toli „Žalgiris“ vėl atitrūko - 67:59.Po trijų kėlinių LKL čempionai įgijo 10 taškų persvarą (71:61).

Ketvirtasis kėlinys. Paskutinį kėlinį tolimu metimu pradėjo svečiai iš Čekijos - 71:64. Aikštės šeimininkai atsakė septyniais taškais iš eilės ir po P. Jankūno tritaškio įgijo rekordinę persvarą - 78:64.Netrukus ji dar labiau išaugo. Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti keturias minutes „Žalgiris“ pirmavo 81:64.

Vėliau Kauno komandos pranašumas išaugo iki 21 taško (85:64).39 min. po Ado Juškevičiaus metimo komandas skyrė net 24 taškai - 90:66. Mačo pabaigoje svečiams pavyko truputį sumažinti atsilikimą, „Žalgiris“ iškovojo pergalę rezultatu 90:70.

Kauno „Žalgiris“ - Nymburko CEZ 90:70 (18:25, 22:18, 31:18, 19:9)

„Žalgiriui“ taškų pelnė: K. Lavrinovičius 19, T. Dardenas 13, M. Popovičius 11, M. Kuzminskas 10, P. Jankūnas 9, R. Kaukėnas 8, A. Juškevičius 7, M. Delašas 5, O. Lafayette'as 4, I. jaaberas ir J. Foote'as po 2.

CEZ: M. Tayloras 19, R. Rančikas 16, V.Hrubanas 12.

Juozapas portretas
"Sirgau" prie televizoriaus namie, tačiau už 5 Lt kitą kartą, jei toks bus, atsivesiu būrį pensininkų... AČIŪ UŽ PERGALĘ.