„Žalgiris“ palaužė Rusijos krepšinio vicečempionus

Kauno „Žalgiris“ sėkmingai pradėjo VTB Vieningosios krepšinio lygos turnyrą – savo aikštėje 75:69 nugalėjo Rusijos vicečempionę Maskvos „Chimki".

Kauniečių gretose nebuvo sirguliuojančio gynėjo Marcuso Browno. „Žalgirio“ treneriai dvikovai su „Chimki“ neregistravo vidurio puolėjo Omaro Samhano. Varžovų ekipai negalėjo padėti traumuotas atakuojantis gynėjas Thomasas Kelatis.

Per pirmąją mačo dalį nė viena ekipa nebuvo įgijusi didesnės nei 4 taškų persvaros. 1-ajame kėlinyje po Benjamino Eze baudos metimo „Chimki“ pirmavo 15:11, o 2-ajame kėlinyje, pataikius Martynui Pociui, žalgiriečiai buvo priekyje 34:30. Kauniečiai pralaimėjo kovą dėl kamuolio 14:23, bet rečiau klydo – 3:8.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje žalgiriečiai pamėgino atsiplėšti – 57:53, bet netrukus „Chimki“ išlygino. Per paskutines dvi rungtynių minutes tris „Žalgirio“ atakas iš eilės sėkmingai užbaigė Tadas Klimavičius – 71:63.

„Chimki“ anksčiau nei mes pradėjo varžybų sezoną, todėl yra geresnės sportinės formos. Džiaugiuosi, kad mūsų vyrai mačo pabaigoje pademonstravo tvirtą charakterį. Neabejoju, kad „Žalgirio“ žaidimas vis gerės“, - po rungtynių sakė „Žalgirio“ strategas Aco Petrovičius.

Pirmąją pergalę VTB Vieningosios lygos turnyro B grupėje iškovojo Tomo Pačėso vadovaujama Gdynės „Asseco Prokom“ komanda, svečiuose 76:63 (21:15, 23:17, 16:12, 16:19) įveikusi Rygos VEF ekipą, kurią treniruoja Rimas Kurtinaitis.

Nugalėtojams 18 taškų pelnė Robertas Brownas, 13 – Filipas Videnovas, 11 – Ronaldas Burrellas, 10 – Michaelas Wilksas. VEF ekipoje išsiskyrė Sandis Valteris – 14 taškų bei Artiomas Parachovskis ir Derekas Williamsas, surinkę po 10 taškų.

„Žalgiris“, „Chimki“ ir „Asseco Prokom“ šį sezoną susitiks ir Eurolygos turnyro A grupėje.

Rungtynių statistika

„Žalgiris“ – „Chimki“ 75:69 (16:17, 21:18, 14:16, 24:18). M.Pocius 18 taškų (3/4 dvitaškių. 3/4 tritaškių, 3/3 baudų), T.Delininkaitis 11, M.Begičius (7 atkovoti kamuoliai) ir D.Collinsas (6 rezultatyvūs perdavimai) po 9/V.Fridzonas 19 (6 atkovoti kamuoliai), K.Langfordas 17, B.Eze ir Z.Planiničius (5 rezultatyvūs perdavimai) po 9.

Šiame straipsnyje: ŽalgirisVTBChimki