„Žalgiris“ nutraukė nesėkmių Eurolygoje seriją (papildyta)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nutraukė septynių iš eilės pralaimėjimų seriją Eurolygoje. Ketvirtadienį sporto halėje žalgiriečiai 68:61 nugalėjo Zagrebo „Cibona“ komandą.

Trūko tik vieno dalyko - didesnio nei 12 taškų skirtumo. Tačiau ši pergalė išsaugojo žalgiriečių viltis patekti į antrąjį Eurolygos etapą.

Staigmena. „Cibona“ komanda ketvirtadienį neatvyko į ryto treniruotę, vadinamąjį pamėtymą. „Žalgirio“ klubo atstovai tvirtino, kad tokio atvejo, kai komanda atsisako ryte pamėtyti į krepšį, dar nėra buvę. Ar tai reiškia taktines gudrybes, ar itin prastą komandos nusiteikimą dėl finansinių problemų?

Nuostoliai. Kroatų klubas Kaune rungtyniaus be vieno savo lyderių Jamonto Gordono, kuris pratęsė Kalėdų atostogas Amerikoje.

Arena. Sporto halė šįvakar bus sausakimša. Rungtynių dieną kasoje buvo likę tik keli brangiausieji bilietai, todėl pradėta prekiauti bilietais, skirtais stovėti.

Akistatos. Pirmąjį „Žalgirio“ ir „Cibona“ mačą Zagrebe 64:52 laimėjo aikštės šeimininkai.

Padėtis. A grupėje „Žalgiris“, turintis vieną pergalę iš aštuonių galimų, žengia paskutinis, šeštas. „Cibona“, laimėjusi dukart, yra penkta. Tačiau abi komandos iki tarpusavio dvikovos dar turi šansų prasibrauti į Eurolygos šešioliktuką. „Žalgiriui“, pergalės prieš „Cibona“ atveju, reikės laukti ir Vilerbano ASVEL nesėkmių.

Debiutas. „Žalgirio“ vyriausiajam treneriui Ramūnui Butautui mačas su „Cibona“ bus apskritai pirmosios rungtynės Eurolygoje.

Teisėjai: Guerrino Cerebuchas (Italija), Borisas Ryžikas (Ukraina), Sergejus Zaščiukas (Ukraina).

Starto penketai. "Žalgiris": Kalnietis, Brownas, Šalenga, Watsonas, Klimavičius.

"Cibona": Rozičius, Princas, Tomasas, Radosevičius, Bagaričius.

Pirmasis kėlinys. Pirmoji R.Butauto naujovė - Klimavičius starto penkete - iškart davė rezultatą: Tadas pelnė pirmąjį tritaškį. Po dukart sėkmingų pastangų gynyboje ir Watsono dvitaškio "Žalgiris" išsiveržė į priekį 5:0, o T.Klimavičius netrukus išprovokavo ir nesportinę pražangą, kurią realizavo dviem baudomis, o dar du taškus iš po krepšio pridėjo Watsonas - 9:0. Dar kartą sėkmingai apsigynę, žalgiriečiai surengė ir rezultatyvią ataką - vėl pasižymėjo šeštą tašką pelnęs amerikietis Watsonas - 3 min. 11:0.  Nepataikius M.Tomasui, po greitos atakos pirmuosius taškus pelnė ir Kalnietis - 13:0.

Po "Cibona" min. peertraukėlės kroatų ekipa sugebėjo pristabdyti "Žalgirio" puolėjų tandemą. Bagaričių pakeitęs Andričius 4 min. pelnė pirmuosius taškus su bauda - 13:3. 8 min. po Browno tritaškio ir septinto iš eilės taško kauniečiai priekyje 22:6.

Po ilgos pertraukos aikštėje per Eurolygos rungtynes pasirodė Vasiliauskas, pakeitęs Kalnietį. Jis greitai atidarė savo taškų sąskaitą, pataikęs dvi baudas - 24:8. Po pirmojo kėlinio "Žalgiris" įtikinamai pirmauja - 24:10.

Antrasis kėlinys. Ir šį ketvirtį taikliu tritaškiu pradėjo Klimavičius - 27:10. Netrukus svečiai pradėjo gintis aikšte ir žalgiriečių atakos pradėjo strigti. Tačiau skirtumą leido išsaugoti gera gynyba. "Žalgiris" prisitaikė prie šios gynybos sistemos ir po Browno ir Šalengos tritaškių bei vieno Dainiaus dvitaškio kauniečiai 15 min. buvo priekyje 37:18.

16 min. Butautas į aikštę vietoje Klimavičiaus įleido estą S.Sander Venę. 17 min. Šalenga persvarą padidino iki 20 taškų - 39:19. Tačiau tuoj pat trečią kartą prasižengė Brownas. Jį keičia Pocius. Paskutinėmis kėlinio minutėmis žalgiriečių veiksmai puolant vėl truputį išsiderino ir varžovams prieš didžiąją pertrauką pavyko sumažinti skirtumą iki 39:23.

Rezultatyviausieji žaidėjai po dviejų kėlinių. "Žalgiris": M.Brownas 10 (4 rezult. perd.), D.Šalenga 9, T.Klimavičius 8, T.Watsonas 6, Š.Vasiliauskas, M.Kalnietis ir M.Begičius - po 2.

"Cibona": M.Tomasas 10, M.Rozičius 8, L.Andričius 5.

Statistika po dviejų kėlinių ("Žalgiris" ir "Cibona"). Dvitaškiai - 8/16 (50 proc.) ir 6/16 (37), tritaškiai - 5/11 (45) ir 0/7 (0), baudos - 8/8 (100) ir 11/13 (84), atkovota kamuolių - 19 ir 11, perimta - 3 ir 2, klaidos - 6 ir 6, rezultatyvūs perdavimai - 7 ir 0, blokai - 2 ir 1.

Trečiasis kėlinys. Po pertraukos taškų sąskaitą tritaškiu pirmieji atidaro svečiai - 39:26. 23 min. "Cibona' priartėja iki 29:41 ir R.Butautas priverstas prašyti min. pertraukėlės. Bet varžovai jau atsigavo ir skirtumas toliau mažėja - 24 min. 41:32.

Vis dėlto "Žalgirio" krepšininkai sugebėjo po to pelnyti penkis taškus be atsako ir vėl tapo ramiau - 46:32. Komandos vėl apsikeitė keliomis netaikliomis atakomis, o jas nutraukė Klimavičius dvitaškiu su bauda - 49:32. Bet ir vėl atodūsis buvo laikinas - svečiai pataikė du tritaškius ir skirtumas ištirpo iki 51:40. R.Butautas prašo min. pertraukėlės.

Nuo 23 min. žalgiriečiai žaidžia be tris pražangas turinčio Watsono.

"Cibona' vėl ginasi aikšte ir "Žalgiriui" kyla daug problemų puolant. Kauniečiams 30 min. padeda patys varžovai - Andričius prasižengia ketvirtą kartą ir dar gauna techninę pražangą, kuri yra penktoji. Šią situaciją žalgiriečiai išnaudojo pelnę tris taškus baudomis, tačiau taiklios atakos surengti nepavyko. Po 30 žaidimo min. "Žalgiris" pirmauja 54:40.

Ketvirtasis kėlinys. Šio kėlinio pradžia, kad "Cibona" nenusiteikusi be kovos atiduoti pergalės ar bent jau pralaimėti didesniu nei 12 taškų skirtumu. Komandos apsikeitė taikliais metimais ir tik Browno bei Kalniečio tritaškiai 33 min. leido įkvėpti gaivaus oro gurkšnį - 62:44. Perasovičius iškart prašo min. pertraukėlės.

35 min. atsitiko blogiausia, kas galėjo nutikti - regis, čiurnos traumą patyrė Watsonas. 36 min. ketvirtą kartą prasižengė Begičius, o kitos atakos metu - ir penktąjį.  "Cibona" vis lengviau pelno taškus ir 37 min. "Žalgirio" pranašumas tirpsta iki 64:52.

Tomasas tritaškiu 39 min. mažina skirtumą iki 68:58, o "Žalgirio" ataka netaikli. Likus 46 min. dar vienas tritaškis palaidoja viltis laimėti 12 taškų skirtumu - 68:61.

Rezultatyviausieji žaidėjai: M.Brownas 20, T.Klimavičius 12, D.Šalenga 11, T.Watsonas 10, M.Begičius 6, M.Kalnietis 5, Š.Vasiliauskas ir S.S.Venė po 2.

"Cibona": M.Tomasas 18, V.Princas ir M.Rozicius po11, L.Andričius ir D.Bagaričius - po 5, B.Bogdanovičius, R.Troha ir T.Zubčičius - po 2.

Statistika. Dvitaškiai - 14/30 (47 proc.) ir 14/34 (41), tritaškiai - 8/21 (38) ir 6/19 (32), baudos - 16/19 (84) ir 15/21 (71), atkovota kamuolių - 37 ir 25, perimta - 3 ir 4, klaidos - 14 ir 7, rezultatyvūs perdavimai - 12 ir 6, blokai - 4 ir 2,naudingumas - 77 ir 46.