„Žalgiris“ neatsilaikė prieš „Nižnij Novgorod“ komandą

Šeštadienio vakare Kauno „Žalgiris“ Žemutiniame Naugarde (Rusija) VTB Vieningosios lygos rungtynėse susitiko su vietos „Nižnij Novgorod“ komanda. Pergalę rezultatu 85:79 šventė Rusijos ekipa.

Iškovojusi šeštąją pergalę per 11 rungtynių „Nižnij Novgorod“ pakilo į trečiąją vietą grupėje. Žalgiriečiams tai buvo šeštasis pralaimėjimas per 11 mačų. Spalio mėnesį „Žalgiris“ namuose pralaimėjo Rusijos klubui rezultatu 86:92.

Visų rungtynių metu nuolat keitėsi pirmaujanti komanda. Sėkmingai sužaisdami trumpas atkarpas žalgiriečiai prisivydavo šeimininkus ir persverdavo rezultatą savo naudai. Tačiau, Žemutinio Naugardo krepšininkai atsakydavo tokiomis pačiomis sėkmingomis atakų serijomis ir susigrąžindavo dviženklį pranašumą. Stabiliau sužaidę lemiamą ketvirtį Rusijos ekipos krepšininkai iškovojo dar vieną pergalę VTB Vieningosios lygos turnyre.

Rungtynės
Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ komandos startinis penketas: Ernestas Bremeris, Andrejus Ivanovas, Semionas Antonovas, Artiomas Jakovenko, Michalas Ignerski.
Kauno „Žalgirio“ komandos startinis penketas: Mantas Kalnietis, Tomas Delininkaitis, Sonny Weemsas, Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas.

Rungtynes sparčiu tempu pradėję šeiminkai, daugiausia lenko puolėjo M.Ignerskio pastangomis įgijo persvarą. Žalgiriečiai daugiausiai stengėsi žaisti per savo aukštaūgius. R.Javtokas išnaudodamas ūgio persvarą prieš savo varžovus, mažino skirtumą ir vertė priešininkus prasižengti. Vienu metu „Nižnij Novgorod“ komanda pirmavo devyniais taškais (23:14). Tačiau, kėlinį kauniečiai baigė atkarpa 10:0 ir išsiveržė į priekį (23:24).

Antrojo kėlinio pradžioje svečiai toliau tęsė sėkmingą pasirodymą, bet Žemutinio Naugardo komanda, pakartojusi „Žalgirio“ pasirodymą pirmajame kėlinyje,  spurtavo 11:0 (36:32) ir susigrąžino pranašumą. Įsibėgėję šeimininkai buvo įgiję net dviženklį pranašumą (48:37), bet žalgiriečiams pavyko šiek tiek sumažinti atsilikimą ir baigti pirmąją rungtynių pusę turint tik 7 taškų deficitą (50:43).

Po didžiosios pertraukos savo individualų šou tęsė M.Ignerskis. Trečiojo ketvirčio pradžioje savo sąskaitoje jis turėjo jau 22 taškus. "Žalgirio„ komandoje lyderio vaidmens ėmėsi Marko Popovičius. Trečiojo kėlinio viduryje jis buvo įmetęs jau 5 tritaškius, o jo komanda priartėjo prie šeimininkų (59:55). Po sėkmingų P.Jankūno ir Milovano Rakovičiaus atakų svečiai vėl išsiveržė į priekį. Tačiau amerikietišku kalnelius primenančių rungtynių trečiąjį kėlinį sėkmingiau baigė “Nižnij Novgorod" komanda (65:60).

Paskutinės rungtynių dalies pirmąją pusę šeimininkams sėkmingai sekėsi tvarkytis su varžovų puolimu. „Nižnij Novgorod“ komanda išlaikė kelių taškų pranašumą. Įpusėjus kėliniui Rusijos komanda pirmavo sepyniais taškais (75:68). M.Kalnietis po kelių atakų tritaškiu sumažino skirtumą iki 4 taškų (78:74). Likus pusei minutės iki rungtynių pabaigos „Nižnij Novgorod“ turėjo šešių taškų pranašumą. Svečiams pavyko šį skirtumą sumažinti dvitaškiu. Tačiau, klaidų virtinė neleido kauniečiams išsigelbėti šiose rungtynėse. „Nižnij Novgorod“ rungtynes laimėjo rezultatu 85:79.

Daugiausiai taškų „Nižnij Novgorod“ pelnė: M.Ignerskis - 27, A.Jakovenko - 22, E.Bremeris - 9.
Daugiausiai taškų „Žalgiriui“ pelnė: M.Popovičius - 17, P.Jankūnas - 15, M.Rakovičius - 10, M.Kalnietis ir R.Javtokas - po 9.

Šiame straipsnyje: ŽalgirisNižnij NovgorodVTB

Rimas

Rimas portretas
Zalgiris, deja, duobeje. ir tai labai liudina. Praleisti i savo krepsi nuo eilines komandos 50 tasku per 2 kelinius daugiau nei GEDA!!!!!! Puolimas stringa, zaidejai nezino ka reikia daryti aiksteleje...