„Žalgiris“ - „Montepaschi“: pralaimėjimas 64:84 (papildyta)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko sukurti stebuklo ir įveikti Sienos "Montepaschi" krepšininkų jų pačių arenoje. Vieni Eurolygos favoritų žalgiriečiams buvo per kietas riešutas. "Montepaschi" laimėjo ir be Kšyštofo Lavrinovičiaus 84:64.

Teisėjai. Rungtynėse teisėjavo Danielis Hierrezuelo (Ispanija), Luisas Lopesas (Portugalija) ir Elias Koromilas (Graikija).

Nuostolis. "Montepaschi" net neregistravo Kšyštofo Lavrinovičiaus, kuris negalėjo žaisti dėl nugaros skausmų. Tačiau išvakarėse klubo atstovai dar skelbė, kad problemos nėra rimtos ir Lietuvos krepšininkas galės žaisti.

Rungtynės prasidėjo. 4 min. "Žalgiris" laimi 8:7, 6 min. - 13:11. Tačiau netrukus kauniečiai pralaimėjo atkarpą 0:9 ir 8 min. jau atsiliko 13:18. Tačiau jie nesutriko. Martyno Pociaus tritaškis gerokai įkvėpė komandą, o paskutinę kėlinio sekundę pataikė iš po krepšio ir Mirza Begičius. "Žalgirio" deficitas po pirmojo kėlinio - tik du taškai - 21:23. Žalgiriečiai gerai kovojo dėl kamuolio, tačiau vėl neleistinai daug klydo - pirmajame ketvirtyje jie prarado kamuolį 6 kartus.

Antrasis kėlinys. Dainius Šalenga tritaškiu persvėrė rezultatą savo naudai - 24:23. Tačiau ir vėl sekė nesėkminga atkarpa ir "Montepaschi" atsitiesė - 35:24. Marcusas Brownas 13 min. buvo nubaustas trečiąja pražanga. Po to kelių minučių atkarpą 6:0 laimėjo žalgiriečiai ir priartėjo iki 30:35. Jie itin stengėsi gynyboje, tačiau puolime neretai trūko sėkmės, daug metimų iš po krepšio nepasiekė tikslo. Tuo pasinaudojo Sienos ekipa ir 20 min. vėl atitrūko 45:30. Regis, šis smūgis paveikė psichologiškai žalgiriečius, kurie kažkodėl leido paskutinę kėlinio sekundę leido iš toli atakuoti varžovų snaiperiui T.McIntyre'ui - 30:48.

Žalgiriečiai per pirmąsias 20 min. laimėjo kovą dėl kamuolio 17:16, tačiau suklydo 10 kartų, o varžovai - tik 3.

Rezultatyviausieji žaidėjai po dviejų kėlinių. "Žalgiris": D.Šalenga 9 (2/2 tritaškių, 4 atkovoti kamuoliai), T.Watsonas 8, M.Begičius (2 blokai) ir M.Kalnietis (3 rez. perdavimai) - po 4, M.Pocius 3 (3 klaidos), M.Brownas 2.

"Montepaschi": T.McIntyre'as (4 rez. perdavimai), B.Eze (2 blokai), R.Sato (5 atkovoti kamuoliai) - po 8.

Trečiasis kėlinys. Žalgiriečiai bando kautis - 24 min. 36:50. Tačiau 27 min. po tritaškio šeimininkai vėl nutolsta - 59:40, o 28 min. - 63:42. Tokiu skirtumu "Montepaschi" pirmavo ir po trijų kėlinių - 65:44. Po šio ketvirčio "Žalgiris" varžovams nusileido ir kovojant dėl kamuolio (23-24).

Ketvirtasis kėlinys. "Montepaschi" sekasi viskas, tikslą pasiekia bet kokie metimai ir 32 min. "Žalgiris" atrodo galutinai palaužtas - 44:70. 39 min. žalgiriečiai sumažino skirtumą iki padoraus - 59:77, o galutinis rezultatas - 64:84. "Žalgiris" patyrė pirmąjį pralaimėjimą A grupėje, o Sienos ekipa įsirašė antrąją pergalę.

Rezultatyviausieji žaidėjai. "Žalgiris": M.Brownas 17 (2/3 dvitaškių, 3/3 tritaškių, 4/4 baudų), D.Šalenga 13, T.Watsonas 10 (6 atkovoti kamuoliai, 4 klaidos), M.Begičius 7, M.Pocius 5 (5 klaudos), M.Kalnietis 4 (4 rez. perdavimai, 4 klaidos), T.Klimavičius (5 atkovoti kamuoliai, 4 blokai) ir A.Milaknis po 3, A.Juškevičius 2.

"Montepaschi": B.Eze 16, H.Domercantas 15, R.Sato 13 (10 atkovotų kamuolių), D.Hawkinas 9, N.Zisis, T.McIntyre (7 rez. perdavimai, 4 klaidos) ir T.Ressas - po 8, Sh.Stonerookas 3.

"Žalgirio" - "Montepaschi" statistika: dvitaškiai - 15/35 (42 proc.) ir 24/45 (53), tritaškiai - 8/14 (57) ir 10/24 (41), baudos - 10/16 (62) ir 6/6 (100), atkovota kamuolių 31 ir 32, perimta 8 ir 12, klaidų 20 ir 10, rezultatyvūs perdavimai 12 ir 16, blokai 7 ir 3.

Akistatos. „Žalgirio“ atstovai patikslino Eurolygos informaciją, kad abiejų komandų tarpusavio pergalių balansas iki šio sezono buvo ne 8:2 „Montepaschi“ naudai, o 7:3. Po šio mačo šis santykis pasikeitė į 8:3.

Arena. 1976 m. statytoje Sienos „Palasport Mens Sana“ arenoje telpa 7 tūkst. Žmonių. Šioje arenoje „Montepaschi“ pralaimi itin retai.

Šiame straipsnyje: EurolygaŽalgiris