„Žalgiris“ LKL čempionate nukovė „Šiaulius“ ir pratęsė pergalių seriją

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nesunkiai laimėjo dar vienerias Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynes. Šiauliuose žalgiriečiai įveikė „Šiaulių“ ekipą 76:66 (25:15, 17:11, 20:18, 16:24) ir į savo sąskaitą įsirašė devintąją pergalę LKL čempionate.

Mačo pradžioje abi komandos žaidė gana rezultatyviai. „Žalgiriui“ pirmuosius du tolimus metimus pataikė Adas Juškevičius, o po Mindaugo Kuzminsko perdavimo įdėjo Robertas Javtokas – 7:4. Šiauliečiai sugebėjo pelnyti 6 taškus be atsako (10:7), bet M.Kuzminskas ir toliau dalino rezultatyvius perdavimus, po kurių tritaškį įmetė Vytenis Lipkevičius ir iš po krepšio pasižymėjo R.Javtokas. Kitoje atakoje jau R.Javtokas surado Jeffą Foote‘ą – 14:10. „Žalgirio“ gretose debiutavęs Donnie McGrathas iškart perėmė kamuolį ir perdavė jį į greitą ataką nuskubėjusiam R.Javtokui. Tarp dviejų M.Kuzminsko dėjimų įsiterpė D.McGratho tritaškis, o paskutinius pirmojo kėlinio taškus po „Žalgirio“ naujoko trečiojo rezultatyvaus perdavimo pelnė Tremmellas Dardenas – 25:15.

D.McGrathas antrąjį kėlinį pradėjo dar dviem rezultatyviais perdavimais, po kurių pasižymėjo Darjušas Lavrinovičius ir Rimantas Kaukėnas – 30:15. Po to per 5 minutes kauniečiai dažniau klydo ir tik nuo baudų metimo linijos sukrapštė 4 taškus, tačiau „Šiaulių“ puolimas taip pat šlubavo – 34:22. Tada A.Juškevičius ir Marko Popovičius asistavo vienas kito taikliems tritaškiams, per dvi atakas padidinusiems „Žalgirio“ persvarą iki 18 taškų (40:22). Kamuoliu dalinosi ir svečių aukštaūgių R.Javtoko bei J.Foote‘o tandemas, o po antrojo kėlinio žalgiriečiai pirmavo 42:26.

Nors pirmuosius taškus po didžiosios pertraukos pelnė M.Kuzminskas, kitoje aikštės pusėje Lauryno Samėno ir Chase‘o Simono duetas buvo žymiai rezultatyvesnis. Nepaisant vėliau sekusių M.Kuzminsko ir J.Foote‘o dėjimų, „Šiaulių“ gynėjai kartu surinko 14 taškų ir sumažino atsilikimą iki vienženklio – 40:48. Užtat daug sėkmingiau žalgiriečiai sužaidė paskutines 5 trečiojo kėlinio minutes. Iš pradžių A.Juškevičius smeigė tritaškį, M.Kuzminskas prasiveržė pro galinę liniją, o po to iš jų estafetę perėmė broliai Lavrinovičiai. Jie sumetė 6 baudas, Darjušas dar pridėjo taiklų tritaškį ir „Žalgiris“ buvo priekyje 62:44.

Šiame straipsnyje: ŽalgirisLKLŠiauliai

gediminas

gediminas portretas
Sveikinu Žalgirį su pergale. Stebėjau rungtynes per sporto kanalą ir stebėjausi operatoriaus neprofesionalumu ir komentatoriaus visišku nesigaudymu komentuojant situacijas aikštelėje. Būtų gerai, kad ateity tokie nevykėliai nekomentuotų.