„Žalgiris“ krepšinio spektaklyje patiesė čempionus

Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ namuose patiesė VTB Vieningosios lygos čempionų titulą ginančius Maskvos srities „Khimki“ krepšininkus rezultatu 95:94.

VTB Vieningosios lygos A grupėje žalgiriečiai yra iškovojusi 4 pergales ir patyrusi 5 pralaimėjimus. „Khimki“ ekipa per 11 rungtynių tai buvo tik antrasis pralaimėjimas.

Didžiąją rungtynių dalį pirmavo svečiai. Vienu metu jie buvo įgiję net 9 taškų persvarą. Visas rungtynes žaidimo ritmą diktavę „Khimki“ krepšininkai ketvirtojo kėlinio viduryje prarado žaidimo kontrolę, leidę žalgiriečiams išlyginti rezultatą. Sėkmingai sužaidę paskutines minutes kauniečiai šventė pergalę. Lemiamus taškus įspūdingu dėjimu pelnė Sonny Weemsas.

Kauno „Žalgirio“ startinis penketas: Mantas Kalnietis, Dainius Šalenga, Sonny Weemsas, Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas.
Maskvos srities „Khimki“ startinis penketas: Zoranas Planiničius, Thomas Kelati, Sergėjus Monia, Matthiew Nielsenas, Aleksėjus Žukanenko.

Rungtynės
Rungtynės abi komandos pradėjo padriku žaidimu. Įpusėjus pirmąjam kėliniui rezultatas buvo lygus - 8:8. Kauniečių gretose sėkmingą atkarpą sužaidė D.Šalenga perėmęs du kamuolius iš eilės. „Khimki“ komanda per pirmąjį kėlinį užbombardavo „Žalgirio“ krepšį tritaškiais metimais. Susikaupusį pyktį ant maskviečių triuškinančiu dėjimu išliejo S.Weemsas. Neįtikėtinai pirmąsias dešimt minučių sužaidė „Khimki“ žaidėjas T.Kelati, pelnęs 17 taškų. Vis dėlto, kėlinio pabaigoje M.Popovičius tritaškiu persvėrė rezultatą kauniečių naudai (24:23).

Antrojo ketvirčio pradžioje svečiai pasinaudojo pora atsivėrusių spragų žalgiriečių gynyboje ir susigrąžino pranašumą. Įsibėgėję M.Popovičius ir S.Weemsas neleido Maskvos srities komandai pabėgti į priekį. Po P.Jankūno dėjimo žalgiriečiai sumažino pranašumą iki 2 taškų (38:40) ir „Khimki“ vyriausiasis treneris Rimas Kurtinaitis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Baigiantis pirmąjai rungtynių pusei S.Weemsas keturiais iš eilės taškais persverė rezultatą žalgiriečių naudai. Tačiau, netrukus dar vieną tritaškį pataikė T.Kelati.

M.Kalnietis tritaškiu pradėjo antrąją susitikimo pusę, taip persverdamas rezultatą. Tačiau, netrukus savo šou pratęsė T.Kelati. Po dar vieno jo tritaškio svečiai vėl išsiveržė į priekį. Po S.Monios dėjimo „Khimki“ padidino persvarą iki 7 taškų (54:61). Antroje kėlinio pusėje žalgiriečiai priartėjo iki varžovų, palikdami jiems tik 1 taško persvarą. Kėlinio pabaigoje techninę pražangą užsidirbo M.Popovičius. Tuo pasinaudoję svečiai padidino persvarą ir prieš lemiamas dešimt minučių turėjo 5 taškų pranašumą.

Ketvirtajame kėlinyje svečiai nutolo net 9 taškų atstumu (74:83). Po D.Ša;engos tritaškio kėlinio viduryje žalgiriečiai priartėjo prie „Khimki“ komandos 5 taškų atstumu (80:85). Šeimininkams sėkmingai sužaidus atkarpą, M.Popovičius likus kiek mažiau negu 4 minutėms iki kėlinio pabaigos išlygino rezultatą (87:87). Netrukus tritaškį per D.Collinso rankas įskraidino Z.Planiničius.
Tačiau, prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei žalgiriečiai atsikovojo kamuolį atsilikdami tik vienu tašku (91:92). Likus žaisti mažiau negu pusę minutės po taiklių D.Collinso baudos metimų kauniečiai išsiveržė į priekį (93:92). Tačiau, kitoje atakoje tuo pačiu atsakė Z.Planiničius. Likus žaisti 15 sekundžių S.Weemsas ramiai kontroliavo kamuolį ties vidurio liniją ir aplenkęs T.Kelati triuškinančiu dėjimu išvedė savo komandą į priekį (95:94). Svečiams nepavyko sėkmingai išnaudoti paskutinių 3,9 sekundžių.

„Žalgiriui“ daugiausiai taškų pelnė: S.Weemsas - 25, M.Popovičius - 19, M.Kalnietis - 14, P.Jankūnas - 10, D.Šalenga ir R.Javtokas - po 9.
„Khimki“ daugiausiai taškų pelnė: T.Kelati - 31, Z.Planiničius - 14, S.Monia ir M.Nielsenas - po 13, V.Fridzonas - 11.

mizantropas portretas
po tokio teisėjavimo Žalgiris turi atsisakyti tolesnio žaidimo vieningoje lygoje. Čia kiaulių tvartas ne žaidimas, o teisėjus diskvalifikuoti