„Žalgiris“ ketvirtajame kėlinyje neatsilaikė prieš CSKA (papildyta)

Kauno „Žalgiris“ šįvakar Maskvoje žaidė pirmąsias Vieningosios krepšinio lygos (VTB) rungtynes su Maskvos CSKA ir pralaimėjo 74:90 (20:20, 18:24, 21:24, 15:22).

Žalgiriečiai sėkmingai pradėjo mačą ir pirmavo 8:2, 14:9, 17:11. Jie puikiai atakavo iš toli, o po krepšiu rinkdamas kamuolius karaliavo Travisas Watsonas. Tačiau prasidėjus keitimams „Žalgirio“ žaidimas pradėjo strigti. Pirmasis kėlinys baigėsi 20:20. Marcusas Brownas, perėmęs kamuolį savo aikštės pusėje, net nepriėjęs aikštės vidurio beveik kartu su sirena taikliai paleido kamuolį į krepšį, tačiau arbitrai šio metimo iš fantastikos srities neįskaitė.

Antrajame ketvirtyje žaidimas vyko taškas į tašką, tačiau paskutiniąsias kėlinio minutes sėkmingiau sužaidė CSKA krepšininkai, paskutinę sekundę padidinę persvarą iki 6 taškų - 44:38.

„Žalgiriui“ per pirmąsias 20 min. taškus pelnė tik penki starto penketo žaidėjai, tuo tarpu Maskvos ekipoje taškus rinko devyni krepšininkai. Nesulaikomas buvo Aleksejus Voroncevičius, surinkęs 14 taškų.

Žalgiriečių gretose per pirmuosius du kėlinius išsiskyrė 11 taškų pelnęs ir 11 kamuolių atkovojęs T.Watsonas. Mantas Kalnietis surinko 9, M.Brownas, Dainius Šalenga ir Mirza Begičius - po 6 taškus. Komanda pataikė 7 iš 9 tritaškių, tačiau suklydo net 10 taškų.

Trečiąjį ketvirtį žalgiriečiai pradėjo labai pakiliai ir greitai išlygino žaidimą, o 25 min. ir persvėrė rezultatą savo naudai 53:51. Tačiau šiurkščios gynybos klaidos ir taiklūs tolimi maskviečių metimai netrukus sugrąžino iniciatyvą aikštės šeimininkams, o paskutinę sekundę, skelbiančią kėlinio pabaigą, Zoranas Planiničius, kauniečiams praradus kamuolį, sugebėjo pelnyti tritaškį. Po 30 min. CSKA buvo priekyje 68:59.

Ketvirtajame kėlinyje, kai pagrindiniai žalgiriečiai pradėjo jausti nuovargį, CSKA greitai įrodė savo pranašumą. 37 min. Rusijos čempionų pranašumas padidėjo iki 86:66, o rungtynes jie laimėjo 90:74.

Kitose pirmojo turo B grupės rungtynėse Mariupolio "Azovmaš" ekipa, kurią treniruoja Rimas Girskis bei kurioje rungtyniauja Simonas Serapinas, Marius Prekevičius ir Rolandas Jarutis, išvykoje 100:61 (21:4, 24:17, 33:19, 22:21) nugalėjo Talino "Kalev" krepšininkus. Su "Kalev" kitas VTB rungtynes lapkričio 1 d. namuose žais "Žalgiris".

Žalgiriui" mače su CSKA daugiausia taškų pelnė: M.Kalnietis ir D.Šalenga - po 18, T.Watsonas - 14 (14 atkovotų kamuolių), M.Brownas 9.

CSKA: A.Voroncevičius 16, Z.Planiničius 15, Ramūnas Šiškauskas 11.

Šiame straipsnyje: VTBŽalgirisCSKA