„Žalgiris“ įveikė „Panathinaikos“ ir pateko į A.Gomelskio turnyro finalą

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šeštadienį Maskvoje Aleksandro Gomelskio turnyro pusfinalyje rezultatu 76:70 įveikė Graikijos grandą Atėnų „Panathinaikos“ ir užtikrintai žengė į turnyro finalą.

Nors pirmuosius taškus pelnė DeJuanas Collinsas, varžovai į tai atsakė dviem rezultatyviais išpuoliais ir išsiveržė į priekį 4:2. Vis tik graikai pirmavo neilgai – Dainiaus Šalengos ir Martyno Pociaus dėka „Žalgiris“ vėl perėmė iniciatyvą (6:4). Po rezultatyvių Mirzos Begičiaus, M.Pociaus ir Pauliaus Jankūno atakų kauniečiai susikrovė jau penkių taškų pranašumą (12:7). „Panathinaikos“ nesnaudė (11:12), tačiau pajautęs varžovų alsavimą į nugarą netruko pasižymėti ir Travisas Watsonas (14:11). Būtent jis tiksliu metimu ir padėjo tašką pirmajam ketvirčiui – 16:11.

Nors graikų krepšininkai antrajame kėlinyje puolime darbavosi aktyviau, D.Šalengos, Tomo Delininkaičio ir Marcuso Browno tolimų metimų dėka „Žalgiris“ dar labiau padidino savo pranašumą (25:17). Po M.Browno gero perdavimo taškus pelnius T.Watsonui švieslentėje degė skaičiai 27:21. Įpusėjus kėliniui „Panathinaikos“ pelnė penkis taškus iš eilės ir priartėjo iki minimumo (26:27), tačiau varžovus jau kitoje atakoje nubaudė T.Delininkaitis, realizavęs tritaškį (30:26), o jau po akimirkos priešininkus po krepšiu suklaidino T.Watsonas (32:26). Deja, viename epizodų traumą patyrė T.Delininkaitis, kuriam teko aikštelę palikti. Nepaisant to, žalgiriečiai apsukų nemažino ir toliau demonstravo brandų krepšinį: M.Brownas pasinaudojo gynėjo klaida ir tiksliai metė iš vidutinio nuotolio, M.Pocius išnaudojo savo greičio savybes, tuo tarpu skirtumas išaugo iki 36:28. Pirmoji susitikimo dalis baigėsi tiksliu tolimu Tado Klimavičiaus metimu – 39:30.

Trečiajame ketvirtyje į aikštelę grįžo T.Delininkaitis, kurio trauma nepasirodė rimta, o pats kėlinys prasidėjo M.Pociaus penkiais pelnytais taškais iš eilės (44:30). Graikai atsakė dviem rezultatyviais išpuoliais, tačiau ir toliau nesustabdomas buvo M.Pocius, realizavęs sudėtingą reidą (46:34). Paskutinę atakos sekundę tritaškį pataikius D.Collinsui skirtumas šoktelėjo iki 15 taškų (49:34). Tiesa, varžovai rankų nenuleido ir trumpą atkarpą laimėję 9:2 priartėjo iki 43:51. Po Aco Petrovičiaus paprašyto minutės pasitarimo dviženklę persvarą žalgiriečiams grąžino Aleksandras Čapinas, sumetęs abi baudas (53:43). Netrukus iš po krepšio pasižymėjo T.Watsonas, o kėliniui tašką sėkmingu prasiveržimu padėjo A.Čapinas (57:44).

Paskutinėje susitikimo dalyje „Žalgiris“ ir toliau darbavosi užtikrintai – po M.Pociaus baudų ir T.Watsono dvitaškio komanda išsaugojo 13 taškų pranašumą (61:48). Niekas nepasikeitė ir po tikslaus A.Čapino metimo (63:50). Nors graikai stengėsi rungtynių eigą pakeisti sau naudinga linkme, „Žalgirio“ krepšininkai nebuvo linkę prarasti turimą pranašumą, netgi priešingai – T.Delininkaičiui į varžovų krepšį smeigus tritaškį, o T.Klimavičiui rezultatyviai užbaigus greitą ataką skirtumas išaugo iki rekordinio – 68:51.

T.Delininkaičiui sumetus abi baudas švieslentėje degė skaičiai 71:55, tačiau „Panathinaikos“ pelnė devynis taškus iš eilės ir pakilo į lemiamą šturmą (71:64). Taškų „badą“ nutraukė T.Delininkaitis (73:64), vis tik graikai atsaką rado ir šį kartą (66:73). Kitoje varžovų atakoje įspūdingą bloką priešininkui „išrašė“ T.Klimavičius, taip galutinai pažadindamas komandos draugus. Po šio epizodo „Panathinaikos“ pataikė dvitaškį (68:73), vis tik M.Pociaus reidas ir viena pataikyta D.Collinso bauda galutinai sunaikino visas graikų viltis.

Aidint finalinei sirenai – pelnyta „Žalgirio“ pergalė rezultatu 76:70.

Šiame straipsnyje: Žalgiris