„Žalgiris“ įveikė „Atlantą“ ir dramatiškai išplėšė kelialapį į finalą

Vilniaus “Žalgiris” tapo pirmuoju LFF taurės finalo dalyviu. Per teisėjo pridėtą laiką žalgiriečiai išplėšė pergalę 1:0 prieš Klaipėdos “Atlantą”, nors jau atrodė, kad komandoms teks žaisti pratęsimą.

Rungtynes abi komandos pradėjo ramiai, nuo žvalgybos. Sužaidus kelioliką minučių iniciatyvos dažniau pradėjo imtis šeimininkai, kuriems šiame mače buvo būtina pergalė. 34 min. “Žalgiris” sukūrė puikią progą įmušti įvartį. Po Pavelo Komolovo perdavimo Jakubas Wilkas praleido kamuolį, o Kamilio Bilinskio smūgį iš kelių metrų atrėmė “Atlanto” vartininkas Mantas Galdikas. Pirmas prie kamuolio suskubęs Andro Švrljuga nepataikė į vartus. Po kelių minučių K.Bilinskis vėl atsidūrė atakos smaigalyje, bet jo smūgis galva pralėkė virš skersinio. “Atlanto” atakose pastebimiausias buvo krašto saugas Marius Papšys. Klaipėdiečiai priekyje vis bandė “ieškoti” Evaldo Razulio, bet A lygos snaiperį patikimai saugojo “Žalgirio” gynėjai.

Antrame kėlinyje vilniečiai vis didino spaudimą. 58 min. “Atlantą” išgelbėjo sėkmė, kai po Andriaus Skerlos smūgio galva kamuolys sudrebino skersinį. Spausdami svečius, šeimininkai patys vos nepraleido įvarčio. 73 min. “Atlantas” galėjo suduoti skaudų smūgį. Po perdavimo iš aikštės gilumos E.Razulis krisdamas smūgiavo galva, bet puikią reakciją pademonstravęs “Žalgirio” vartininkas Armantas Vitkauskas kamuolį nukreipė į užribį. 78 min. “Žalgiris” saugą Pavelą Komolovą pakeitė puolėju Vedranu Gercu.

Būtent V.Gercas tapo rungtynių didvyrių. Tiksint paskutinėms teisėjo pridėto laiko minutėms “Žalgiris” surengė ataką ir po J.Wilko perdavimo iš krašto kroatas galva nukreipė kamuolį į vartus, išplėšdamas komandai bilietą į finalą.

“Žalgiris”: A.Vitkauskas, V.Šilėnas (70′ R.Leliūga), L.Peričius, A.Skerla, E.Vaitkūnas, J.Wilkas, M.Kuklys, A.Žulpa, P.Komolovas (78′ V.Gercas), A.Švrljuga, K.Bilinskis.

“Atlantas”: M.Galdikas, A.Jokšas, K.Gnedojus, M.Kazlauskas, M.Beneta, G.Žukauskas (64′ Z.Jesipovas), D.Navikas (41′ K.Laukžemis (68′ G.Kruša)), A.Urbšys, A.Bartkus, M.Papšys, E.Razulis.