„Žalgiris“ - CSKA: dar viena nesėkmė 68:83 (papildyta)

Kauno „Žalgiris“ šįvakar, trečiadienį, stojo į kovą su varžovais, kurie kelis dešimtmečius buvo idėjiniais priešininkais - Maskvos CSKA krepšininkais. Tai buvi Eurolygos šešioliktuko G grupės antrojo turo mačas, vėl pasibaigęs "Žalgirio" pralaimėjimu.

Akistatos. Eurolygoje „Žalgiris“ ir CSKA tarpusavyje nuo 1999 m. kovojo aštuonis kartus. Tik patį pirmąjį kartą 1999 m. pergalę šventė žalgiriečiai, vėliau septynis kartus iš eilės laimėjo CSKA. Tačiau „Žalgiriui“ šį sezoną pavyko parklupdyti Maskvos klubą - Vieningosios krepšinio lygos turnyre gruodį. Tuomet  žalgiriečiai laimėjo 67:63.

Trauma. Rungtynėms su CSKA „Žalgirio“ treneriai vis dėlto neregistravo Traviso Watsono. Puolėjas po mėnesio pertraukos dar nėra pasirengęs kautis.

Atsarginis. Dvikovai su CSKA taip pat neregistruotas Artūras Milaknis.

Pozicijos. CSKA Eurolygos šešioliktuke jau turi vieną pergalę, „Žalgiris“ - vieną pralaimėjimą.

Draugai. Sugiedojus himną, aikštės viduryje maloniai pasišnekučiavo draugai: kroatai Mario Delašas ir Zoranas Planiničius bei amerikiečiai Marcusas Brownas ir Johnas Robertas Holdenas.

Teisėjai. Rungtynėms teisėjavo Jose Martinas (Ispanija), Jose Ramonas Garcia Ortizas (Ispanija), Eddie Viatoras (Prancūzija).

Starto penketai. "Žalgiris': Kalnietis, Brownas, Šalenga, Kilmavičius, Begičius.

CSKA: Holdenas, Šiškauskas, Langdonas, Chriapa, Kaunas.

Pirmasis kėlinys. Taškų sąskaitą po pirmųjų netaiklių metimų atidaro Klimavičius - 2:0. Po Šalengos tritaškio - 5:2. Po pražangą jau turi Begičius ir Klimavičius. Po pastarojo baudų metimų 3 min. - 7:2, o dar kartą sėkmingai apsigynus Begičius deda iš viršaus - 9:2. CSKA treneris iškart prašo minutės pertraukėlės.

5 min. Brownas už kalbas baudžiamas technine pražanga. Jį keičia Pocius. Antrą kartą prasižengusį Begičių keičia Delašas. 6 min. "Žalgiris" priekyje 13:10, 8 min. - 19:12., 9 min. - 24:15, po Browno tritaškio. Puikiai sužaidę pirmąjį ketvirtį, žalgiriečiai jį laimėjo 26:17.

Antrasis kėlinys. Žalgiriečiai iškart įgijo dviženklį skirtumą - 28:17. Begičius prasižengia trečią kartą. Dar pataiko Brownas ir persvara 14 taškų - 31:17. Tačiau po to "Žalgiris" praleidžia du tritaškius ir skirtumas švelnėja iki 31:23. Butautas prašo minutės. Po jos komandos vėl keičiasi tritaškiais, CSKA gretose trečią kartą iš eilės pataiko Holdenas.

Individualiu žaidimu piktnaudžiavęs Čapinas gauna barti nuo trenerių. Jį keičia Kalnietis. Klimavičius tritaškiu sugrąžina dviženklį skirtumą - 39:27, sėkmingai apsigynus tritaškį smeigia Šalenga - 16 min. 42:27.

18 min. trečią baudą gauna ir Delašas. Jį keičia Butkevičius. "Žalgiris" priekyje 45:33. Po 20 žaidimo min. rezultatas 45:35 kauniečių naudai.

Rezultatyviausieji žaidėjai po dviejų kėlinių. "Žalgiris": T.Klimavičius 10, D.Šalenga 8, M.Brownas ir M.Begičius - po 6, A.Čapinas 5, M.Pocius ir M.Kalnietis - po 4, M.Delašas 2.

CSKA: J.R.Holdenas 11, Z.Planiničius 8, T.Langdonas 5, V.Chriapa 4, D.Sokolovas 3, A.Voroncevičius 2, R.Šiškauskas ir P.Mensah-Bonsu - po 1.

Statistika po dviejų kėlinių ("Žalgiris" ir CSKA). Dvitaškiai - 9/14 (64 proc.) ir 8/15 (53), tritaškiai - 6/14 (43) ir 4/8 (50), baudos - 9/10 (90) ir 7/14 (50), atkovota kamuolių - 13 ir 11, perimta - 3 ir 3, klaidų - 5 ir 7, rezult. perdavimai - 6 ir 7, naudingumas - 48 ir 30.

Trečiasis kėlinys. Jis prasidėjo trečiąja Šalengos pražanga ir CSKA tritaškiu - 45:38. 23 min. Delašas prasižengė ketvirtą kartą, gintis tampa vis sunkiau. CSKA deficitas mažėja iki 49:44, 25 min. - iki 51:48. Butautas prašo minutės. Ji nelabai gelbsti. 28 min. po penkių iš eilės Šiškausko taškų lygu - 53:53. Iniciatyvą jau tvirtai savo rankose laiko CSKA, "Žalgirio" žaidimas išsiderino. 29 min. Begičius gauna ketvirtą pražangą., o CSKA pirmauja 57:53. Likus 2 sek, iki kėlinio pabaigos tritaškį pataiko Brownas ir "Žalgiris" atsilieka tik tašku - 56:57.

Ketvirtasis kėlinys. 1-6 taškais pirmauja CSKA. Sužaidus beveik 35 min., varžovai jau priekyje 69:59. Įsižaidė Šiškauskas, po didžiosios pertraukos pelnęs 8 taškus (iš viso 9). Žalgiriečiai stengėsi, bet pergalei iškovoti to buvo maža ir teko pripažinti CSKA pranašumą 68:83.

Rezultatyviausieji žaidėjai. "Žalgiris": T.Klimavičius 12, A.Čapinas ir D.Šalenga - po 10, M.Brownas 9, M.Begičius 8, M.Delašas 7, M.Pocius ir M.Kalnietis - po 6.

CSKA: T.Langdonas 17, V.Chriapa ir Z.Planiničius - po 16, J.R.Holdenas 11, A.Voroncevičius 10, R.Šiškauskas 9, D.Sokolovas 3, P.Mensah-Bonsu 1.

Statistika ("Žalgiris" ir CSKA). Dvitaškiai - 16/27  (59 proc.) ir 17/31 (55), tritaškiai - 8/25 (32) ir 11/19 (58), baudos - 12/13 (92) ir 16/24 (66), atkovota kamuolių - 22 ir 28, perimta - 4 ir 7, klaidų - 14 ir 11, rezult. perdavimai - 7 ir 18, naudingumo balai - 54 ir 98.