„Žalgiris“ - „Cibona“: pralaimėjimas 52:64

Trečiadienį vakare Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos A grupės ketvirtojo turo rungtynes žaidžia Zagrebe su Kroatijos čempionų klubu „Cibona“. „Žalgirio“ sąskaitoje iki šios dvikovos buvo viena pergalė, „Cibona“ - nė vienos. Rungtynės prasidėjo.

Praradimai. „Žalgiriui“ šios dienos Eurolygos rungtynėse tikrai nepadės staiga susirgęs puolėjas Tadas Klimavičius. Kiek galės komandai padėti taip pat negaluojantis Mantas Kalnietis, bus aišku tik pačiose rungtynėse. Abu krepšininkai blogai pasijautė antradienį, po kelionės į Kroatiją, jiems pakilo temperatūra. Dėl šios priežasties abu žalgiriečiai praleido tiek vakarykštę, tiek šios dienos ryto treniruotes. T.Klimavičius dėl sunkios būklės net neišvyko į areną su komanda - jis liko viešbutyje.

"Cibona" gretose truks aukštaūgio Daliboro Bagaričiaus.

Arena. Draženo Petrovičiaus krepšinio centras, kuriame telpa 5400 žiūrovų.

Istorija. „Žalgiris“ su „Cibona“ yra žaidęs devynis kartus, pergalių santykis 6-3 „Cibona“ naudai. Tačiau Lietuvai atgavus nepriklausomybę ekipos akis į akį buvo susidūrusios tik prieš dešimtmetį, tuomet jos pasidalijo po pergalę. Kitos dvikovos vyko devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje ir jas geriausiai prisimena dabartinis žalgiriečių strategas Gintaras Krapikas, tuo metu žaidęs „Žalgiryje“.

Teisėjai. Mačui teisėjaus Jose Martinas (Ispanija), Marekas Cmikiewiczius (Lenkija), Muratas Biricikas (Turkija).

Starto penketai. „Žalgiris“: Kalnietis, Brownas, Šalenga, Watsonas, Begičius.

„Cibona“: Gordonas, Tomasas, Rozičius, Andričius, Vukušičius.

Rungtynės prasidėjo.  3 min. "Žalgiris" priekyje 5:3, bet dar po minutės varžovai tritaškių dėka perima iniciatyvą - 10:5. Kauniečių gynyba kol kas labai skylėta - varžovai nesunkiai randa kelius prie jų krepšio.

Kėlinio viduryje M.Kalnietį keičia Ž.Janavičius. Aikštėje pasirodęs Povilas Čukinas neišnaudoja užtikrintų progų taškams pelnyti. 9 min. šeimininkai priekyje 16:11, bet Martynas Pocius tritaškiu priartina komandą iki 14:16, o pataikęs dvi baudas likus sekundei iki kėlinio pabaigos, išlygino rezultatą - 16:16.

Antrasis kėlinys. Begičius persveria rezultatą - 18:16, Kalnietis prideda tritaškį - 21:18. Tačiau taip pat atsako ir "Cibona" - vėl lygu. Kova vyksta taškas į tašką, nors "Cibona" dažniau veržiasi minimaliu skirumu į priekį. baigiantis kėliniui kauniečių penkete žaidė keturi "mažiukai"- Kalnietis, Juškevičius, Brownas, Šalenga ir Watsonas. Paskutinę minutę "Cibona" sužaidė sėkmingiau ir po 20 min. pirmavo 35:31.

Rezultatyviausieji žaidėjai po dviejų kėlinių. "Žalgiris": M.Begičius 10, M.Brownas ir M.Pocius - po 5, M.Kalnietis (4 rez.perdavimai), D.Šalenga ir T.Watsonas (atkovojo 7 kamuolius) - po 3, A.Juškevičius 2.

"Cibona": V. Vukušičius, J.Gordonas ir M.Rozičius - po 6, B.Bogdanovičius 5.

Taiklumas. Dvitaškiai ("Žalgiris" ir "Cibona") - 7/16 (43 proc.) ir 8/14 (57), tritaškiai - 4/11 (36) ir 4/15 (26), baudos - 5/8 (62) ir 7/8 (87). Atkovota kamuolių - 16 ir 17, perimta - 2 ir 1. Klaidų - 7 ir 7.

Trečiasis kėlinys. Ketvirtis prasidėjo taikliais Kalniečio ir Begičiaus metimais - 35:35. Rungtynės vyksta taškas į tašką. 25 min. trečią kartą prasižengė T.Watsonas. Jo pakeisti nėra kuo. 27 min. "Cibona" po kauniečių min. pertraukėlės pelno 5 taškus be atsako ir atitrūksta 45:38. 28 min. problemų dar padaugėja 47:38. Pataiko Brownas ir Watsonas, Brownas dar išprovokuoja M.Tomaso ketvirtąją pražangą ir sumažina skirtumą 4 taškais. Likus kelioms sekundėms Watsonas dar pelno du taškus ir "Žalgiris" priartėja iki 44:47.

Ketvirtasis kėlinys. Kauniečiai nesėkmingai pradėjo kėlinį. Per pirmąsias minutes "Cibona" atitrūko 54:46. "Žalgirį" skandina klaidos. T.Watsonas 35 min. prasižengia ketvirtą kartą. 36 min. 57:48. G.Krapikas paprašo paskutinės, trečiosios min. pertraukėlės. Tai nepadeda - po jos šeimininkai pelno du taškus ir įgyja dviženklę persvarą - 59:48. Akivaizdu, kad "Žalgiris", žaidžiantis namuose ir išvykose, yra dvi skirtingos komandos. Komandai nepavyko sužaisti taip, kai vylėsi G.Krapikas - protingai ir pasitikinčiai.

"Žalgiris" pradėjo gelbėtis bandydami laimę iš toli, o tai tik dar labiau gilino komandos problemas. 38 min. "Cibona" priekyje 61:48. Dabar jau žalgiriečiams atėjo laikas galvoti, kaip pralaimėti kuo mažesniu skirtumu, nes skaičiuojant galutines vietas grupėje lemiamos įtakos gali turėti ir tarpusavio rungtynių taškų skirtumas. Tačiau rungtynių pabaigą jie sužaidė visiškai padrikai ir leido kroatų ekipai laimėti solidžia persvara - 64:52.

Rezultatyviausieji žaidėjai. "Žalgiris": M.Begičius 14, M.Pocius (5 klaidos) ir T.Watsonas (atkovojo 12 kamuolių, 4 blokai) - po 9, M.Brownas 7 (5 klaidos), D.Šalenga 6, M.Kalnietis (6 rez.perdavimai) 5, A.Juškevičius 2.

"Cibona": M.Tomasas 14, V.Vukušičius 11, L.Andričius ir M.Rozičius - po 10, J.Gordonas 8, B.Bogdanovičius 7, A.Gravesas 4.

Statistika. Dvitaškiai ("Žalgiris" ir "Cibona") - 15/26 (27 proc.) ir 16/32 (50), tritaškiai - 5/20 (25) ir 7/29 (24), baudos - 7/12 (58) ir 11/15 (73). Atkovota kamuolių - 35 ir 26, perimta - 2 ir 8. Klaidų - 22 ir 12.

Šiame straipsnyje: EurolygaŽalgirisCibona