„Žalgiris“ - „Azovmaš“: pergalė 82:69

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai trečiadienį sporto halėje žaidė Vieningosios lygos (VTB) rungtynes su Ukrainos superlygos čempionų komanda Mariupolio „Azovmaš“, kurią treniruoja žinomas Lietuvos specialistas Rimas Girskis. Kauno ekipa nugalėjo 82:69(21:22, 20:10, 24:22, 17:15).

Ši pergalė „Žalgiriui“ buvo svarbi. B grupės turnyro lentelėje abi ekipos po dviejų rungtynių turėjo po pergalę, tad įsirašę antrąjį laimėjimą žalgiriečiai įsitvirtino antroje vietoje. Pirmi B grupėje – CSKA krepšininkai, turintys dvi pergales iš tiek pat galimų. Ketvirtoje vietoje – Talino „Kalev“, pralaimėjęs abejas žaistas rungtynes.

„Žalgiris“ rungtynėse su "Azovmaš" buvo priverstas žaisti be vidurio puolėjo Mirzos Begičiaus, kuris serga gripu. Jo vietą po krepšiu užėmė Travisas Watsonas, sunkiojo krašto puolėjo pozicija starto penkete atiteko Tadui Klimavičiui.

Po apylygės rungtynių pradžios šeštąją min. žalgiriečiams pavyko atitrūkti nuo varžovų - 15:8. Tačiau netrukus kauniečių teneris Gintaras Krapikas jau buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes jo auklėtiniai kitą atkarpą pralaimėjo 0:6. Vis dėlto ir po jos reikalai nesitaisė, „Žalgirio“ krepšininkai niekaip negalėjo pataikyti į krepšį ir tuo pasinaudojusi „Azovmaš“ ekipa 8-ąją min. persvėrė rezultatą savo naudai - 19:18.

Taškų badą tritaškiu nutraukė Artūras Milaknis, tačiau paskutinis kėlinio metimas priklausė svečiams, kurie po pirmųjų dešimties min. pirmavo 22:21.

Antrajame ketvirtyje kova vyko taškas į tašką. „Žalgirio“ atakų lyderiu buvo Marcusas Brownas, kuris, įpusėjus ketvirčiui, buvo surinkęs beveik pusę komandos taškų - 13 iš 28, 16 iš 34.

Baigiantis kėliniui „Žalgiriui“ pavyko vėl truputį atitrūkti ir, M.Brownui pataikius tritaškį paskutinėmis ketvirčio sekundėmis, ilsėtis komandos išėjo „Žalgiriui“ pirmaujant 41:32.

Rezultatyviausiai per pirmuosius du kėlinius žalgiriečių gretose žaidęs M.Brownas pelnė 21 tašką per 17 min. 9 pridėjo T.Watsonas (8 atkovoti kamuoliai), 8 - T.Klimavičius.

25-ąją min. nesulaikomas M.Brownas dviem tritaškiais (27 taškai) pirmą kartą įgijo dvigubą taškų skirtumą – 53:41. Dar po dviejų minučių T.Klimavičius tolimu metimu padidino skirtumą iki 61:46. Po 30 žaidimo min. „Žalgiris“ pirmavo 65:54.

Ketvirtajame kėlinyje svečiai priartėjo iki 60:67. Prieš tai nesportine pražanga nubaustas M.Brownas ištaisė savo klaidą šeštuoju tritaškiu – 70:60. Kai 38 min. „Žalgiris“ atitrūko iki 80:64, mačo baigtis tapo aiški.

Susidūrimas ketvirtojo kėlinio su T.Watsonu nesėkmingai baigėsi „Azovmaš“ legionieriui iš Lietuvos Rolandui Jaručiui – jam buvo išmuštas dantis.

„Žalgiriui“ taškus pelnė: M.Brownas 37 (5/9 dvitaškių, 7/11 tritaškių, 6/6 baudų), T.Klimavičius ir T.Watsonas (17 atkovotų kamuolių) – po 13, M.Kalnietis 7, D.Šalenga 5, Ž.Janavičius 4, A.Milaknis 3. M.Pocius taškų nepelnė, bet atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Azovmaš“: H.Rizvičius 16, E.Danielsas 15, F.House‘as 11, R.Jarutis 9, E.Ugboaja 7,

M.Prekevičius 6.

Kitas VTB lygos rungtynes "Žalgiris" žais gruodžio 6 d. Kaune su Maskvos CSKA.

Rungtynių vaizdo reportažas ir Marcuso Browno, Rolando Jaručio, Rimo Girskio ir Gintaro Krapiko komentarai:

Šiame straipsnyje: ŽalgirisAzovmašVTB