„Žalgiris“ - ASVEL: pirmoji pergalė 71:52 (papildyta)

Eurolygos sezonas Kaune - vienas svarbiausių visiems kauniečiams įvykių - prasidėjo. Trečiadienio vakarą sporto halėje į aikštę išbėgo „Žalgiris“ ir Vilerbano ASVEL.

Svečias. Pirmąsias „Žalgirio“ rungtynes sporto halėje stebėjo geriausias visų laikų Lietuvos krepšininkas, „Žalgirio“ prezidentas Arvydas Sabonis.

Prieš rungtynes. Sporto halės vedantysis aktorius Andrius Žiurauskas pristatė atsinaujinusį komandos simbolį Žalgirinį - su naujais drabužiais ir kardu.

Susidomėjimas. Sporto halė buvo pilnutėlė - neparduoti prieš pat mačą buvo tik keli bilietai.

Sirgaliai. „Žalioji mirtis“ taip pat rengėsi sezonui ir pasiruošė naujos atributikos. Pirmiausia jie iškėlė plakatą „Žalgiris“ - mūsų pasididžiavimas“.

Rėmėjai. „Žalgirio“ vardą ant žaidėjų marškinėlių užėmė „PZU Lietuva“.

Rungtynės prasidėjo. „Žalgirio“ starto penketas: Mantas Kalnietis, Marcusas Brownas, Dainius Šalenga, Travisas Watsonas, Mirza Begičius. Pirmuosius kauniečių taškus Eurolygoje pelnė M.Brownas - 2:2.

Pirmasis kėlinys. Nuo pirmųjų minučių prasidėjo permaininga kova. Po 3 min. žalgiriečiai pirmavo 8:5, dar po dviejų jie jau atsiliko 8:10. 6 min. pirmasis keitimas – D.Šalengą pakeitė Martynas Pocius. Šis iškart švysteli tritaškį – 11:10. 9 min. komandos ir Eurolygos debiutantas tai padaro dar kartą - 16:11, netrukus savo taškų sąskaitą papildė dar vienu taiklius baudos metimu – 17:13, o paskutinę kėlinio sekundę vėl pataikė tritaškį – 20:15. M.Pocius per kiek daugiau nei 4 min. pelnė 10 taškų.

Antrasis kėlinys. Kėlinio sąskaitą tritaškiu atidarė M.Brownas – 23:17. Po to komandos pasikeitė netaikliomis atakomis. Gavęs šansą mesti baudas M.Begičius pataikė vieną – 24:17. Tai jau buvo ketvirtoji žalgiriečių pramesta bauda.

Tritaškių sąskaitą atidarė ir Tadas Klimavičius – 27:19. Panašu, kad tolimi metimai yra svarbiausias „Žalgirio“ koziris šįvakar.

14 min. pirmasis nerimo skambutis – M.Begičius prasižengė trečiąjį kartą. Jį pakeitė Povilas Čukinas.

D.Šalenga prametė dar vieną baudą, bet vienu taikliu metimu padidino komandos persvarą iki 28:19, o M.Kalnietis po greitos atakos 16 min. pasiekė dviženklį skirtumą – 30:19.

19 min. pirmuosius taškus ASVEL pelnė legionierius iš Lietuvos Mindaugas Lukauskis, perėmęs kamuolį iš M.Pociaus ir surengęs greitą ataką – 34:27. Bet dar po du taškus pelno T.Klimavičius ir M.Pocius ir skirtumas vėl dviženklis – 38:27. Fantastiška paskutinioji kėlinyje M.Kalniečio ir T.Klimavičiaus ataka, pasibaigusi galingu puolėjo dėjimu – 40:27.

Per pirmąsias 20 min. "Žalgiryje" rezultatyviausiai žaidė M.Pocius, pelnęs 14 taškų, 9 priodėjo M.Brownas, 7 - T.Klimavičius, 6 - M.Kalnietis, po 1 - D.Šalenga ir M.Begičius.

ASVEL pasižymėjo 8 taškus įmetęs Bobby Dixonas, 7 pridėjo estas Kristjanas Kanguras.

"Žalgirio" ir ASVEL statistika po dviejų kėlinių: dvitaškiai - 6/16 (38 proc.) ir 5/16 (31), tritaškiai - 5/10 (50) ir 3/12 (25), baudos - 13/18 (72) ir 8/10 (80). atkovota kamuolių 20 ir 15, perimta 6 ir 5, klaidų - 8 ir 7.

Trečiasis kėlinys. Ir vėl pirmasis taiklus metimas – tritaškis. Pataikė M.Kalnietis ir 21 min. 43:27, o kitos atakos metu pagaliau įmetė ir D.Šalenga – 45:27. Gera gynyba atrišo žaidėjams rankas puolant. Tačiau netrukus pasipylė klaidos ir Gintaras Krapikas priverstas prašyti minutės pertraukėlės – žalgiriečiai pralaimėjo atkarpą 0:6 ir ASVEL skirtumą sumažino iki 45:33.

Trenerio paprašyta pertraukėlė padėjo. 29 min. „Žalgiris“ vėl pirmavo gana saugiu skirtumu 53:35. Po 30 minučių – 53:39.

Ketvirtasis kėlinys. 34 min. „Žalgiris“ pirmavo 58:41 ir tvirtai laikė žaidimo vadžias savo rankose. 36 min. 63:43 – didžiausias rezultato skirtumas, kurį 40 min. M.Kalnietis dar padidino iki 71:50.  iškovota pirmoji pergalė Eurolygoje 71:52.

Rezultatyviausi žaidėjai. “Žalgiris“: M.Kalnietis 17, M.Brownas ir M.Pocius po 16, T.Watsonas 8 (14 atkovotų kamuolių), T.Klimavičius 7, M.Begičius ir D.Šalenga po 3 ir P.Čukinas 1.

ASVEL: C.Borchardt 20, B.Dixonas 10, M.Lukauskis 2.

„Žalgirio“ ir ASVEL rungtynių statistika: dvitaškiai – 13/29 ( 45 proc.) ir 15/37 ( 41 proc.), tritaškiai – 9/28 (32 proc) ir 4/20 (20), baudos – 18/26 (69) ir 10/15 (67), atkovota kamuolių 37 ir 32, perimta 9 ir 9, rezultatyvūs perd. – 14 ir 7, klaidų 13 ir 11.

"Žalgirio" vyriausiojo trenerio Gintaro Krapiko komentarą žiūrėkite vaizdo įraše

Šiame straipsnyje: EurolygaŽalgiris