„Žalgiris“ - „Asseco Prokom“: skaudi nesėkmė 65:89 (papildyta)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai išvykoje pralaimėjo Eurolygos šešioliktuko G grupės pirmąsias rungtynes Gdynės „Asseco Prokom“ komandai. Kauniečius pražudė netaiklūs metimai - varžovų krepšys jiems buvo tarsi užrištas.

Grupė. „Žalgiris“ ir „Asseco Prokom“ žaidžia G grupėje, kurios pirmoji dvikova įvyko trečiadienį. Kaip jau skelbta, Maskvos CSKA 86:78 nugalėjo Malagos „Unicaja“ komandą.

Treneriai. „Asseco Prokom“ vyriausiasis treneris - Atlantos olimpinių žaidynių prizininkas Tomas Pačėsas, o fizinio rengimo treneris Aleksandras Kosauskas - buvęs ilgametis „Žalgirio“ ir Lietuvos rinktinės treneris.

Arena. Komandos žais 2008 m. atidarytoje Gdynės arenoje, talpinančioje 5000 žiūrovų. Eurolygos sezono pradžioje komandą palaikydavo kiek daugiau nei 3 tūkst. žiūrovų, tačiau gerėjant rezultatams, augo ir sirgalių arenoje skaičius. Paskutiniąsias reguliaraus sezono rungtynes su Maskvos srities „Chimki“ jau stebėjo pilna salė žiūrovų.

Sirgaliai. Į Gdynę per pūgą nuvyko ir 40 „Žalgirio“ sirgalių. Žadėjo prie jų prisijungti ir apie 20 lenkų, kurie anksčiau sirgo už Sopoto „Prokom Trefl“, o komandai persikėlus į Gdynę, pasijuto išduoti.

Nuostoliai. „Žalgiris“ prieš galingą priekinę liniją turinčius varžovus kovėsi be dviejų pagrindinių savo aukštaūgių - traumuoto Traviso Watsono ir sergančio Tado Klimavičiaus.

Teisėjai. „Žalgirio“ ir „Asseco Prokom“ rungtynėms teisėjavo Juanas Carlosas Mitjana (Ispanija), Antonio Conde (Italija), Damir Javor (Kroatija).

Starto penketai. "Žalgiris": Kalnietis, Brownas, Pocius, Šalenga, Begičius.

"Asseco Prokom": Loganas, Harringtonas, Szczotka, Burrellas, Hryzaniukas.

Pirmasis kėlinys. Apsikeitus pirmosioms atakoms - 3:2 "Žalgiris" priekyje.Tačiau gintis sekasi sunkiai ir 4 min. 12:7 priekyje lenkų ekipa. Kol kas didžiausias galvos skausmas - Loganas. Butautas griebiasi permainų: Kalnietį keičia Čapinas, Pocių - Juškevičius, Begičių - Delašas. Tačiau kol kas padėtis nesikeičia, kauniečiai atsilieka 7:15. Butautas prašo minutės pertraukėlės. Po jos skirtumas dar padidėja lenkų naudai - 7:17. Nors mačo išvakarėse Butautas akcentavo, kad pradžia bus itin svarbi, todėl negalima leisti varžovams pabėgti, atrodo, žalgiriečiams šių nurodymų įgyvendinti nepavyko.

Po trečio Šalengos tritaškio 13:19. Tačiau jis atrodo vienišas karys kovos lauke, Butautas toliau ieško optimalaus penketo. Po pirmos greitos žalgiriečių atakos ir Venės dvitaškio, vieno Kalniečio baudos metimo skirtumas mažėja iki 22:18. Tačiau paskutinės kėlinio atakos metu tritaškį smeigia Burrellas - 25:18.

Antrasis kėlinys. 14 min. žalgiriečiai atsilieka 23:34. Krepšys jiems tarso užrištas. "Žalgiriui" turint kamuolį techninę pražangą užsidirbo iki šiol nė taško nepelnęs Brownas. Butautas jį sodina ant suolo, tačiau varžovai situacija pasinaudoja ir pelno 5 taškus - 38:25. Du taškus su bauda pelno Delašas, tačiau ir vėl tritaškį ir dar dvitaškį įsūdo Loganas ir skirtumas išauga iki 15 taškų - 43:28.

Šiame ketvirtyje taškus "Žalgiriui" daugiausia renka Delašas, surinkęs jų 8. 19 min. jis prasižengė trečią kartą.

Ilsėtis komandos išėjo "Asseco Prokom" pirmaujant 45:36.

Rezultatyviausieji žaidėjai po dviejų kėlinių. "Žalgiris": Šalenga 11 (1/2 dvitaškų, 3/5 tritaškių, 5 atkovoti kamuoliai, 2 perimti), Delašas ir Begičius - po 8, Brownas, Čapinas, Juškevičius, Venė - po 2, Kalnietis 1.

"Asseco Prokom": Loganas 17, Woodsas ir Varda - po 6, Ewingas 5, Burrellas 4, Zamojskis 3, Jagla ir Hrycaniukas - po 2.

Statistika po dviejų kėlinių ("Žalgiris" ir "Asseco Prokom"): dvitaškiai - 9/19 (47 proc.) ir 12/24 (50), tritaškiai - 3/14 (21) ir 4/8 (50), baudos - 9/11 (81) ir 9/12 (75), atkovota kamuolių - 19 ir 17, perimta - 3 ir 4, rezultatyvūs perdavimai - 10 ir 8, klaidos - 7 ir 6.

Trečiasis kėlinys.  Lenkų ekipa pataiko, lietuvių - ne. Toks vaizdas buvo pirmosiomis kėlinio minutėmis, kai "Asseco Prokom"  23 min. atitrūko 53:38. Butautas stabdo žaidimą minutės pertraukėle. Tačiau krepšys žalgiriečiams lyg užburtas - nekrenta nei iš toli, nei iš po krepšio. Šeimininkai tuo naudojasi ir 25 min. pirmauja 58:38. Po 30 žaidimo min. jų persvara 67:52.

Ketvirtasis kėlinys. 32 min. Delašas baudžiamas ketvirtąja pražanga. Žalgiriečiams ir toliau nekrenta, o varžovai skraido lyg ant sparnų ir 35 min. pirmauja 80:57. "Asseco Prokom" jau pataikė 11 iš 18 tritaškių. Aikštėje komandoms liko atlikti tik formalumus. "Žalgiryje" jau žaidžia antroji sudėtis. Kauniečiai patyrė pirmąjį pralaimėjimą antrajame Eurolygos etape 65:89.

Rezultatyviausieji žaidėjai. "Žalgiris": Šalenga 15 (8 atkovoti kamuoliai), Delašas 14, Begičius 8, Čapinas (2/7 dvitaškių, 0/6 tritaškių, 6 rezultatyvūs perdavimai) ir Kalnietis (0/3 tritaškių) - po 7, Venė 4, Pocius (1/4 tritaškių) ir Milaknis - po 3, Brownas (0/4 tritaškių) ir Juškevičius - po 2.

"Asseco Prokom": Loganas 20, Ewingas 16, Burrellas 13, Zamojskis 11, Varda 9, Sewerynas 8, Woodsas 6, Hrycaniukas 4, Jagla 2.

Rungtynių statistika ("Žalgiris" ir "Asseco Prokom"): 17/40 (42 proc.) ir 19/37 (51), tritaškiai - 5/29 (17) ir 12/20 (60), baudos - 16/21 (76) ir 15/22 (68), atkovota kamuolių - 34 ir 39, perimta - 5 ir 6, rezultatyvūs perdavimai - 15 ir 21, klaidų - 9 ir 14.

Šiame straipsnyje: EurolygaŽalgiris