„Žalgiris“ - „Asseco Prokom“: antroji pergalė 93:88 (komentarai)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai trečiadienį sporto halėje iškovojo antrąją pergalę Eurolygos šešioliktuko G grupės rungtynėse, 93:88 įveikę Gdynės „Asseco Prokom“ komandą. Po rungtynių sporto halės žiūrovai vėl atsistoję dėkojo žalgiriečiams už geras emocijas.

Bendražygiai. „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Darius Maskoliūnas „Asseco Prokom“ komandai, kuri dar žaidė Sopote, atstovavo šešis sezonus ir vienu metu žaidė kartu su dabartiniu šios ekipos strategu Tomu Pačėsu. Tuo tarpu „Asseco Prokom“ fizinio rengimo treneris Aleksandras Kosauskas didžiąją karjeros dalį yra praleidęs „Žalgiryje“ - beveik 20 metų. Lenkijoje jis dirba ketvirtą sezoną.

Akistatos. Nuo 2007-ųjų „Žalgiris“ ir „Asseco Prokom“ tarpusavyje kovojo 5 kartus. Iki šio vakaro dvikovos tris pergales buvo šventęs „Žalgiris“. Pirmąsias šio sezono rungtynes Gdynėje 89:65 laimėjo „Asseco Prokom“.

Padėtis. G grupėje „Žalgiris“ turi vieną pergalę iš keturių galimų, „Asseco Prokom“ - tris. Lenkų ekipai tereikia nepralaimėti dideliu taškų skirtumu „Žalgiriui“ bei kitą savaitę „Malagos „Unicaja“ ekipai ir kelias į ketvirtfinalį bus atviras. Tačiau teorinių galimybių prasibrauti į ketvirtfinalį turi ir „Žalgiris“, tačiau reikia laimėti abejas likusias rungtynes ir laukti varžovų dvikovų baigties.

Varžovai. „Žalgiriui“ svarbios rungtynės trečiadienį vyks ir Malagoje, kur „Unicaja“ kausis su Maskvos CSKA. Ši dvikova prasidės 21.45 val. Lietuvos laiku. Jeigu laimėtų „Unicaja“, pergalė mažesniu nei 25 taškų skirtumu prieš „Asseco Prokom“ dar nepalaidotų „Žalgirio“ vilčių.

Atsarginiai. Kaip ir praėjusią savaitę, į „Žalgirio“ dvyliktuką, kuris registruotas šio vakaro rungtynėms, neįtraukti Šarūnas Vasiliauskas ir Povilas Butkevičius.

Teisėjai. Rungtynėms teisėjaus Lazarosas Voreadis (Graikija), Robertas Lottermoseris (Vokietija), Elias Koromilas (Graikija).

Starto penketai. "Žalgiris"; Kalnietis, Brownas, Šalenga, Klimavičius, Watsonas.

"Asseco Prokom": Loganas, Ewingas, Burrelas, Woodsas, Hrycaniukas.

Pirmasis kėlinys. Watsonas atidaro sąskaitą - 2:0. Bet po to pasipila netaiklūs metimai iš po krepšio. Po 3 min. atsiliekame 3:6. 6 min. Šalenga tritaškiu persveria rezultatą - 10:9. Loganas atsako tuo pačiu - 10:12. Rungtynėse toliau 1-3 taškais pirmauja svečiai. 8 min. vienas lenkų ekipos lyderių Woodsas prasižengia trečią kartą. Pocius ir Begičius  išveda "Žalgirį" į priekį 17:14. Pačėsas prašo min. pertraukėlės. Bet žalgiriečiai išsaugo trapų pranašumą iki kėlinio pabaigos - 22:18.

Antrasis kėlinys. Po pusantros min. lygu - 24:24, dar po minutės - jau 24:26. Įsismagino Loganas, jau pelnęs 12 taškų ir esantis didžiausiu "Žalgirio" gynybos galvosūkiu.  5 min. po Browno metimo 32:29, netrukus jis dar prideda dvitaškį - 34:29. Pačėsas vėl prašo minutės. Po jos dar kartą iš arrti įmeta Brownas - 36:29, kitos atakos metu jis pelno ir 9-ąjį tašką iš eilės - 38:31 (likus kiek mažiau nei 3 min. iki kėlinio pabaigos) ir dar prideda ddvi baudas - 40:31. Po greitos Kalniečio atakos 18 min. 42:31. Apsiginame ir šou pratęsia Brownas - 44:31. Svečiai atrodo pastebimai sutrikę, Pačėsas šiame kėlinyje nebeturi minučių. Brownas išprovokuoja Logana ir vžbaudų meitmais dar padidina skirtumą - 46:31. Brownas jau surinko 17 taškų, 15 iš jų - antrajame ketvirtyje.

Ilsėtis komandos išėjo "Žalgiriui" įtikinamai pirmaujant 50:34.

Rezultatyviausieji žaidėjai po dviejų kėlinių. "Žalgiris": M.Brownas 17 (5/7 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 4/4 baudų, 21 naudingumo balas), D.Šalenga 9, M.Pocius 6, T.Watsonas 5 (žaidė 10 min., 9 atkovoti kamuoliai), M.Begičius 4, A.Čapinas, M.Kalnietis ir T.Klimavičius - po 3.

"Asseco Prokom": D.Loganas 12, H.Jagla, R.Varda ir A.Hrycaniukas - po 5, D.Ewingas 4.

Statistika po dviejų kėlinių ("Žalgiris" ir "Asseco Prokom"): dvitaškiai - 14/28 (50 proc.) ir 9/22 (40), tritaškiai - 4/8 (50) ir 3/11 (27), baudos - 10/12 (83) ir 7/14 (50), atkovota kamuolių - 23 ir 17, perimta - 1 ir 2, klaidų - 2 ir 4, naudingumo balai - 60 ir 25.

Trečiasis kėlinys. Jį dvitaškiu su bauda pradeda Klimavičius - 53:34. Bet toliau puolimas įstrigo ir varžovai 23 min. sumažino skirtumą - 55:43. Watsonui kažkas nutiko - jo koją apžiūri gydytojas. 25 min. Jagla tritaškiu skirtumą mažina iki vienženklio skaičiaus - 57:48. Maskoliūnas prašo minutės. Padėtis nesitaiso. Kelis metimus pataiko Varda prieš žemesnį Klimavičių ir 26 min. "Žalgirio" persvara tirpsta iki 59:52. Milaknis pataiko tritaškį - 64:53. Pačėsas 27 min. prašo minutės. Watsonas iš po krepšio - 66:53. Netrukus jis keičiamas ir šlubuodamas išeina iš aikštės. Po trijų kėlinių dar niekas neaišku - 73:63.

Ketvirtasis kėlinys. Vėl nepasiginame nuo Vardos, jis meta baudas - 73:65. Watsonas grįžta į aikštę. Vėl Varda - 73:67. Žalgiriečių žaidimas atrodo pakrikęs. Grįžta Brownas. Užpulti nepavyksta,apsigitni irgi, 32 min. 73:69. Įsisiautėjo ilgai ant suolo pasėdėjęs Woodsas. Gerai, kad parsižengia 4 kartą ir vėl sėda ant suolo.  34 min. 73:73.

38 min. 82:76, likus 2 min. Šalenga perėmęs kamuolį deda iš viršaus - 86:79. Rungtynės laimėtos 93:88, sporto halė skanduoja "ačiū, ačiū".

Rezultatyviausieji žaidėjai. "Žalgiris": M.Brownas 23, M.Kalnietis, M.Begičius ir D.Šalenga - po 11, M.Pocius ir T.Klimavičius - po 10, Watsonas 9 (11 atkovotų kamuolių), A.Čapinas ir A.Milaknis - po 3, M.Delašas - 2.

"Asseco Prokom": D.Loganas 22, Q.Woodsas 17, R.Varda 13, D.Ewingas 11, R.Burrellas 10, J.H.Jagla 8, A.Hrycaniukas 7.

Statistika ("Žalgiris" ir "Asseco Prokom"). Dvitaškiai - 26/55 (47 proc.) ir 23/42 (55), tritaškiai - 6/16 (38) ir 9/19 (47), baudos - 23/26 (88) ir 15/25 (60), atkovota kamuolių - 38 ir 32, perimta 5 ir 5, klaidų - 6 ir 10, rezultatyvūs perdavimai - 10 ir 15, naudingumo balai - 104:85.