„Žalgirio arenos“ modernioje čiuožykloje planuojama rengti aukščiausio lygio varžybas

Kauno Nemuno saloje baigiamoje įrengti "Žalgirio Arenoje" sporto sirgaliai melsis ne tik krepšinio dievams. Didžiausias šalies pramogų ir sporto kompleksas pretenduoja tapti ir žiemos sporto aistruolių priebėga – čia bus įrengta moderniausia Lietuvoje ledo arena.

"Žalgirio arenoje" suprojektuoti garsiausių pasaulio gamintojų įrengimai ir sistemos. Jų pagalba ledas bus paruošiamas ir atitirpinamas per labai trumpą laiką. Išlieti čiuožyklą užtruks dvi paras", – sakė šaldymo įrangą projektavusios įmonės "Genys" direktorius Mindaugas Zabiela.

Čiuožyklos projektuotojai neabejoja, kad "Žalgirio arenoje" galės vykti aukščiausio lygio ledo ritulio, dailiojo ar greitojo čiuožimo, akmenslydžio varžybos. Ledo storis svyruos nuo 4 iki 6 cm – priklausomai, koks renginys ar varžybos arenoje bus rengiamos. Kietesnis ledas paprastai liejamas ledo ritulio rungtynėms. Ledo kietumas bus reguliuojamas naudojant šaldymo mašiną – didinant ar mažinant šaldymo galią.

Sprendimas investuoti į stacionarią ledo gamybos įrangą buvo priimtas jau pradėjus arenos statybos darbus. Įvertinę čiuožyklos poreikį ir mobilių ledo gamybos įrenginių nuomos kainas (nuo 60 iki 80 tūkst. litų vienam renginiui), arenos valdytojai ir Kauno miesto savivaldybės taryba nutarė atsisakyti dviejų lauko eskalatorių ir įsigyti ledo mašiną. Paskaičiuota, kad esant planuojamam užimtumui, šis sumanymas turėtų atsipirkti per keletą metų.

Koncesijos sutartyje numatyta, kad per metus arenoje turės įvykti ne mažiau nei 75 renginiai. Tačiau "Žalgirio arenos" koncesininkas VšĮ Kauno "Žalgirio" rėmėjas tikisi, kad renginių bus dar daugiau. Todėl laukti, kol ledas pats atšils ir atitirps, gali būti per didelė prabanga. Dėl šios priežasties arenoje sumontuota speciali įranga, kuri per 4 val. sušildys arenos pagrindą iki +10º C tam, kad ledas atšoktų nuo kieto fundamentinio paviršiaus. Tuomet beliks tik suskaldytus ledo gabalus išgabenti iš arenos.

Galinga šaldymo sistema arenoje bus sumontuota šią vasarą. Šiuo metu jau paruoštas multifunkcinis padas, kuriame išvedžiota net 21 km. šaldymo įrangai skirtų vamzdelių. Tankus jų tinklas suteikia galimybę per labai trumpą laiką tiek sušaldyti, tiek ištirpinti čiuožyklos ledą.

"Sieksime į areną pritraukti ledo ritulio komandą, pramoginius renginius – šou programas ant ledo. Kartu su Lietuvos čiuožimo federacija ketiname organizuoti tarptautinius dailiojo čiuožimo renginius. Neatmetame galimybės ant ledo pakviesti pačiuožinėti ir miestiečius", – sakė "Žalgirio arenos" direktorius Paulius Motiejūnas.

"Žalgirio arenos" statybos finansuojamos iš Kauno miesto bei Lietuvos valstybės biudžetų, Europos Sąjungos ir šalies gyventojų lėšomis. Projekto "Kauno pramogų ir sporto rūmai Nemuno saloje, Karaliaus Mindaugo pr. 50" finansavimo ir administravimo sutartyje numatyta, jog iš Europos regioninės plėtros fondo arenos statybai bus skirta 50 mln. Lt. Kauno sporto arenos bendra vertė – 172,1 mln. Lt. Projektu siekiama sudaryti galimybes Kaune organizuoti aukšto lygio sporto ir kultūros renginius, pagyvinti miesto ekonomiką, sukurti naujas darbo vietas, gerinti miesto įvaizdį bei vystyti krepšinio ir kitų sporto šakų tradicijas.


Šiame straipsnyje: Žalgirio arenaledo arena

NAUJAUSI KOMENTARAI

dainiuz

dainiuz portretas
o pagaliau vieshai paskelbtas ir arenos direktorius ;)

Jonas

Jonas portretas
Žinau, kad plavavo ir Madonos koncertus, norint laimėti koncesijos konkrsą. Dar visokio grybo planavo, tikiu, kad daugiau nei "drąsūs-stiprūs-vikrūs" nieko nebus.

jk

jk portretas
Pasakėlės apie Naujuosius Vasiukus, bet niekas nežino ar arena iš viso bus baigta krepšio čempionatui.Kupčius sekė paSAKĖLES KAD TUOJ BUS, BET TURĖJO BŪTI JAU PRAEITĄ ,galimai baudas dėjo į savo kišenę.O pridavus dar kiek išlys trūkumų.Niek nepasako kiek kainuos jų išlaikymas, tai firminė pinigų plovykla.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių