Žalgiriečiai turėjo vargo kovodami su „Neptūnu“

Kauno „Žalgiris“ Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo šeštąją pergalę. Be Marcuso Browno, Traviso Watsono ir sirguliuojančio Žygimanto Janavičiaus į uostamiestį nuvykę žalgiriečiai sulaukė įnirtingo pasipriešinimo iš Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkų, tačiau galiausiai įveikė varžovus 69:62 (17:22, 13:15, 25:15, 14:10).

Susitikimą lyg ant sparnų pradėję šeimininkai, pelnydami 7 taškus be atsako, žalgiriečius pasiuntė į lengvą šoką. Mirza Begičius dvitaškiu, o Dainius Šalenga, sumesdamas baudas ir įdėdamas kamuolį į krepšį, atidarė „Žalgirio“ taškų sąskaitą, tačiau du tolimus metimus pataikę klaipėdiečiai sugebėjo dar labiau padidinti persvarą - 17:8. Povilo Čukino 5 taškai ir Artūro Milaknio metimas kaire ranka leido sumažinti skirtumą iki 2 taškų, bet kitoje aikštės pusėje Simonas Galdikas dviem dvitaškiais užfiksavo „Neptūno“ pranašumą po pirmojo kėlinio - 22:17.

Sužaidus vos 11 minučių teisėjas Virginijus Dovidavičius skyrė antrąją nesportinę pražangą Šarūnui Vasiliauskui, kuris turėjo palikti aikštelę. Išnaudodamas situaciją Julius Žurna pelnė 5 taškus iš eilės, o Modestui Kumpiui surinkus savo šeštąjį tašką, „Neptūnas“ įgijo rekordinę 14 taškų persvarą (33:19). D.Šalengos 4 taškai, Povilo Butkevičiaus metimas iš po krepšio bei A.Milaknio tolimas šūvis netrukus santykį mažino iki 28:34, tačiau per likusias 2 antrojo kėlinio minutes šeimininkai sugebėjo apsiginti ir pirmavo 37:30.

Vos prasidėjus trečiajam kėliniui klaipėdiečiai buvo trumpam susigrąžinę dviženklį pranašumą (40:30). Jį greitai ėmė naikinti 4 taškus pelnęs Tadas Klimavičius bei įspūdingu dėjimu ataką užbaigęs Martynas Pocius (40:36). Du tritaškius pataikęs „Neptūno“ įžaidėjas Robertas Bitinas dar kurį laiką išlaikė savo ekipą priekyje, tačiau M.Pociaus, D.Šalengos, M.Kalniečio tritaškiai bei dar keturi T.Klimavičiaus taškai pagaliau leido „Žalgiriui“ persverti rezultatą (49:46). Ketvirtį baigė dar du tolimi šūviai - pasižymėjo Adas Juškevičius ir A.Milaknis - 55:52.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje žalgiriečiai stengėsi išnaudoti po krepšiu žaidusį T.Klimavičių, kuris atsidėkojo 5 pelnytais taškais - 60:52. Greitoje atakoje šeštąjį rezultatyvų perdavimą atlikęs M.Pocius išvedė dėjimui D.Šalengą, tuo pačiu atsakė S.Galdikas, bet T.Klimavičiaus metimas su pražanga ir D.Šalengos tritaškis nubraukė paskutines klaipėdiečių viltis - 67:57. Nors per paskutines pusketvirtos minutės „Žalgiriui“ taškus pelnė tik M.Kalnietis, tačiau to užteko svečių pergalei - 69:62.

„Žalgiris“: D.Šalenga 18 (5 rez. perd.), T.Klimavičius 17 (8 atk. kam.), A.Milaknis 8, M.Pocius 7 (7 rez. perd.), M.Kalnietis 7 (4 rez. perd.), P.Čukinas 5, A.Juškevičius 3, M.Begičius 2, P.Butkevičius 2.

„Neptūnas“: R.Bitinas 15 (6 atk. kam.), M.Kumpys 11, J.Žurna 10, O.Kurauskas 9, S.Galdikas 8 (6 atk. kam.), T.Vilkius 4 (7 atk. kam.), J.Ramanauskas 4, V.Petkus 1.

Šiame straipsnyje: LKLŽalgirisNeptūnas