Žalgiriečiai pralaimėjo Prancūzijos krepšinio vicečempionams

Kauno „Žalgirio“ komanda pralaimėjimu pradėjo Prancūzijoje vykstantį „Pro Stars Pays de la Loire“ turnyrą.

Pirmąją varžybų dieną žalgiriečiai 66:79 (18:25, 14:20, 19:19, 15:15) nusileido Prancūzijos vicečempionams Le Mano „Sarthe Basket“ krepšininkams. Kitame susitikime Šolė „Basket“ klubas 58:66 nusileido Vitorijos „Caja Laboral“ (Ispanija) komandai, su kuria kauniečiai susitiks penktadienį.

su Le Mano ekipa nežaidė Marcusas Brownas, Travisas Watsonas ir Mindaugas Kuzminskas bei keturi Lietuvos rinktinei atstovavę žalgiriečiai - Martynas Pocius, Tadas Klimavičius, Paulius Jankūnas ir Mantas Kalnietis kurie prie komandos prisijungė vėliau.

Mačas startavo Dainiaus Šalengos dvitaškiu, įmetė ir Povilas Čukinas, bet rezultatyviau žaidusi „Sarthe Basket“ pirmavo 8:4. Rezultatą „Žalgirio“ naudai persvėrė Aleksandras Čapinas, pataikęs iš trijų taškų zonos bei kitos atakos metu pridėjęs du taškus su pražanga – 10:8. Greitai antrąją pražangą gavęs Mirza Begičius vietą aikštelėje turėjo užleisti Omarui Samhanui, kurio tikslus metimas tik įsiterpė į sėkmingą sužaistą prancūzų atkarpą - 12:20. Pirmojo kėlinio pabaigoje 4 taškus iš eilės pelnė DeJuanas Collinsas – 18:25.

Po jo perdavimo antrojo kėlinio pradžioje pasižymėjo M.Begičius, kuris kitoje atakoje dėjimu sudrebino varžovų krepšį bei vėliau pridėjo dar vieną dvitaškį - 24:29. Tuo tarpu „Sarthe Basket“ užvedė tritaškių mašiną. Du tolimus metimus pataikė Benjaminas Dewaras, kartą buvo taiklus Marc-Antoine Pellinas ir, nepaisant D.Collinso bei O.Samhano taškų, prancūzai atsiplėšė - 42:28. Žalgiriečiai bandė atsakyti tuo pačiu, bet iš toli pataikė tik A.Čapinas - 32:42, o D.Šalengos ir D.Collinso metimai skriejo pro šalį. M.Pellinas pirmąją rungtynių dalį užbaigė dar vienu tritaškiu ir kartu su komandos draugu B.Dewaru buvo pataikę po 3 tolimus metimus iš tiek pat bandymų, leisdami savo ekipai pirmauti 45:32.

Iškart po didžiosios pertraukos kauniečiai ėmė spausti varžovus po visą aikštę. Po perimtų kamuolių taškus pelnė D.Collinsas ir D.Šalenga. Nors „Sarthe Basket“ aukštaūgis J.P.Batista dviem metimais iš vidutinio nuotolio atstatė dviženklį pranašumą, tačiau „Žalgiris“ neketino sustoti: penki D.Collinso taškai ir du Artūro Milaknio tritaškiai sumažino mūsiškių atsilikimą iki trijų taškų - 47:50. Visgi, įsižaidusį J.P.Batistą buvo sunku sustabdyti – pelnęs dar 7 taškus jis vėl grąžino savo komandai solidžią persvarą - 59:47. Ją prancūzai išlaikė ir sužaidus 30 minučių – 64:51.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui A.Milaknis tritaškiu ir metimu iš po krepšio dukart buvo sumažinęs skirtumą iki 10 taškų - 54:64, 56:66, bet daugiau jėgų išsaugoję Le Mano krepšininkai vėl truktelėjo į priekį. Po dar vieno B.Dewaro tritaškio ir Ryvono Covile‘io keturių taškų iš eilės, šeimininkai pirmavo 79:60. Žalgiriečiai garbingai užbaigė dvikovą ir dar kartą taikliai iš toli atakavus A.Milakniui, švieslentė užfiksavo rezultatą 79:66 „Sarthe Basket“ naudai.

„Žalgiriui“ A.Milaknis pelnė 16 taškų (4/7 tritaškių, 4 rezultatyvūs perdavimai), D.Collinsas - 15, A.Čapinas 11, M.Begičius 8 (7 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai), D.Šalenga 7, O.Samhanas 6 (9 atkovoti kamuoliai), P.Čukinas 3 (5 atkovoti kamuoliai). „Sarthe Basket“ lyderis buvo B.Dewaras - 16 taškų (4/4 tritaškių), M.Pellinas(3/3 tritaškių) ir J.P.Batista po 15.

Šiame straipsnyje: Žalgiriskaunas